Προς το περιεχόμενο

DayZ - stand-alone έκδοση


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγαλύτερη απατεωνιά από αυτό που έγινε με το dayz δεν έχει ξαναγίνει.  Ξεπέρασε κατά πολύ το no man's sky που τουλάχιστον κάθισαν και το έφτιαξαν στην συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 734
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ερωτηση για DAYZ γραφικα

καλησπερα παιδια ...

οταν μπαίνω dayz πριν μπω ανεβάζω τα γραφικα απο καστομ που ειναι εξτριμ παταω apply αλλα οταν μπω στο σερβερ και παω στις ρυθμισεις στα γραφικα εχει ξαναπαει καστομ...

ξερετε γιατι το κανει αυτο και πως το φτιαχνω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δε ξέρω πόσοι ασχολείστε με το παιχνίδι, αλλά είναι ΑΛΛΟ παιχνίδι απότι είχε ξεκινήσει! Καμία σχέση το performance του, τρέχει ΝΕΡΟ!
Επίσης όλο το ζουμί είναι στα mods, οπότε βρείτε modded servers και παίξτε.
Τα mods τα κατεβάζει μόνο του το launcher του παιχνιδιού ή μπορείτε να κατεβάσετε και να έχετε αυτόν εδώ τον launcher που σας δείχνει καλύτερα και πιο γρήγορα την κατάσταση κάθε σερβερ

DZSA Launcher

Με την παρέα μου αυτές τις μέρες παίζουμε εδώ:
136.243.131.170:2302

[EU/DK] Jazzbaby - Multimod - Trader - Loot+ - PVP/No-Raid

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Δε ξέρω πόσοι ασχολείστε με το παιχνίδι, αλλά είναι ΑΛΛΟ παιχνίδι απότι είχε ξεκινήσει! Καμία σχέση το performance του, τρέχει ΝΕΡΟ!
Επίσης όλο το ζουμί είναι στα mods, οπότε βρείτε modded servers και παίξτε.
Τα mods τα κατεβάζει μόνο του το launcher του παιχνιδιού ή μπορείτε να κατεβάσετε και να έχετε αυτόν εδώ τον launcher που σας δείχνει καλύτερα και πιο γρήγορα την κατάσταση κάθε σερβερ

DZSA Launcher

Με την παρέα μου αυτές τις μέρες παίζουμε εδώ:
136.243.131.170:2302

[EU/DK] Jazzbaby - Multimod - Trader - Loot+ - PVP/No-Raid

Official ο launcher αυτός?

οκ το performance, τι γίνεται μετά από τόσα χρόνια με τα ζόμπιζ που περνούσαν μέσα από τοίχους, το ανύπαρκτο μερικές φορές loot (δεν έκανε respawn items ο server και δεν έβρισκες τίποτα), τους άπειρους χάκερς κλπ; Φτιάχτηκαν αυτά;

Είχε φοβερό συναίσθημα το παιχνίδι αλλά κακό content. Έχουν βάλει τίποτα ενδιαφέρον; Και τι παίζει με τα mods που λες;

Ρωτάω σοβαρά γιατί είχα παίξει πάνω από 100ώρες τότε ( το avatar μου είναι ο Mr. Moon από youtube 😝που έκανε ταινιάκια DayZ)

 

edit: μάλλον πολλές απαντήσεις δίνονται εδώ



έχω αυτό το error, και μηδέν λύσεις online. αν γνωρίζεις κάτι πες

unknown.png

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Official ο launcher αυτός?

οκ το performance, τι γίνεται μετά από τόσα χρόνια με τα ζόμπιζ που περνούσαν μέσα από τοίχους, το ανύπαρκτο μερικές φορές loot (δεν έκανε respawn items ο server και δεν έβρισκες τίποτα), τους άπειρους χάκερς κλπ; Φτιάχτηκαν αυτά;

Είχε φοβερό συναίσθημα το παιχνίδι αλλά κακό content. Έχουν βάλει τίποτα ενδιαφέρον; Και τι παίζει με τα mods που λες;

Ρωτάω σοβαρά γιατί είχα παίξει πάνω από 100ώρες τότε ( το avatar μου είναι ο Mr. Moon από youtube 😝που έκανε ταινιάκια DayZ)

 

edit: μάλλον πολλές απαντήσεις δίνονται εδώ



έχω αυτό το error, και μηδέν λύσεις online. αν γνωρίζεις κάτι πες

unknown.png

εννοείται πως είναι δεν official ο dayzSA launcher :P ,γιατί να είναι?

(στο blockαρει το firewall ή το antivir σου, και αυτό ίσως σε βοηθήσει και αυτό ή και αυτό διαφορετικά λάθη βέβαια δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις όμως, αλλά και να μη λειτουργήσει τί σε πειράζει? έχει τον παιχνίδι το δικό του launcher)

Δεν περνάει πλέον κανένα ζομπι μέσα από τους τοίχους. Το αντίθετο, γίνανε έξυπνα και ανοίγουν τις πόρτες και σου έρχονται, οπότε δε κρύβεσαι, ή πολεμάς ή τρέχεις(σε modded server δε γίνεται αυτό).
Δε γνωρίζω για το loot, όπως είπα παίζω σε modded servers μόνο. Ανάλογα τον σερβερ, ανάλογα και το loot που τον έχουν ρυθμίσει και τα οχήματα και τα όπλα και το base building. Αλλά modded-ξεmodded το performance είναι φοβερό!
Εκεί που παίζω δεν έχω δει ΧΑΞΟΡΖ-γνωστό βέβαια αυτό, όπου παίζω να μην έχει. Hackers θα υπάρχουν σε όλα τα παιχνίδια.
Γιατί να παίξεις vanilla όμως? Αυτό είναι για vanilla boys.

