Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aκουστε τι διαβασα στο FaceBook:

 

Αν δύο Έλληνες χαθούν σε καμιά έρημο, το σίγουρο είναι ότι θα τους εντοπίσουν πολύ γρήγορα....θα ακούσουν τις ρακέτες

 

---

 

-Καλημέρα, για την αγγελία που ζητείται γραμματέας παίρνω.

-Ναι κυρία μου τι σπουδ..

-Τα καταπίνω.

-Μα τι λετ..

-Δίνω και κώλο.

-Αύριο στις 9 ξεκινάτε...

 

-----

 

Καθηγητής: υπάρχει κάνεις που να μην κατάλαβε?

Μαθητής: εγώ!

Καθηγητής: ας πρόσεχες!

Μαθητής: άντε γ@μήσου!

Καθηγητής: τι είπες?

Μαθητής: ας πρόσεχες

 

---

 

Ο καπετάνιος του κρουαζιερόπλοιου στους επιβάτες και στο πλήρωμα:

- Αγαπητοί μου, έχω ένα καλό και ένα κακό νέο. Ποιο θέλετε να ακούσετε πρώτα?

- Το καλό.

- Πάμε για 14 βραβεία Όσκαρ

 

---

 

 

Συναντάει η ρίγανη την κανέλα

-Που χάθηκες ρε φίλε, τι μπαχάρια?

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και ξανα

 

Ρε μαγκες μην αντιγραφετε οτι βλακεια γραφουν στο facebook.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.Γεμισαμε με μ@#@   ανεκδοτα
πως λεγεται το κουνουπι που κανει σεχ;;
κουνουπιδι  :confused:
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.Γεμισαμε με μ@#@   ανεκδοτα
πως λεγεται το κουνουπι που κανει σεχ;;
κουνουπιδι  :confused:

 

Πωπω... ανέβηκε πολύ το επίπεδο τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οι βλακείες του facebook.

 

Είναι ότι έχουν μπερδέψει τα ανέκδοτα με τις εξυπνάδες.

 

Ένα ανέκδοτο έχει μία ιστορία ή ένα "σενάριο" ή ένα "γρίφο". Μία εξυπνάδα είναι απλά μία φράση, έξυπνη, ιδιαίτερη και με χιούμορ. Δεν έχει όμως σενάριο ή γρίφο ή αίνιγμα. 

 

Και εδώ το topic είναι (προς το παρόν) για ανέκδοτα. Αλλά επειδή τώρα είναι της μόδας οι εξυπνάδες (δεν ξέρω εάν είναι σωστός ο όρος) και δεν ξέρουν ανέκδοτα... βάζουν αυτά που βρίσκουν. 

 

 

Εάν παρατηρήσει κανείς, θα δει ότι όσοι βάζουν ανέκδοτα ακόμα συνεχίζουν (π.χ. HackerW32). Όσοι όμως δεν βάζανε ανέκδοτα, ενώ αρχίσανε να spamάρουν το thread με ό,τι έξυπνη ατάκα διαβάζανε, πλέον έχουν αραιώσει. Οπότε, μόδα είναι και αυτή και θα περάσει (ευτυχώς). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ το αναλυετε. 

Τι ειναι καλυτερο; 10 εξυπναδες απο το φατσοβιβλιο που θα σε κανουν να γελασεις, η 10 ανεκδοτα μισης σελιδας που εχουν μπει απο 100 φορες εδω μεσα και πλεον ουτε ανρνητικη ψηφο δεν επιδεχονται;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True story που συνέβη απόψε. Εκεί που είχαμε βγει η αντροπαρέα, πετύχαμε ένα μαγαζί που είχε παρτάκι. Μπαίνουμε στα ενδότερα του μαγαζιού, κι εκεί που καθόμασταν είχε κρεμασμένες με σπάγκο απ'το ταβάνι κάτι σκατούλες/παιχνιδάκια για ντεκόρ. Ασυναίσθητα ένα παλικάρι απ'την παρέα τραβάει ένα απ'αυτά τα παιχνιδάκια και λέει αυθαίρετα: "Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ".

 

 post-241287-0-01612700-1360980462_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True story που συνέβη απόψε. Εκεί που είχαμε βγει η αντροπαρέα, πετύχαμε ένα μαγαζί που είχε παρτάκι. Μπαίνουμε στα ενδότερα του μαγαζιού, κι εκεί που καθόμασταν είχε κρεμασμένες με σπάγκο απ'το ταβάνι κάτι σκατούλες/παιχνιδάκια για ντεκόρ. Ασυναίσθητα ένα παλικάρι απ'την παρέα τραβάει ένα απ'αυτά τα παιχνιδάκια και λέει αυθαίρετα: "Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ".

