Προς το περιεχόμενο

Opel corsa Opc vs Fiat abarth evo punto


Kyriakos131211

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ... Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τις απόψεις σας ...

 

Από αύριο μπαίνει το πρώτο χαρτί ...Άι να δούμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οντως το RC οπως ειπα, ειναι λιγο σπαρτιάτικο να το πω,ελειψη φαντασίας στο ντιζαιν να το πω, για τα 25-26000 που είχε/έχει.

Αλλα εμένα που δεν με ενδιαφέρουν αυτά, θα το έπαιρνα σίγουρα. Απλως δεν ειναι καιρός τώρα για αγορές...

 

Νομίζω οτι τα πουλάνε όπως όπως λόγο έλευσης του 208.Βέβαια μπορεί να είναι και τίποτα ξεχασμένα κομμάτια απο το 2007,so....:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει και το Rc απλά δεν μου άρεσε το design του από μέσα... Με κέρδισε το Abarth τελικά παιδιά !!!

 

Έχω δει και το Rc απλά δεν μου άρεσε το design του από μέσα... Με κέρδισε το Abarth τελικά παιδιά !!!

 

Μια χαρα το abarth, μεταξυ των 2 και εγω αυτο θα επελεγα,

Polo gti/ibiza cupra τα εχεις αποκλεισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Polo gti/ibiza cupra τα εχεις αποκλεισει?

 

 

Τα συγκεκριμένα έχουν θέμα με το μοτέρ το οποίο ακόμα δεν έχει λυθεί.

Πολλά έχουν μεγάλη κατανάλωση λαδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν οντως εισαι αναμεσα σε αυτα τα δυο θα σου προτεινα να εχεις κλιση προς το abarth punto evo.

εχω ζησει τα τελευταια 3 χρονια μεσα στο abarth grande punto. με το προηγουμενο μοτερ απο οτι το Multi air Που φοραει τωρα..

απο επιδοσεις ειναι αρκετα δυνατο και δεν θα εχεις προβλημα. βεβαια σε καμμια περιπτωση δεν κυνηγαει το opc.προσωπικα στους κινητηρες εχω μια αμφιβολια για τους γερμανους.(εαν και φιλαρακι μου εχει το Opc χωρις κανενα προβλημα).

τωρα οσο για το abarth punto evo .τουρμπινα που αντεχει μονο μεχρι 1ο σταδιο οχι παραπανω.και εκει λιγο επιφυλακτικα.

εσωτερικο παρα πολυ ωραιο.

φρενα πολυ καλα,τιμονι ανταποκρισιμο γρηγορα χωρις να χανει και το παραμικο.

το - για εμενα ειναι οτι η τουρμπινα ανοιγει απο νωρις εαν δεν κανω λαθος γυρω στης 2κ στροφες.

οικονομικο δεν το λες.αλλα απο το Opc ΠΟλυ καλυτερο.

φπε φτανεις γυρωψ στα 180-190 max ....

αμα το παρεις μην παρεις εξατμιση supersprint γτ απο την μεση και πισω στοιχιζει γυρω στο 1 χιλιαρικο ενω με 1 χιλιαρικο φτιαχνεις χειροποιητη ολη την εξατμιση σε ελληνα εξατμισα σωστο.

Εχουμε γνωστο εαν χρειαστεις.

 

Πολυ προσοχη στο στρωσιμο βαλε συναγερμο δικο σου γιατι ειναι επικυνδινα τα πραγματα και εισαι ετοιμος.

Επεξ/σία από *Kezar*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα έχουν θέμα με το μοτέρ το οποίο ακόμα δεν έχει λυθεί.

Πολλά έχουν μεγάλη κατανάλωση λαδιού.

 

Τι διαφορετικο προβλημα εχουν απο τα υπολοιπα 1.4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι τα πουλάνε όπως όπως λόγο έλευσης του 208.Βέβαια μπορεί να είναι και τίποτα ξεχασμένα κομμάτια απο το 2007,so....:whistle:

 

Χμμμ, ξεστοκάρουν; πολύ φθηνά τα δίνουν. Αλλά οπως και να'χει, καινούργιο αυτ/το δε θα αγόραζα ποτέ ξανά.

Εχουμε πάρει 2 στην οικογένεια και το εχω μετανιώσει. Καλύτερα ενός δύο ετών με 20% κάτω και βάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, ξεστοκάρουν; πολύ φθηνά τα δίνουν. Αλλά οπως και να'χει, καινούργιο αυτ/το δε θα αγόραζα ποτέ ξανά.

Εχουμε πάρει 2 στην οικογένεια και το εχω μετανιώσει. Καλύτερα ενός δύο ετών με 20% κάτω και βάλε.

 

Το λές σε κάποιον που έχει "χάσει" 10Κ πουλώντας αμάξι 18μηνών.Όπως είπες,καινούριο ποτέ ξανά.Διετίας με ~30% κάτω και αλλάζεις ανα 4-5 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που παιρνεις τζαμπα αμαξαρες μη δωσεις 25000 για καγκουρικο κουβαδακι

Αν επαιρνα καινουριο θα προτιμουσα τη νεα Mercedes A ή τη τζουλιετα 1,4 170 TCT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...