Προς το περιεχόμενο

Krups XN 2003


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές..... Για σπίτι τις θέλω οπότε δεν με πολύ νοιάζει το πλύσιμο 5 λεπτά παραπάνω μπορώ να τα διαθέσω. Έλεγα να πάρω αυτή http://www.kotsovolo...sp?catid=115771 άμα έχει κανείς άποψη.

 

Είχα ένα παλιότερο μοντέλο. Δεν είχα με´ινει ευχαριστημένος. Δεν μου έκανε καλό καϊμάκι στον εσπρέσο. Είχα δοκιμάσει πολλούς καφέδες και έπαιζα και με ποικιλίες δηλ περιεκτικότητα σε robusta - arabica κλπ

 

Να κοιτάξεις να είναι 19bar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα παλιότερο μοντέλο. Δεν είχα με´ινει ευχαριστημένος. Δεν μου έκανε καλό καϊμάκι στον εσπρέσο. Είχα δοκιμάσει πολλούς καφέδες και έπαιζα και με ποικιλίες δηλ περιεκτικότητα σε robusta - arabica κλπ

 

Να κοιτάξεις να είναι 19bar.

 

Και εγώ που την έχω , δεν με έχει ικανοποιήσει. Θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω, πρεπει απλά να τελειώσαν.

Εγω ειχα πάρει πριν το καλοκαίρι, απο αντίστοιχη προσφορά και μεχρι τις 9 το βράδυ εβγενε κόσμος με καφετιέρες.

 

Μάλλον δεν περιμένανε να τρέξει ο κόσμος μετα τις διακοπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές..... Για σπίτι τις θέλω οπότε δεν με πολύ νοιάζει το πλύσιμο 5 λεπτά παραπάνω μπορώ να τα διαθέσω. Έλεγα να πάρω αυτή http://www.kotsovolo...sp?catid=115771 άμα έχει κανείς άποψη.

Φαίνεται μια τυπική "σπιτική καφετιέρα". Δεν θα έχεις πρόβλημα και τα 15bar βγάζουν "αρκετό ζουμί" (καφέ) από το χαρμάνι (σε 19bar πιο καλά θα ήταν). Θα αγοράζεις αλεσμένο καφέ (που είναι ΟΚ) καθώς δεν έχει "μύλο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ από izzy (εμφανισιακά ίδια, αλλά νομίζω άλλο μοντέλο? ) anyway ήμουν πολύ απογοητευμένος..εκτός του ότι ο καφές δεν έλεγε και πολλά..ένα όμορφο πρωί, έσπασε το ελατήριο από το πλακάκι που χωρίζει το μπρίκι με το εσωτερικό που βγαίνει το νερό..και όταν λέω έσπασε, δεν το πείραξε κανείς..απλά έσπασε μόνο του..!! από τα άλατα? από κακή ποιότητα κατασκευής..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως οι καφετιέρες της nespresso κανουν πολύ καλό καφέ.

 

και είναι εύκολο να αποδεσμευτείς από τις αυθεντικές κάψουλες και να ρίξεις το κόστος πάρα πολύ.

 

έχω μια ο ίδιος εδώ και χρόνια και έχω πάρει δώρο και άλλες 5 σε φίλους. όλοι είμαστε ικανοποιημένοι...

 

τώρα αν την έχουν πραγματικά τη συγκεκριμένη ή αν είναι fake προσφορά δεν το ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, εμένα μου την έφεραν δώρο πριν λίγες μέρες..Σόρυ αν είναι οφτόπικ,αλλά δεν έχω καταλάβει και αν μπορούν να βοηθήσουν τα παιδιά που την έχουν ήδη..

