Προς το περιεχόμενο

Φτηνό tablet 7" από eBay?


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

 

Με αφορμή το πρόσφατο 7άρι φτηνιάρικο tablet του eShop Crazy Sundays, και λόγω ανυπομονησίας για το -χλιαρό, για τα λεφτά του- Google Nexus 7, θέλω τη βοήθειά σας να επιλέξω ένα "σοϊκό" αντίστοιχο 7" tablet από το eBay. :rolleyes:

 

Έχω δυο απορίες:

 

1. Τι παίζει με τα applications? Μερικά descriptions αναφέρουν πως πολλά apps δεν υποστηρίζονται -και μιλάμε για κραγμένα apps όπως Facebook. Με τι έχει να κάνει αυτός ο περιορισμός; Με τον εκάστοτε κατασκευαστή tablet, με το tablet αυτό καθ' αυτό, ή με τον developer του app? :wacko:

 

2. Είμαι μεταξύ τριών-τεσσάρων επιλογών:

 

α. Ainol Novo 7 Mars, 16GB, 1gb μνήμη, 1024x600 οθόνη. €166

β. Ainol Novo 7 Tornado, 16GB, 1gb μνήμη 800x480 οθόνη. €140

γ. V THIN ANDROID 4 TABLET PC 1.5 Ghz, 8GB, 1GB μνήμη, 800x480 οθόνη, 2800mAh, €120

δ. NATPC M009S TABLET PC 8GB 1GB μνήμη, 800x480 οθόνη, 3000mAh, €120.

 

Απ' ότι έχω καταλάβει, τα δυο τελευταία είναι τέρμα ΟΕΜ, και κραυγαλέα Κινέζικα με την κακή έννοια. <_<

 

Τα δυο πρώτα, ωστόσο είναι όντως καλά deal? Ή θα ήταν πολύ καλύτερο να δώσω παραπάνω χρήματα για κατι πιο official και πιο "ευρωπαϊκό"; :P

 

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, και προκαταβολικά για την απάντηση σας guys ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω ήδη διατίθεται στα καταστήματα -καιρό, τώρα- ακόμα ακριβότερα και από το Samsung galaxy Tab II 7 που δίνει το Πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις, τι;

 

Αν είναι όντως €200, έχει καλώς. Αν όμως έχει €250, δεν τα δίνω για non-3G 8άρι. Καλύτερα 160 ευρώ για Κινεζιά με 16GB ΚΑΙ microSD.

 

Συν αυτώ, το Nexus απ' ότι το κόβω θα αργήσει. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θα αργήσει είναι σίγουρο αγορίνα μου , απλά εάν το φέρεις απο ebay Μπορείς και τώρα με 270 € νομίζω απο Αγγλία ,γιατί εκείπου το είχα βρεί με 220 € δεν έχει μείνει τίποτα ούτε για πλάκα.

 

Καλά οτι είναι Non-3G είναι μεγάλη βλακεία,αλλά έχει και αλλά καλά πιστεύω..

 

Η κινεζιές τελικά ,δεν ξέρουμε εάν είναι ΟΚ...ακτινοβολία χτυπάει μπιέλες , η θα βρώ κανένα εγκέφαλο στην άκρη του κρεβατιού ? Χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα το NOVO7 ELF II. Σε 5 - 6 μερες που θα μου έρθει θα ενημερώσω τι παίζει..

 

Καλώς. Θα το εχω υπ' όψιν... :)

οτι θα αργήσει είναι σίγουρο αγορίνα μου , απλά εάν το φέρεις απο ebay Μπορείς και τώρα με 270 € νομίζω απο Αγγλία ,γιατί εκείπου το είχα βρεί με 220 € δεν έχει μείνει τίποτα ούτε για πλάκα.

 

Καλά οτι είναι Non-3G είναι μεγάλη βλακεία,αλλά έχει και αλλά καλά πιστεύω..

