Προς το περιεχόμενο

Φτηνό tablet 7" από eBay?


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατάλαβα,τότε γιατί όχι ?

 

Κοίταξα στο ebay έχει αρκετά μοντέλα με ainol,απο IPS Panel ,μέχρι και High-Resolution Με μεγαλύτερες ίντσες.. με διαφορετικές ονομασίες,ττελικά οι βαθμίδες πως πάνε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχει ένα κάρο επιλογές, ακόμα και στο eBay. Τώρα τσέκαρα το website τους και έχει sort τα προϊόντα τους ανά τιμή.

 

Δες: http://www.ainol-nov...all&order=price

 

 

UPDATE:

 

Έστειλα mail σε αυτόν τον τύπο, ο οποίος τα στέλνει -όπως λέει- από Αγγλία, και όχι από warehouse στην Κίνα. Ρώτησα αν έχει φτηνότερα μεταφορικά, και πόσο θα κοστίσουν και περιμένω απάντηση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το top φαίνεται να είναι το Flame. Με την IPS στις 1280 x 800, 16Gb περί τα €146.17, όπως λέει το website τους. ^_^

 

Δεν έχω καταλάβει, γιατί είναι ακόμη pre-order, ωστόσο. Στα σχόλια που ρωτάει ένας (από τις 18/6), του απάντησαν "next July". <_< Αλλιώς δεύτερο έρχεται το Aurora II, στα €116,10. Και αμέσως μετά, είναι το Elf που θα πάρει το παιδί πιο πάνω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το top φαίνεται να είναι το Flame. Με την IPS στις 1280 x 800, 16Gb περί τα €146.17, όπως λέει το website τους. ^_^

 

Δεν έχω καταλάβει, γιατί είναι ακόμη pre-order, ωστόσο. Στα σχόλια που ρωτάει ένας (από τις 18/6), του απάντησαν "next July". <_< Αλλιώς δεύτερο έρχεται το Aurora II, στα €116,10. Και αμέσως μετά, είναι το Elf που θα πάρει το παιδί πιο πάνω. ;)

Φιλε η τιμες που δινει το Site ειναι με μεταφορικα?και ποιο θα προτεινατε απο αυτα που εχει? τα λεφτα που διαθετο ειναι 150ε μαζι με μεταφορικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις add to cart κάποιο tablet (που υπάρχει σε stock) κάτω κάτω, μετά, σου δίνει την επιλογή αν θες να το στείλει με Airmail, ή DHL, και δίπλα αναφέρει το κόστος αποστολής. Ενδεικτικά, εμένα στο Mars βγάζει €13 για Airmail και €22 για DHL.

 

 

Εγώ θα έπαιρνα το πρώτο ακριβότερο διαθέσιμο στη θέση σου. Μιλάω για το Ainol Novo 7 Aurora 2. Είναι 116,11 το tablet, και με DHL express - 3 έως 5 μέρες αποστολή- είναι ακόμη €18,42.

 

Σου μένουν και λεφτά στην άκρη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάνεις add to cart κάποιο tablet (που υπάρχει σε stock) κάτω κάτω, μετά, σου δίνει την επιλογή αν θες να το στείλει με Airmail, ή DHL, και δίπλα αναφέρει το κόστος αποστολής. Ενδεικτικά, εμένα στο Mars βγάζει €13 για Airmail και €22 για DHL.

 

 

Εγώ θα έπαιρνα το πρώτο ακριβότερο διαθέσιμο στη θέση σου. Μιλάω για το Ainol Novo 7 Aurora 2. Είναι 116,11 το tablet, και με DHL express - 3 έως 5 μέρες αποστολή- είναι ακόμη €18,42.

 

Σου μένουν και λεφτά στην άκρη ;)

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε. ειμαι σε διλημα ομως. εχω ενα παλιο λαπτοπ (acer aspire 7520) του αδελφου μου που εχει καμενη mobo και την βρηκα απο ebay στα 140ε με τα μεταφορικα.

αλλα με κοβο να περνω το tabletaki που ειναι και πιο Fun φαση.

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα το δικό μου..

 

Ωραίο είναι, δεν μοιάζει καθόλου φτηνιάρικο.. Σε λίγο που θα φορτίσει θα γράψω εντυπώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα το δικό μου..