Μη γράψω τί χάνει κανείς αν δεν παίξει σε modded server, ας κοιτάξει τα mods του σερβερ που παίζω να πάρει μια ιδέα. Τώρα άμα δε ξέρει τί είναι τα mods, ας googlaρει, εγώ βαριέμαι να εξηγώ.

Για όλους εμάς που είχαν λιώσει στο dayz mod στο epoch και overpoch το παιχνίδι είναι παράδεισος πλέον.

Δεν είδα το βίντεο, αλλά θα πω αυτό:
ΤΩΡΑ όπως είναι το παιχνίδι μόνο αξίζει να αγοραστεί και να το παίξει κάποιος, όχι η σαπίλα που ήταν πριν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ - έστρωσε ο launcher. Αν και δεν έχω το χρόνο που είχα τότε θα το δω λίγο! Thanks για την ενημέρωση, είχα παρατηρήσει ένα πρόσφατο ενδιαφέρον για το παιχνίδι σε youtube κλπ αλλά δεν είχα καταλάβει γιατί τώρα. Τα mods είναι η απάντηση! Καλή φάση, αν κι άργησε το πράγμα...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, είχα πετύχει το Dayz πριν χρονια και τις τελευταίες μέρες το θυμήθηκα. Ωστόσο μόνο το παιχνίδι DayZ πρέπει να αγοράσω από το steam για να παίξω με mods? Τα mods τα βάζω μόνη μου; (Κάτι σαν Skyrim φάση που κατεβάζω από nexus) Ήθελα να είναι PvE - δεν το έχω με το PvP και συνήθως παίζω solo στα παιχνίδια. Καμία βοήθεια από κάπου να ξεκινήσω να το ψάχνω; Έχω μπερδευτεί λίγο, τι είναι το ARMA 2 και ARMA 3; Κάπου διάβασα ότι για να παίξω pve πρέπει να έχω και το ARMA 2… κατατοπιστε με! 

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα, είχα πετύχει το Dayz πριν χρονια και τις τελευταίες μέρες το θυμήθηκα. Ωστόσο μόνο το παιχνίδι DayZ πρέπει να αγοράσω από το steam για να παίξω με mods? Τα mods τα βάζω μόνη μου; (Κάτι σαν Skyrim φάση που κατεβάζω από nexus) Ήθελα να είναι PvE - δεν το έχω με το PvP και συνήθως παίζω solo στα παιχνίδια. Καμία βοήθεια από κάπου να ξεκινήσω να το ψάχνω; Έχω μπερδευτεί λίγο, τι είναι το ARMA 2 και ARMA 3; Κάπου διάβασα ότι για να παίξω pve πρέπει να έχω και το ARMA 2… κατατοπιστε με! 

DayZ/FAQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα, είχα πετύχει το Dayz πριν χρονια και τις τελευταίες μέρες το θυμήθηκα. Ωστόσο μόνο το παιχνίδι DayZ πρέπει να αγοράσω από το steam για να παίξω με mods? Τα mods τα βάζω μόνη μου; (Κάτι σαν Skyrim φάση που κατεβάζω από nexus) Ήθελα να είναι PvE - δεν το έχω με το PvP και συνήθως παίζω solo στα παιχνίδια. Καμία βοήθεια από κάπου να ξεκινήσω να το ψάχνω; Έχω μπερδευτεί λίγο, τι είναι το ARMA 2 και ARMA 3; Κάπου διάβασα ότι για να παίξω pve πρέπει να έχω και το ARMA 2… κατατοπιστε με! 

Άλλο παιχνίδι είναι το DayZ mod και άλλο το DayZ που είναι standalone παιχνίδι.

Το DayZ mod για να το παίξεις πρέπει να έχεις το arma2+ Arma 2 operation arrowhead. Και εκεί υπάρχουν mods που τα βάζεις, μέσω launcher, σα το Skyrim που λες.. δεν σεταρεις κάποιο, είναι plug n play.

Στα του Dayz standalone, ότι mods θες στα κατεβάζει μόνο του ο launcher του όταν πας να μπεις στον σέρβερ που διάλεξες. Η μπορείς να τα κατεβάσεις μέσα από το workshop του steam. Πάλι plug n play είναι, δε σεταρεις κάτι.

Θα βρεις αρκετούς pve servers. Το θέμα είναι ότι θες παρέα και πάλι και ας είναι pve, είναι μεγάλες εκτάσεις, πολλά πράγματα να μαζέψεις. Οι σέρβερς έχουν συνήθως σύστημα με χρήματα, με παρέα πιο εύκολα θα μαζέψεις χρήματα για να πάρεις κάποιο όχημα ας πούμε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήγε περίπατο ο namalsk, παραήταν δύσκολο με τα κρύα...πρέπει να κρατάς ζεστό τον χαρακτήρα σου συνέχεια αλλιώς αρρωσταίνει...άσε που έπρεπε να ξεπαγώνεις φαγητά/νερά σε φωτιά για να τα καταναλώσεις.

Πήγαμε σε έναν pve server για τον χάρτη deer isle. Έχει μπόλικα missions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έλυσα 2 προβλήματα που είχα με το παιχνίδι.

1)  

Slight freeze when killing Zombies or tabbing out of the Inventory


Τα έκανα install και τα 2 ( steam-dayz ) στον ίδιο δίσκο, αντίο στατερ!


2) 

Server list loading slowly?

url%5D

Το είχα 250 και το πήγα 3000 και μια χαρά φορτώνει η λίστα γρήγορα και στα 5000 pings/λεπτό σφαίρα ήταν, αλλά δε χρειάζεται να το μπαφάρω τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...