Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο οι παντρεμένοι μπορούν να συλλάβουν τη μεγαλοσύνη του άνωθεν ανεκδότου  ;)

 

Κάντε Like οι ισόβια καταδικασμένοι να μετρηθούμε :)

Επεξ/σία από yannis27gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενα αρκετα παλιο που θυμηθηκα, δεν ξερω αν εχει ξανα ειπωθει:

 

Προχωραει ο τοτος με τον πατερα του στο δρομο πηγαινοντας προς το σπιτι. Καποια στιγμη βλεπει ο τοτος ενα γαιδαρο που του ειχε βγει το ''ματζαφλαρι'' του εξω. Ρωταει λοιπον αμεσως τον πατερα του δειχνοντας το: ''Μπαμπα - μπαμπα, τι ειναι αυτο?'' Χωρις να ξερει τι να του που εκεινος, λεει κομπιασμενα: ''Εεε, αυτο, αυτο ειναι οτι να'ναι'' αλλαζοντας βλεμα και κανοντας το βημα του πιο γρηγορο για να το περασει στο ντουκου. Την αλλη μερα ο τοτος, βγαινει με τη μανα του βολτα και γυριζοντας προς το σπιτι, να σου παλι ο γαιδαρος με το ''ματζαφλαρι'' του απο εξω. ''Μαμα, μαμα κοιτα! Αυτο μου ειπε ο μπαμπας οτι ειναι, οτι να'ναι''....και λεει η μανα του:

 

Το δικο του ειναι οτι να'ναι, αυτο ειναι οτι πρεπει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιωρίκας φεύγει από τον Πόντο και πάει στην Ιταλία, όπου καταφέρνει να προσληφθεί στο Βατικανό και να γίνει από τούς πιο έμπιστους τού Πάπα.
Μία Παρασκευή ο Ποντίφικας ασθενεί βαριά, οπότε αρχίζει η πιάτσα να βοά ότι είναι θέμα ωρών να πεθάνει. Τα γραφεία στοιχημάτων δραστηριοποιούνται και δίνουν απόδοση 1,05 ότι θα φύγει από τη ζωή το Σάββατο, 1,50 ότι θα αντέξει και θα αποδημήσει εις Κύριον την Κυριακή και 100 απόδοση ότι θα αντέξει μέχρι τη Δευτέρα.
Εν τέλει πεθαίνει τις πρώτες ώρες τού Σαββάτου, αλλά οι καρδινάλιοι αποφασίζουν -για λόγους διασφάλισης μίας σχετικής ηρεμίας τού ποίμνιου- να προβούν σε ανακοίνωση τού θανάτου του τη Δευτέρα.
Το μαθαίνει ο Γιωρίκας και τηλεφωνεί ακαριαία στον Κωστίκα, στο χωριό.
«Κωστίκα…», τού λέει, «πούλα την οικογενειακή μας περιουσία και παίξε όλα τα λεφτά ότι ο Πάπας θα πεθάνει τη Δευτέρα…».
«Μα τι λες;», αντιδράει ο Κωστίκας. «Είσαι σίγουρος;».
«Ναι ρε, σού λέω…», τον προστάζει ο Γιωρίκας. «Πούλα ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, και παίξε όλα τα φράγκα σ’ αυτό που σού είπα…».
Όντως, ο θάνατος τού Πάπα ανακοινώνεται τη Δευτέρα και ο Γιωρίκας σπεύδει τρισευτυχισμένος στο χωριό· όμως ο Κωστίκας δεν είναι πουθενά. Τον ψάχνει από ’δώ, τον ψάχνει από ’κεί, και εν τέλει μαθαίνει πως έχει πάει στην κορυφή τού βουνού και κάθεται μπροστά στον γκρεμό.
Πάει, λοιπόν, και πράγματι τον βρίσκει στην άκρη ενός φαραγγιού, με ύφος περίλυπο, με τα ρούχα σκισμένα και αξύριστο.
- Τι έγινε, ρε ******; Γιατί είσαι έτσι; Δεν έπαιξες το στοίχημα που σού είπα;
- Το έπαιξα, ρε Γιωρίκα…
- Και τότε γιατί είσαι σαν κλαμένο *****;

- Να…, έχασα την Τσέλσι…

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ζευγάρι οδηγουσε στον δρόμο, ξαφνικά βλέπουν Ένα χτυπημενο κουνάβι στην ακρη του δρόμου.

Σταματανε. Η γυναίκα βγαινει έξω το πίανει και το φέρνει μέσα.

"Ωωωω, κοίτα", λεει ". Τρέμει, πρέπει να κρυώνει, τί να κάνω?"

"Βάλτο αναμεσα στα ποδια σου." Λεει ο αντρας

"Και τί θα κάνω με την μυρωδιά?"

"Ε, απλά κλείστου τη μύτη."

 

.....

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λέγεται το γυναικείο περιοδικό για ψάρεμα;

Σούπερ Αθερίνα.

 

--------------------------------------------------------------------------

 

-Α τι ωραίο σκυλάκι! Πως το φωνάζετε;

-Στοπ.

-Στοπ;;;

-Ναι, είναι διασταύρωση.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Χτες μαλώσαμε άσχημα με τη γυναίκα μου, αλλά στο τέλος ήρθε και με βρήκε γονατιστή."

"Ναι? και τι σου είπε?"

