Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλαιότερα δέχονταν να τους στείλεις 1-2 CD keys που είχες ενεργοποιήσει αν δεν είχες άλλο τρόπο να αποδείξεις ότι σου ανήκει ο λογαριασμός σε περίπτωση απώλειας και σου τον επέστρεφαν εύκολα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω cd key που ζητανε ειναι απο physical cd. Oxi αγορές απο το site cdkeys. Anyway θα δουμε την απάντησή τους.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο από που είναι τα κλειδιά απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος να τα ξέρεις αν λες ψέματα. Οπότε θεωρητικά αποδεικνύουν ότι είσαι κάτοχος του λογαριασμού.

Επίσης, αν έχεις πρόσβαση στο email εγγραφής και φαίνεται και πρόσφατη αλλαγή την περίοδο που ισχυρίζεσαι ότι εκλάπη, είναι ένα ακόμα συν.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.δεν ξέρω ο τίτλος αν ταιριάζει εδώ που έβαλα.τελος πάντων.θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.εαν αγοράσω κάρτα ανανέωσης μονάδων steam μπορώ να την στείλω στην Αμερική για έναν φίλο μου?θα περάσει η κάρτα εκεί? επειδή είναι σε ευρώ εδώ.εκει στην Αμερική θα μετατραπούν η μονάδες σε δολάρια?δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω.εαν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει θα είμαι ευγνώμων.σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Are there country restrictions on Steam Wallet codes?

Yes. Each Steam User Account is associated with a specific currency, which you can see in the top right corner of your Steam Client. You may encounter an error if you try to activate a Steam Wallet Code issued in a different currency than the one of your Steam User Account.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/78E3-7431-1E88-AD59#currency

Παλιότερα ήταν πιο "ανοιχτό", κοιτάζοντας σε κάποια παλιά forum threads, αλλά τουλάχιστον το κείμενο στο FAQ τους έχει αλλάξει στο παραπάνω που είναι πιο αυστηρό. Και πάλι αφήνει περιθώρια ότι μπορεί να δουλέψει. 

Κάποιος που το έχει δοκιμάσει πρόσφατα, μπορεί να πει πιο σίγουρα τι ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Saturn 1974 είπε

Καλησπέρα σας.δεν ξέρω ο τίτλος αν ταιριάζει εδώ που έβαλα.τελος πάντων.θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.εαν αγοράσω κάρτα ανανέωσης μονάδων steam μπορώ να την στείλω στην Αμερική για έναν φίλο μου?θα περάσει η κάρτα εκεί? επειδή είναι σε ευρώ εδώ.εκει στην Αμερική θα μετατραπούν η μονάδες σε δολάρια?δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω.εαν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει θα είμαι ευγνώμων.σας ευχαριστώ.

Δουλεύει κανονικά. Πρόσφατα αγόρασα steam gift card σε δολάρια και τη μετέτρεψε σε αντίστοιχης αξίας ευρώ όταν την πρόσθεσα στο λογαριασμό μου.

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Αποφάσισα να εγκαταστήσω ένα αρκετά παλιότερο παιχνίδι στο Steam.

Ενώ υπάρχει στο λογαριασμό μου (προφανώς, φαίνεται και μέσω της σελίδας του παιχνιδιού, με την ένδειξη "in library") και εγκαταστάθηκε κανονικά, δεν εμφανίζεται στη λίστα αριστερά, ό,τι sort και να επιχειρήσω. Ούτε στα recently played, κι ας το έτρεξα κατ' επανάληψη.

Εικάζω πως κάποια στιγμή το έβαλα σε απόκρυψη, αν και δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο (κι επειδή είναι παλιό αλλά αγαπημένο μου φαίνεται και παράξενο να το έκανα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να το επαναφέρω ώστε να εμφανίζεται στις λίστες; 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Snoob είπε

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να το επαναφέρω ώστε να εμφανίζεται στις λίστες; 

Ευχαριστώ.

Αν είναι όντως hidden, τότε υπάρχει μια ξεχωριστή κατηγορία "hidden" στη βιβλιοθήκη, που εμφανίζεται αν επιλέξεις από το top menu του Steam: View->Hidden Games. (ίσως χρειαστεί να κάνεις expand την κατηγορία -- κλικ πάνω στο "+" δίπλα -- για να δεις τα παιχνίδια που ανήκουν εκεί. 

Εναλλακτικά (χωρίς να πας από View->Hidden Games)  απλά από την Βιβλιοθήκη σου, κάνεις search με τον τίτλο του παιχνιδιού (στο πεδίο στα αριστερά), οπότε αυτό θα εμφανιστεί ακόμα κι αν είναι hidden (κάτω από κατηγορία "Hidden").

Επαναφορά γίνεται αν επιλέξεις τον τίτλο και με δεξί κλικ πας σε Manage->Remove from hidden.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@Praetorian Είχες απόλυτο δίκαιο, στα hidden ήταν. Πώς κατάφερα και έστειλα στα hidden ένα αγαπημένο παιχνίδι, μόνο εγώ το ξέρω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Snoob είπε

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να προσθέσουμε screenshot σε νήμα των discussion boards του Steam;

Με την προυπόθεση ότι screenshot είναι ανεβασμένο στο https://steamcommunity.com/my/screenshots/ σου δίνει ένα link με τη μορφή https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=*********.

Αυτό βάζεις χωρίς tags και το μετατρέπει αυτόματα σε μορφή widget μόλις αποθηκεύσεις το σχόλιο. (Περισσότερα εδω: https://steamcommunity.com/comment/ForumTopic/formattinghelp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο, αρκετά παιχνίδια που έδιναν ντέμο μέχρις της 7/10, είναι ακόμα διαθέσιμο για λήψη. Θα κατεβάσω κάτι να δω αν λειτουργεί.
Γνωρίζω οτι κάποιοι δημιουργοί έδιναν οδηγίες για το πως μπορούσες να κρατήσεις το ντέμο το καλοκαίρι, αλλά έπρεπε να το κατέβαζες όσο διαρκούσε η προωθητική ενέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,εχω ενα θεμα με το steam οσον αφορα την συνδεση μου,ενω στο site συνδεομαι κανονικα στο προγραμμα που ειναι εγκατεστημενο δεν μπορω,ζητω αλλαγη κωδικου συνβαινει ξανα το ιδιο,εχει καποιος καποια ιδεα τι μπορει να φταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...