Προς το περιεχόμενο

video capturing προβλημα


Doug21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας (αν ειμαι σε λαθος θεμα, φτιαξτε το please).

 

Λοιπον παιδια, προσπαθω να κανω βιντεο απο διαφορα παιχνιδια (pro evolution, diablo κτλ) αλλά εχω προβλημα. Καταρχην τα αρχει γινονται τεραστια και δεν ξερω πως να τους χαμηλωσω το μεγεθος αλλα να μην γινει η ποιοτητα τους χαλια. επειτα, οποτε προσπαθω να τα βαλω σε windows movie maker κτλ ο υπολογιστης κρασαρει και πρεπει να κανω restart απο το κουμπι. Ακομα και με το camstudio που προσπαθησα, μολις μπαινω και βγαινω απο fullscreen κρασαρει το συμπαν.

 

μπορειτε να βοηθησετε?

 

*Μολις τωρα, ειχα ανοιχτο το camstudio, κατεγραψα ενα βιντεο 20'', ειχα και το παιχνιδι ανοιχτο, βαζω το βιντεο να παιξει και κρασαρουν τα παντα

 

** εχω δοκιμασει windows movie makes (και Live), κι εχω δοκιμασει και ezvid αλλα ολα κρασαρουν οταν σωζεις το βιντεο ας πουμε η οταν το παιρνας μεσα

Επεξ/σία από Doug21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα υπαρχει ΜΟΝΟ στο desktop μου και οχι στο λαπτοπ μου. Φυσικα το desktop ειναι πολυ καλυτερο απο το λαπτοπ οποτε και δεν καταλαβαινω γιατι γινεται αυτο.

 

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά κάποιος driver ή κάποιο codec δεν είναι σωστά περασμένα με αποτέλεσμα να κολλάει.

 

Για να μηκρίνεις τα αρχεία πάντως το Free make Video Converter είναι πολύ καλό απλά πατάς το To MKV και στης ρυθμίσεις βάζεις περίπου 1500kbit/sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

converter τετοιο εχω και το συγκεκριμενο αναμεσα σε αλλα αλλα αν ειναι να κολλαει το live movie maker τι να το κανεις? εχω σβησει τα παντα και τα εχω ξαναπερασει αλλα τζιφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον elf για τους codec.

Τέτοια φαινόμενα προδίδουν codec conflicts. Μάλλον στους πειραματισμούς σου έβαλες πολλούς codecs και άρχισαν τα παρατράγουδα.

Απεγκατέστησε για αρχή ότι codecs έχεις βάλει, μαζί και το camstudio.

Κάνε επανεκκίνηση και δες αν τα βίντεο που έχεις ήδη συνεχίζουν να κρασάρουν το pc, αν όχι βάλε μόνο ένα codec pack και δες αν όλα πάνε καλά και συνέχισε με το camstudio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το revo uninstaller (η δωρεάν έκδοση είναι αρκετή) και κάνε απεγκατάσταση όπως κάνεις και σε προγράμματα.

Βγάλε ότι λέει codec, codec pack κτλ και δες αν σου κάνει πάλι κόλπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...