"Ούτε κάτω απο το κρεβάτι δεν μου γλυτώνεις!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λέγεται αυτός που κάνει μπάνιο στην πισίνα στα αγγλικά;

Πούλμαν

Πως λέγεται η φαν του ρουβα που το κάνει με τον ρουβα στα γιαπωνεζικα;

Ρουβιτσα γαμασακι

Πως λέγεται το χαρούμενο λεωφορείο στα αγγλικά;

Ζορμπας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Γεια σας,μια παραγγελία....
    -Πείτε μου...
    -Θέλω ένα γύρο άψητο με πίτα καμμένη και άψητες πατάτες....
    -Μα αυτό δε γίνεται....
    -Και χθες πώς το' κανες ρε μαλ@κα?
    

 

Σε είδα στο μπαράκι... Ήσουν μελαχρινή και μαυρισμένη... Μου έδωσες ένα τριαντάφυλλο.
    Σου ψιθύρισα: "Είναι τέλειο"....
    Μου ψιθύρισες: "Ένα ευρώ"...

 


 

· Ο κόκορας του γείτονα μπήκε στην αυλή μου...
Ας είναι ελαφρύ το μακαρόνι που θα τον σκεπάσει...


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας γύφτος με ένα Ντάτσουν σταματημένος σε ένα φανάρι και βλέπει από τον σπασμένο του καθρέφτη να έρχεται με 1000 ένας με μία Πόρσε.
Τρέχει, τρέχει, τρέχει η Πόρσε και σταματάει χιλιοστά απο το Ντάτσουν του γύφτου.
Κατεβαίνει τρομαγμένος ο γύφτος και πηγαινει στον οδηγό της Πόρσε:
- Τι κάνεις ρε! Θα με σκοτώσεις! Πως πας έτσι;
Ανοίγει ο οδηγός της Πόρσε το ηλεκτρικό παράθυρο και του λέει:
- "Τα πάντα στην ζωή είναι ακρίβεια", ΣΑΙΞΠΗΡ.
Και κλείνει το παράθυρο.
Τον κοιτά σαστισμένος ο γύφτος και επιστρέφει στο Ντάτσουν. Ξεκινάει πάει τσούκου-τσούκου, και σταματά στο επόμενο φανάρι.
Βλέπει πάλι ο γύφτος από τον καθρέφτη την Πόρσε να τρέχει πίσω του, και πάλι να σταματά λίγα μόλις χιλιοστά από το Ντάτσουν.
Ξανακατεβαίνει κάτω:
- Τι θες ρε! Πας να με σκοτώσεις;
Ανοίγει πάλι ο οδηγός της Πόρσε το ηλεκτρικό παράθυρο και του λέει:
- "Τα πάντα στην ζωή είναι ακρίβεια", ΣΑΙΞΠΗΡ.
Και κλείνει το παράθυρο.
Νευριάζει ο γύφτος και επιστρέφει στο Ντάτσουν μονολογώντας:
- Να δεις τι θα πάθεις, μαλάκα.
Ανοίγει το φανάρι, ξεκινάει ο γύφτος και κάνει στην άκρη στην διαδρομή, αφήνοντας να τον προσπεράσει η Πόρσε.
Σταματάει η Πόρσε στο φανάρι, γκαζώνει ο γύφτος το Ντάτσουν, και πέφτει πάνω στην Πόρσε.
Κατεβαίνει ο οδηγός της Πόρσε και πάει κοντά στον γύφτο φωνάζοντας:
- Τι έκανες ρε; Ξέρεις τι ζημιά είναι αυτή; Ξέρεις πόσο έχουν τα ανταλλακτικά της Πόρσε;
Ανοίγει ο γύφτος το παράθυρο και λέει νευριασμένος:

- "Το μου.. της μάνας σου!" ΜΗΤΣΟΣ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμένο ανέκδοτο ηλικίας περίπου ίσα με την δικιά μου, που αφιερώνω στον Χάκερ για την ανεκτίμητη προσφορά του στο θρεντ, και στον Σέλλερς για προσωπικούς λόγους.

 

 

Ήταν ένα ζευγάρι μουλάρια (ένας μουλάρης και μια μουλάρα) και ζούσαν ευτυχισμένα σε ένα λιβάδι. Είχαν και δύο παιδάκια. Μια μέρα, ο μουλάρης ανακάλυψε ότι η μουλάρα τον απατάει με τον κουμπάρο. Έγινε καβγάς χοντρός και πάνω στα νεύρα ο μουλάρης πετάει την μουλάρα στον γκρεμό. Μόλις συνειδητοποιεί τι έκανε τον πιάνει απελπισία, τρελαίνεται και βουτάει κι αυτός στον γκρεμό και αυτοκτονεί. Βλέπουν τα παιδιά το όλο σκηνικό, τα πιάνει απελπισία για την έρμη ορφάνια τους, και βουτάνε κι αυτά στον γκρεμό και αυτοκτονούν. Και τότε ακούγεται μια δυνατή φωνή από το βάθος του γκρεμό:

 

"Έεε, ποιός μαλάκας πετάει μουλάρια ρε;"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε κολλητέ, εδώ κάποιοι έχουν ρίξει έναν έλληνα, έναν γερμανό κι έναν άγγλο 500000 φορές μέσα στην ζούγκλα. Εσένα σε χάλασε που τα μουλάρια μου κάναν παιδιά; Λοιπόν, τα δικά μου μουλάρια είναι βελτιωμένα. Τεκνοποιούν. ΤΟ ΑΝΚΕΔΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΟΥΛΑΡΙΑ.-

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...