Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για αποκοδικοποιητη mpeg4


GTI890

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω εναν αποκοδικοποιητη mpeg4 HD ο οποιος διαθετει και θυρα hdmi, η ερωτηση μου ειναι οτι επειδη εχω συνδεση τον αποκοδικοποιητη με scart στην τηλεοραση μου και στον αποκοδικοποιητη μενει ελευθερο το hdmi θα μπορουσα με ενα καλωδιο hdmi να συνδεσω το pc μου στον αποκοδικοποιητη και να βλεπω στην οθονη ωστε να εχω το λαπτοπ sthn τηλεοραση μου? ειναι εφικτο αυτο? οποιος γνωριζει ας ενημερωση! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο ποιο μπερδεμένα πες τα την επόμενη φορά,ακόμα σε κατάλαβα (νομίζω)

Αν θέλεις να βλέπεις τον αποκωδικοποιητή στον Η/Υ τότε όχι, δεν γίνεται,το hdmi δεν είναι είσοδο στον Η/Υ αλλά μόνο έξοδο.

Μπορείς να δεις όμως την οθόνη σου,μπορεί να έχει (δεύτερο)hdmi.

 

(Υπάρχουν και hdmi splitter )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο ποιο μπερδεμένα πες τα την επόμενη φορά,ακόμα σε κατάλαβα (νομίζω)

Αν θέλεις να βλέπεις τον αποκωδικοποιητή στον Η/Υ τότε όχι, δεν γίνεται,το hdmi δεν είναι είσοδο στον Η/Υ αλλά μόνο έξοδο.

Μπορείς να δεις όμως την οθόνη σου,μπορεί να έχει (δεύτερο)hdmi.

 

(Υπάρχουν και hdmi splitter )

εννοω αν μπορω να συνδεσω με hdmi το pc με τον αποκοδικοποιητη και να βλεπω τη δουλεια που κανω στο pc (για παραδειγμα ταινιες, παιχνιδια κτλπ) στην τηλεοραση) γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ θεωρητικά αυτό γίνεται αλλά εξαρτάται από τον αποκωδικοποιητή πρέπει να έχει δηλαδή δυο hdmi και το δεύτερο να είναι για αυτόν τον λόγο, όπως παλιά τα vhs είχαν δύο scart και από το ένα μπορούσες να δεις άλλη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...