 

Η κινεζιές τελικά ,δεν ξέρουμε εάν είναι ΟΚ...ακτινοβολία χτυπάει μπιέλες , η θα βρώ κανένα εγκέφαλο στην άκρη του κρεβατιού ? Χαχα

 

Ρε εδω λεμε δεν δινω 250 και θα δωσω 270; :P ασε που εχει 350 και οχι 270... Τι το καναμε εδώ, αμερικαν μπαρ;

 

Τελος το μονο καλο που βλεπω ειναι το οτι παιρνει πρωτο τα updates και με τη Βουλα της μαμάς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δεν μ'αρέσει όταν δε με πιστεύει κάποιος...

http://www.ebay.co.uk/itm/Google-Nexus-7-8-GB-Wi-Fi-Unlocked-7in-Black-NEW-SEALED-with-4-1-JBean-/200784299613?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item2ebfad465d

 

189.99 + 18.50 = 208.49 208.49 GBP = 266.522 EUR British Pound Euro 1 GBP = 1.27834 EUR

1 EUR = 0.782262 GBP

 

Πιστεύω τώρα....

να το πάρεις πίσω ;)

 

Επίσης, τα Ainol ,Μπορείς να τα πάρεις και απο την επίσημη ιστοσελίδα τους ;) Δεν χρειάζεσε ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δεν μ'αρέσει όταν δε με πιστεύει κάποιος...

http://www.ebay.co.u...=item2ebfad465d

 

189.99 + 18.50 = 208.49 208.49 GBP = 266.522 EUR British Pound Euro 1 GBP = 1.27834 EUR

1 EUR = 0.782262 GBP

 

Πιστεύω τώρα....

να το πάρεις πίσω ;)

 

Επίσης, τα Ainol ,Μπορείς να τα πάρεις και απο την επίσημη ιστοσελίδα τους ;) Δεν χρειάζεσε ebay.

 

Καλά, για το Nexus έψαχνα το 16GΒ για να συγκρίνω τιμές, και μου έμεινε το €350... :D

 

Τεσπα. Αισθάνομαι κομμάτι περισσότερο ασφαλής μέσω eBay, γιατί έχω και την κάλυψη του Paypal, και την άνεση του "παραγγέλνω από Αγγλία, οπότε δεν κινδυνεύω από τελωνείο", γιατί την έχω πατήσει άσχημα με τέτοια φάση.

 

Ξέρεις κάποιον που παράγγειλε από το site της Ainol κατευθείαν; Συμφέρει -εννοείται- κατά €40! Αλλά θέλω να ξέρω ρε παιδί μου ότι 10000,1% δεν πρόκειται να χρειαστεί εκτελωνισμό το πακέτο.

 

Ψήθηκα άσχημα όμως τώρα.

 

Περιμενω εντυπωσεις, φαινεται καλο...

 

Κι εγώ ανυπομονώ. Ρε την Ainol ζημιές που μας κάνει απόψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει στοιχειώσει το τελωνείο. Μα, υπάρχει κάπου συγκεντρωμένο ένα κείμενο που να αφορά τον τρόπο που καθορίζεται η αξία του εκτελωνισμού, και η διαδικασία εκτίμησης ή κάτι τέτοιο; Πραγματικά δεν ξέρω πότε και πόσο θα πληρώνω στο τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου απάντησαν από το site της Ainol, πως τα πακέτα αποστέλλονται από Hong Kong (duh) και έρχονται stamped με αξία μικρότερη των USD$50, ΚΑΙ ως δώρα. Υποτίθεται ότι έτσι γλιτώνουν το τελωνείο.

 

Τώρα, με αυτή την τακτική έχω παραγγείλει iPod και ήρθε χωρίς πρόβλημα, αλλά παρήγγειλα και ακριβό ρολόι, και το έστειλα πίσω γιατί πήγε τελωνείο.

 

Συνεπώς, μάλλον eBay. -_-

Επεξ/σία από x_vagos_x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...