Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread V


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζωγράφου - Δάφνη το δίνω ισοπαλία σε ασφάλεια, Καλλιθέα λέω λίγο πιο κάτω.

Σε ευκολία πρόσβασης, Καλλιθέα πρώτη, Ζωγράφου τελευταίο, αλλά μιας και είσαι συνηθισμένος στον φρικαλέο ΟΑΣΘ, δε θα σου φανεί και τρελό ζόρι.

 

Τι εχει ο ΟΑΣΘ? Εμενα τουλαχιστον με βολευει πολυ.

 

Για Ζωγραφου το κοβω ή συνορα με Ιλισια - Αμπελοκηποι που ειναι πιο κοντα στο μετρο και μετα ερχεται η Δαφνη, αουτσαιντερ ο Αγιος Δημητριος. Θα ηθελα καμια Αργυρουπολη αλλα φανταζομαι δεν θα ανοιξει ποτε η γραμμη του μετρο... Οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη.

 

Επίσης σημερα ειδα VIcky, Christina, Barcelona και καμια ωρα στο σταρ μια ταινια για τον Πικασο. Νομιζω οτι αν και πιο αταλαντος ο Μπαρδεμ ειχε μεγαλυτερη επιτυχια στις γυναικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nicoc89

    2558

  • viper2005

    2348

  • leftermann

    1563

  • athlios

    1526

κρισξξξ, Δαφνάρα αδερφέ, θα πηγαίνεις και στη γυμναστική ακαδημία για μπασκετάκι/οφθαλμόλουτρο, σε 10λεπτά κέντρο με μετρό σε 20-απειρα με λεωφορείο. Και σε 5 λεπτά με το αυτοκίνητο νέα σμύρνη, σε 15 παραλία. Παρκινγκ έχει γίνει λίγο μπουρδέλο, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις σε ακτίνα τετραγώνου, έχει σχετικά καλή αγορα (για σούπερμάρκετ ΔΟΥΚΑΣ για όσους ξέρουν, εσύ να πηγαίνεις στον αλφαβήταβασιλοπούλα), θα τρως σουβλάκια από το Διόνυσο (το έχει ο Ρήγας, ο παλαίμαχος διαιτητής), από την τρίτη μέρα θα σου λέει και ο ψιλικατζής καλημέρα, θα τρως παϊδάκι στον Τσούτσουρα (εσύ να τον λες μαραθώνα) και λιχουδιές στην Κρητικιά (για σενα κουρούμπελο). Γειτονιά μετωραία της και πια με τις πολυκατοικίες της και τους φασίστες της.

 

Έχει και ο θείος μου και κάτι διαμερισματάκια, αλλά είναι λίγο ο παπάρας και ο πατέρας μου μεγαλωσε για να τον χουλαντρίζει, αν σε ενδιαφέρει πες μου να δω τι υπάρχει διαθέσιμο. Συνήθως τα νοικιάζαμε σε φυσιολογικές τιμές για φοιτητές.

 

Και δεν πρόκειται κανείς να σε φερμάρει κι αν σε φερμάρει, θα μου πεις και θα διευθετηθεί το θέμα από γνωστό σουβλατζή/ταβερνιάρη της περιοχής,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ Δαφνης, Ζωγράφου, Καλλιθέας ποια θεωρειται πιο καλη; Καλη με την εννοια να μπορεις να περπατησεις μετα τις 12 χωρις να έχεις λαβει εκπαίδευση Τσακ Νορις και να μη σε κοιτανε περιεργα αν μιλήσεις Ελληνικα :P Επίσης από οτι ειδα μονο η Δαφνη έχει προσβαση σε μετρο, ποσο ευκολο ειναι να πας απο τις αλλες 2 προς Συνταγμα - Ομονοια; :\

Παρκινγκ παιζει;

 

Για Δάφνη δε ξέρω.Στην Καλλιθεα θα σε φερμάρουν μιλόντας βουλγάρικα-αλβανικά, στου Ζωγράφου μιλόντας ελληνικά... :P

