Προς το περιεχόμενο

Δεν έχετε mpeg4 και θέλετε αποκωδικοποιητή? Μην βιαστείτε να πάρετε πριν διαβάσετε τα παρακάτω...


kdiamant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Alxnks,είναι σίγουρο αυτό οτι θα γίνει στο μέλλον,(δηλαδη να εκπεμπουν ολα τα καναλια HD),η απλά είναι προσωπική σου εκτίμηση ? Προς Θεού δεν θέλω να σε προσβάλω,απλα αν εχεις έγκυρη πηγή εννοώ.

Ετσι και αλλιώς η διαφορά SD-HD ειναι μικρη καπου 5-10 ευρώ,όπως σωστά προείπες.

 

δεν ειπα οτι θα εκπεμπουν μονο HD (αλλα γιατι οχι κι αυτο, ποιος θα το αποκλεισει για μελλοντικα; ). αλλα οτι θα εχουν ΚΑΙ HD καναλι οπως και η ΕΡΤ αυτο πιστευω δεν παιρνει και πολυ αμφισβητηση οτι θα γινει sooner rather than later.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παίζει αυτο το σενάριο φιλε μου ?

Η απλα αυτοι με SD αποκωδικοποιητή θα συνεχισουν να τα βλεπουν σαν SD ?

 

δικιά μου εκτίμηση είναι..Ότι μιας και έχει η ΕΡΤ hd,έτσι και τα άλλα κανάλια θα πάνε στο HD..πότε δεν ξέρω,αλλά επειδή άλλη tv(πήραν οι δικοί μου το 2007 χωρίς mpeg4 πάνω) δεν είναι για να πάρουμε,τότε δέκτη σίγουρα ναι με full HD .

Από κει και πέρα,ρισκάρεις και κάνεις την δουλειά σου.

Προσωπικά για το πατρικό μου,θα πάρω τον Crystal Audio Micro HD 36€ στο skroutz τον έχω βρει.

http://www.crystalaudiovideo.com/ProductDetails/Micro-HD.aspx

http://www.shopcenter.gr/pegasus/products01/show00.php?code=316173&pcode=SHOW_PROD316173

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεοραση παλια υπαρχει νοημα να προβω σε αγορα HD αποκωδικοποιητη απο τη στιγμη που δεν παιρνει HDMI καλωδιο; Το λεω σε σχεση με αυτο που αναφερθηκε οτι πιθανοτατα να γινουν ολα HD...Αλλα απο τη στιγμη που δεν υποστηριζει η τηλεοραση δεν θα ηταν αχρηστο;..Δεν ειναι για τα 5-10e αλλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα ειναι όμως ότι ακόμα και στην παλιά τηλεόραση, θα βλέπεις το κανάλι. Μπορεί να μην εχεις το όφελος της υψηλής ανάλυσης αλλα θα το βλέπεις. Ενώ με τον απλό δέκτη όχι. Σκέψου πχ ότι μπορεί να δείχνουν διαφορετικά έργα εκεί, η η ΕΡΤ λογικά θα δείχνει και διαφορετικά πράγματα κάποιες φορές στο HD της σε σχέση με τα απλά. Για 5-10 Ευρώ που θα γλιτώσετε τώρα, θα πρέπει να αγοράσετε μετά νέο δέκτη.

Επεξ/σία από Alxnks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...