Προς το περιεχόμενο

Broken Sword 5: The Serpent’s Curse


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Παίδες μια βοήθεια... το πρώτο επεισόδιο του Serpent's Curse το είχα τελειώσει στον άλλο υπολογιστή και τώρα που ήρθα στο εξοχικό με το laptop νομίζοντας ότι έχω αγοράσει μόνο το episode 2, τελικά βλέπω ότι ήταν το season's pass και μου το ξεκινάει από την αρχή!!!

 Έχει κανένας να μου στείλει κανένα save μπας και το συνεχίσω από κει, ήθελα να το τελειώσω μέχρι την Τρίτη γιατί Τρίτη μου ενεργοποιείται το Tesla Effect στο steam και έλεγα να ξεκινήσω εκείνο...

 Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον το δεύτερο επεισόδιο είναι πιο ικανοποιητικό σε γρίφους από το πρώτο.

Και πάλι έχω μια μικρή απογοήτευση ως προς το σενάριο και την ευκολία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα χτες βράδι στις 3. Μου άρεσε αρκετά, δεν είναι το απίστευτο, αλλά να ξέρεις όλα τα Broken Sword έχουν πολύ καλό στόρι, είτε το πρώτο με τους Ναΐτες Ιππότες, είτε το τελευταίο. Είναι ενδιαφέρον το σενάριό τους.

 Στο συστήνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εντάξει αγορά με την μια. Το αρχικό broken sword ήταν από τα αγαπημένα μου με τον γρίφο της κατσίκας να με παιδεύει για βδομάδες μέχρι να βρω λύση... 

Τι μου θύμισες! με τον κολλητό μου τον Δημήτρη παίζαμε συνεταιρικά το συγκεκριμένο παιχνίδι....έχει φτάσει λοιπόν στο φράχτη και κολλάει στον γρίφο της κατσίκας μια ολόκληρη μέρα. Να θυμίσω πως εκείνες τις εποχές δεν υπήρχε ΥΤ,strategy guide κτλ, όλα έπρεπε να τα λουστείς μόνος ή αν τύχαινε να έπαιρνες απάντηση από περιοδικά (PC Master)...Έχοντας κατεβάσει όλο τον ουρανό σε υβρεολόγιο το παρατάει και το παίρνω εγώ....κατά λάθος όμως διπλοκλικάρω κάπου στην οθόνη και βλέπω τον George σηκώνεται και να τραβάει το αλέτρι μπλοκάροντας την κατσίκα και αφήνοντας το μονοπάτι ανοικτό:-)

Το τι άκουσα μετά από τον άλλο περί φάρδους δεν περιγράφεται!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...