1.πατάς στην αρχή το κουμπάκι κ το αφηνεις να τρέξει λίγο νερό,μετά το ξαναπατάς να σταματήσει,βάζεις την κάψουλα,το πατάς να ξεκινήσει να σου ρίχνει καφέ κ όταν αρχίζει και γίνεται πολύ νερουλό αυτό που ρίχνει,το ξαναπατάς να σταματήσει?Γιατί έφτιαξα έναν καφέ σήμερα κ τον έκανα χάλια.. :(

2/Και για φρέντο,πάλι καφτερό στον βγάζει και απλά βάζεις παγάκια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το κανεις λαθος. δεν ειδες τις οδηγιες?! Ισως να μπερδευτηκες με την πρωτη πρωτη χρηση πριν αρχισεις να φτιαχνεις καφε, που ειναι για το "ξεπλυμα" της μηχανης..

Για τον καφε, η καψουλα μπαινει πρωτα (σε μερικα μοντελα ακουγεται κ χαρακτηριστικος ηχος καθως τρυπαει την καψουλα οταν ειναι ετοιμο).

Μετα πατας το κουμπι ροης. Τα σταματημα στα μικρα μοντελα ειναι χειροκινητο παλι με το ιδιο κουμπι, στα πιο ακριβα μοντελα ειναι αυτοματο (με ρυθμιζομενη επιθυμητη ποσοτητα).

 

2) Ναι ζεστο καταρχας, οπως πρεπει και "κανονικα" νομιζω, χωρις να ειμαι ειδικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει και ο iguana πιο πάνω στη Nespresso πληρώνεις την ευκολία και γι αυτό χρεώνει τόσο τις κάψουλες (καθώς και για να κάνει απόσβεση γιατι οι μηχανές μάλλον πωλούνται όσο όσο). Επίσης στα ίδια λεφτά δεν πρόκειται να βρεις καφετιέρα που να βγάζει τέτοια ποιότητα καφέ - θα πρέπει να δώσεις πολύ περισσότερα και να παιδέυεσαι και αρκετά για να το πετύχεις.

Αν κάποιος έχει πόρωση και του αρέσει να ασχολείται για να πετύχει τον τέλειο καφέ, τότε δεν πάει σε Nespresso.

Αν θέλεις όμως έναν αρκετά καλό καφέ γρήγορα και εύκολα, τότε είναι top (μαζί με το aeroccino αν θες capuccino).

Η συγκεκριμμένη προσφορά πάντως δεν είναι και τόσο καλή. Εγώ είχα πετύχει την προσφορά με δώρο το aeroccino και δωροεπιταγή για κάψουλες - μπορεί να ξαναβγάλουν κάτι παρόμοιο προς Χριστούγεννα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2/Και για φρέντο,πάλι καφτερό στον βγάζει και απλά βάζεις παγάκια??

 

Για φρέντο κάνεις τον καφέ σου όπως βγαίνει ζεστός σε ένα ποτήρι με 2-3 παγάκια, αν θέλεις ζάχαρη, και το χτυπάς για ~5 δευτερόλεπτα. Μετά πετάς παγάκια μέσα 'σε ένα άλλο ποτήρι και είσαι έτοιμος!

 

Η συγκεκριμένη παίρνει επαναγεμιζόμενες κάψουλες? Είναι nespresso?

 

Είναι nespresso και παίρνει επαναγεμιζόμενες.Δεν παίρνουν όλες οι krups κάψουλες nespresso. Και αν κοιτάξεις για κάψουλες επαναγεμιζόμενες να δεις για συμβατότητα στα χαρακτηριστικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως οι καφετιέρες της nespresso κανουν πολύ καλό καφέ.

 

και είναι εύκολο να αποδεσμευτείς από τις αυθεντικές κάψουλες και να ρίξεις το κόστος πάρα πολύ.

 

έχω μια ο ίδιος εδώ και χρόνια και έχω πάρει δώρο και άλλες 5 σε φίλους. όλοι είμαστε ικανοποιημένοι...

 

τώρα αν την έχουν πραγματικά τη συγκεκριμένη ή αν είναι fake προσφορά δεν το ξέρω...

 

πως αποδεσμευεσαι με τις αυθεντικες καψουλες? Ποιες περνεις μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...