 

όχι , 'ντάξει το Ζωγράφου είναι πολύ καλύτερο απο την άποψη οτι έχει πολύ φοιτητόκοσμο που κυκλοφορεί μέχρι αργά και δεν νιώθες κίνδυνο σε δρομάκια γιατί όλο και κάποιοι θα περνάνε..... αχχχ πολύ μου λείπει... μου τη σπάει η Καλλιθέα... :cry:

 

Για Ζωγραφου το κοβω ή συνορα με Ιλισια - Αμπελοκηποι που ειναι πιο κοντα στο μετρο και μετα ερχεται η Δαφνη, αουτσαιντερ ο Αγιος Δημητριος. Θα ηθελα καμια Αργυρουπολη αλλα φανταζομαι δεν θα ανοιξει ποτε η γραμμη του μετρο... Οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη.

 

 

 

να κοιτάξεις κοντά στον Αγιο Θωμά_Λαϊκό. Αλλά αν κοιτάζεις για ενοίκιο είναι πολύ πιο ακριβά απο Καλλιθέα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες και σε εμένα που ψάχνω στις περιοχές εκεί τριγύρω =p

Για σένα έχω ένα κουκλίστικο και άρτι ανακαινισθέν (studio style...) χρέπι στο 2°,με ελάχιστα κοινόχρηστα,λίγο ρεύμα,λίγα τετραγωνικά.

Α,έχει και έπιπλα μέσα....

 

Κοντά στα σύνορα (μεταξύ Αμερικής και Κολιάτσου...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα έχω ένα κουκλίστικο και άρτι ανακαινισθέν (studio style...) χρέπι στο 2°,με ελάχιστα κοινόχρηστα,λίγο ρεύμα,λίγα τετραγωνικά.

Α,έχει και έπιπλα μέσα....

 

Κοντά στα σύνορα (μεταξύ Αμερικής και Κολιάτσου...).

 

Thanx αλλά κάτι πιο μεγάλο (~50τμ) και σε πιο "ανθρώπινη" περιοχή (σκέψου μένω παγκράτι, η δουλειά είναι μαρούσι πίσω από τα παλιά village και οι φίλοι μένουν πετράλωνα/ταύρος και πέριξ) με κάποια άνεση στα ΜΜΜ σταθερής τροχιάς και να μην ψάχνω για πάρκινγκ μισή ώρα (παγκράτι rulz).

πολλά ζητάω ε =p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the record

 

πριν απο 15 χρονια ειχες προβλημα με παρκαρισμα στου ζωγραφου, δεν θελω να φανταστω τι θα γινεται τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι,δεν σε καλύπτει,περισσότερο προς ησυχαστήριο/γαμιστρώνα ταιριάζει αυτό που σου λέω...

 

btw,ήθελες κάτι τέτοιο;http://www.youtube.com/watch?v=K19rGyIN7A8&feature=player_embedded#!

 

lol,η γυναίκα μου μου λέει ότι η μετατροπή του κόστισε όσο η κατασκευή 150m².

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρρωστήσει μιλάμε.

 

Αν είχα φταλέ,θάφευγα απ' αυτό που μένω (109m²) και θάφτιαχνα αυτό που πήγα να πασσάρω στο Σπύρακα (27m²),σαν το του βιντεακίου.

Το όνειρο της ζωής μου,μαζί με ένα πολυμορφικό όχημα...

http://www.youtube.com/watch?v=Ylso3pYcmLc&NR=1&feature=fvwp

 

 

κι αυτό μου κάνει...:bufalino1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the record

 

πριν απο 15 χρονια ειχες προβλημα με παρκαρισμα στου ζωγραφου, δεν θελω να φανταστω τι θα γινεται τωρα...

 

For the record, την τελευταια φορα εψαχνα μιση ωρα για παρκινγκ. Αλλιως το καλυτερο παρκινγκ ειναι των πολ μηχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...