 

Ωραίο είναι, δεν μοιάζει καθόλου φτηνιάρικο.. Σε λίγο που θα φορτίσει θα γράψω εντυπώσεις.

αδερφε ποιο πηρες τελικα? πες μου εντυπωσεις και ειμαι ενα κλικ στο να αγορασω και γω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε ποιο πηρες τελικα? πες μου εντυπωσεις και ειμαι ενα κλικ στο να αγορασω και γω :)

 

Το μηχάνημα είναι μια χαρά αλλά έχει τα εξής θέματα (που είναι γενικώς γνωστά)

 

1) Με το original firmware ζεσταίνεται γρήγορα. Το θέμα λύνεται περνώντας το επόμενο firmware που έχει βγει.

 

2) Δεν παίρνει εφαρμογές από το android store. Αυτό το θέμα το κοίταξα λίγο και υπάρχουν κάποιες πατέντες αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ για να δω τι γίνεται.

 

3) Ένα άλλο θέμα που είχα διαβάσει είναι ότι κολλάει ο browser και ότι ο Opera πάει πολύ πιο καλά, αλλά εμένα μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει και ο original. Με 5-6 tabs, βιντεάκια και μουσική δεν κολλάει.. Δεν δοκίμασα κάτι παραπάνω..

 

Γενικά μια χαρά μου φαίνεται, δεν έχω παράπονα.. Η οθόνη γεμίζει δαχτυλιές πολύ γρήγορα, και το manual είναι μόνο στα κινέζικα αλλά τώρα μιλάμε για λεπτομέρειες...

 

Επίσης ειναι 7 ίντσες έτσι.. Πηγαίνετε να δείτε μερικά τάμπλετ με 7 ίντσες γιατί ίσως να θέλετε κάτι μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Δεν παίρνει εφαρμογές από το android store. Αυτό το θέμα το κοίταξα λίγο και υπάρχουν κάποιες πατέντες αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ για να δω τι γίνεται.

 

Dealbreaker. :\ Ούτε με το τελευταίο firmware παίρνει από Play Store?

 

Επίσης ειναι 7 ίντσες έτσι.. Πηγαίνετε να δείτε μερικά τάμπλετ με 7 ίντσες γιατί ίσως να θέλετε κάτι μεγαλύτερο.

 

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν κυκλοφορούν πειραγμένα firmware για το elf 2 που υπόσχονται διάφορα..

 

Άλλα έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές που δεν γίνονται install από το android store και άλλες κάνουν unlock το store..

 

Anyway σήμερα όχι μόνο δεν κατάφερα να κάνω unlock το store αλλά ένα από τα firmware μου διάλυσε το tablet. Ανοιγε αλλά δεν φαινόταν τπτ μονο άσπρες και γκρι γραμμές..... Γράφω εδώ την λύση άμα την πατήσει και κανείς άλλος.

 

1) Κατεβάζουμε το AGGRO rom (google it)

2) Κάνουμε boot το tablet και το συνδέουμε με usb με το pc. Το tablet μπορεί να μην δείχνει τπτ αλλά η συσκευή θα φαίνεται από το Pc.

3) Περνάμε το aggro rom.

4) Κάνουμε boot σε recovery mode. Πάλι δεν βλέπουμε τίποτα αλλά για καλή μας τύχη το aggro rom κάνει αυτόματα install. Περιμένουμε 5-6 λεπτά μέχρι να δούμε κάτι..

 

Το κακό είναι ότι τώρα όλα είναι στα κινέζικα.... χαχα :D

Αλλά νόμιζα ότι το έκαψα οπότε και τα κινέζικα καλά είναι για σήμερα !

Επεξ/σία από dark_banishing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς; Πώς; Πώς; Είναι εύκολο; Κανα site παίζει να δούμε κι εμείς;

 

-όσο για τα ελληνικά... https://play.google.com/store/search?q=go+keyboard&c=apps

 

B) Σου λέω, το μόνο που με κρατούσε ήταν το Play Store. <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια θα δοκιμασω αυτο που λες !!

 

Απο forum κοιτάω αυτό http://www.slatedroid.com/forum/344-ainol-novo-7-elf-ii/ έχει αρκετά πραγματάκια για το tablet.

 

Τελικά το store εφτιαξε με αυτό το AGGRO rom που το εβαλα κατά τύχη για να κάνω unbrick!! : )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...