Προς το περιεχόμενο

Το Facebook προχωρά σε οριστική απομάκρυνση των διεγραμμένων φωτογραφιών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το Facebook το κάνουμε εμείς, όχι αυτό εμάς.

Δεν ήρθε κανείς με κανα πιστόλι και μας απείλησε να ποστάρουμε όλη την ζωή μας εκεί. Είναι επιλογή μας.

 

Έχω ακούσει διάφορα του τύπου "Γ**ω το Facebook, με έδωσε στεγνά και τώρα την έβαψα" και παρόμοια αλλά...

 

Ή το άλλο που μου έτυχε εμένα, κάνει μια κοπέλα check-in σε μια καφετέρια, βλέπω που είναι, και την παίρνω τηλέφωνο και την ρωτάω να περάσω κι εγώ; Και μου λέει που το ξέρεις ότι είμαι εκεί; Της λέω είδα το check in κλπ... Και μου λέει με παρακολουθείς ε;

Υπόψιν ότι δεν το έλεγε για πλάκα.

 

Μιλάμε για τραγικά πράματα.

ενταξει χυλοπιτουλα ηταν αυτο

 

Toσα χρονια τους πηρε να κρατησουν "ανεπισημα" backups των φωτο που θα διαγραψουν "επισημα"? Zuckenberg ψαξου..

ακριβως αυτο, απλα κοβεται η κοινη θεα του λινκ. το fb σιγα μη σβησει ολοκληρη τη βαση δεδομενων που κραταει. αλλωστε το fb ειναι για να μπορουν οι αρχες να βρισκουν πληροφοριες που δε θα εβρισκαν υπο αλλες συνθηκες, οποτε αν καποιος θελει να κρυφτει και να σβησει τα παντα απο το fb του οι αρχες θα πρεπει να μπορουν να δουν τι ειχε και τι εσβησε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ ξέρω πολύ κόσμο που δε θέλει να κάνει facebook μόνο και μόνο για αυτό το λόγο. Είναι απαράδεκτο αυτό που κάνει και εγώ μετά που το έμαθα, σταμάτησα να ανεβάζω καινούριες φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα ...οριστική διαγραφή ,για το face-bukkake (sorry) :P μιλάμε τώρα ;που για να διαγραφείς οριστικά -λέμε τώρα, γιατί τα στοιχεία τα κρατούν -θέλει μισό μήνα ?

-και το γενικεύω με αφορμή και προηγούμενο σχόλιο- Συμφωνώ για την ευθύνη που φέρουμε όλοι για το τι και με ποιους τα μοιραζόμαστε (από -αθώες-φωτογραφίες και χαζο-σχόλια με φίλους μέχρι και απόψεις για τα οικονομικοκοινωνικοπολιτικά ) , το θέμα είναι ότι τώρα τελευταία τα κοινωνικά δίκτυα αρχίζουν και με φοβίζουν , νομίζω ότι χάνουμε σταδιακά την ελευθερία λόγου ... δεν προλαβαίνεις να ποστάρεις κάτι - και ο καθένας με "βαθια" δημοκρατικά συναισθήματα μπορεί και αναδημοσιεύει το "ποστ" σου ανά τον κυβερνοχώρο ...βέβαια , αυτή είναι και η καινοτομία από την άλλη να μοιράζεσαι ό,τι σου καπνίσει στο κεφάλι με άτομα ανά την υφήλιο ... αλλά οκ,that's just me ...

Επεξ/σία από coutnoob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που την ανεβαζεις και την ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΕΙΣ εισαι υπευθυνος εσυ ...τι φταιει το face εαν η κορητ ου κυρ βαγγελη βγαινει ποζες με τα βυζια να πεταγονται και με το νεο τηςστρινγκ μαγιο και τρεχει ο μπαμπακας στην ΔΗΕ γιατι ηρθε η ωρα να μπει η κορη για οδυλειες σε εταιρια φιλου και...θα γινει ρεντικολο ? Πραγματικα γεγονοτα και καταγγελιες σαν αυτην γινονται καθημερινα...

 

Που κολαει αυτο που ειπες, με τοις foto μου στο φμπ που δεν διεγράφονταν ποτε, ακομα και αν εφευγαν απο το προφαϊλ μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ανενεργά-διαγραμμένα προφίλ πόσο κάνουν να διαγραφούν πλήρως από τους σέρβερς;

Τα ανενεργά ποτέ, τα διεγραμμένα θεωρητικά μετά από 15 μέρες (αν θυμάμαι καλά), πρακτικά κανείς δε ξέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διεγραμένα προφίλ αναφέρεται ότι διαγράφονται ολοκληρωτικά μετά από περίπου 6 μήνες από τους backup server. Από το ίντερνετ μετά από 30 ημέρες που είναι και η προθεσμία αν το μετανιώσεις να ακυρώσεις την διαγραφή. Τώρα αν έχει π.χ. κάποιος κρατημένη μία συνομιλία μαζί σου θα μείνει μέχρι να την διαγράψει κι αυτός. Κλπ.

 

Sent from my Samsung Galaxy SIII using Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...