 

 attachicon.gifintredasting.jpg

 

 

χαχαχαχαχα απίστευτα αστείο!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/sarcasm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάει ένας τύπος σε ένα σαλούν,παραγγέλνει ένα ποτό και αρχίζει να φωνάζει:

Είμαι ο 3ος καλύτερος πιστολέρο στην Άγρια Δύση.Όλοι οι θαμώνες γελάνε και ξαναγελάνε,οπότε νευριάζει ο πιστολέρο,βγάζει το πιστόλι από τη θήκη και πυροβολεί όλα τα ποτήρια,ένα-ένα, πίσω από το μπαρ.Μένουν όλοι άναυδοι και αυτός φεύγει.

Μετά από 10 λεπτά,μπαίνει άλλος ένας,παραγγέλνει ποτό και φωνάζει:

'Είμαι ο 2ος καλύτερος πιστολέρο της Άγριας Δύσης".Ξανά οι θαμώνες γέλια,οπότε νευριάζει και με μιας πυροβολεί στον πολυέλαιο τα φυτίλια των κεριών.Άναυδοι,για άλλη μια φορά όλοι και ο πιστολέρο την κάνει για άλλες πολιτείες.

Μετά από 5 λεπτά,σκάει μύτη άλλος ένας,παραγγέλνει ποτό και φωνάζει:

"Είμαι ο καλύτερος πιστολέρο της Άγριας Δύσης".Το ακούνε οι θαμώνες,γελάνε κι εκεί που νευριάζει ο πιστολέρο του λέει ο μπάρμαν:

Επειδή όπως πάει σήμερα θα μου καταστρέψετε το μαγαζί,βλέπεις στο μπαρ ένα ψύλλο.Πυροβόλησε τον!

Κατευθείαν ο πιστολέρο ΜΠΑΜ και ξανά το όπλο στη θήκη.

Παίρνει ο μπάρμαν ένα μεγεθυντικό φακό,κοιτάει...ο ψύλλος ακόμα ζωντανός!

Δεν τον πέτυχες,είναι ακόμα ζωντανός,φωνάζει.Οπότε απαντάει ο πιστολέρο:

Για ρώτα τον,μπορεί να γαμήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξανα

 

Ρε μαγκες μην αντιγραφετε οτι βλακεια γραφουν στο facebook.

Αυτό που είναι βλακεία για σένα για κάποιον άλλο μπορεί να είναι ξεκαρδιστικά αστείο. Γούστα είναι αυτά. Με του σέλερς τα "ανέκδοτα" π.χ. συνήθως νιώθω απελπισία. ;)

 

Όσο για το φουμπου, εγώ ποστάρω εδώ ότι διάβασα εκεί και με έκανε να γελάσω, είτε ανέκδοτο είτε ευφυολόγημα, και ποστάρω εκεί ότι διάβασα εδώ και με έκανε νε γελάσω. Συγκοινωνούντα δοχεία. Δεν το βρίσκω κακό.

 

Αλλά δε βρίσκω και κανένα καλό ανέκδοτο να γράψω τελευταία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πετάει από λουλούδι σε λουλούδι κι από άντρα σε άντρα;

Η μελιτσούλα...

 

 

 

xaxxaxax συγνώμη, αφήστε με να επανορθώσω.

 

 

Μπαίνει ένας τυπάς μέσα σ ένα μπαρ .
- Γεια χαρά μεγάλε. ( μπάρμαν )
- Απ , γεια χαρά.
- Μεγάλε ποιος σε σακάτεψε ; Σπασμένα χέρια βλέπω , σπασμένα ποδιά .. Τι έγινε ;
- Ασε σου λέω ... Το ξύλο της ροζ αρκούδας έφαγα ...
- Από ποιον ρε ;
- Τον ξέρεις , έναν κοντούλη τύπο , ένα σαμιαμίθι ρε παιδί μου ...
- Τον Περικλή λες ρε ;
- Ναι ρε ! Αυτόν !
- Και αυτός σου έκανε τέτοια ζημία εσένα ; Εσένα τον διάμετρο !
- Ε... κοιτά , κράταγε κάτι στο χέρι του .
- Α ! , πες μου έτσι ! Τι κράταγε ρε ;
- Χμ ... ένα φτυάρι .
- Ωχ ρε π***η ... Και εσύ δεν κράταγες τίποτα ;
- Ε . κάτι κράταγα και εγώ αλλά δεν πονούσε πολύ.
- Τι κράταγες ρε ;
- Ε να .Το βυζί της γυναίκας του !

 

μονο σε εμενα δεν παιζει το spoiler πιο πανω;;

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι βλακεία για σένα για κάποιον άλλο μπορεί να είναι ξεκαρδιστικά αστείο. Γούστα είναι αυτά. Με του σέλερς τα "ανέκδοτα" π.χ. συνήθως νιώθω απελπισία. ;)

 

Όσο για το φουμπου, εγώ ποστάρω εδώ ότι διάβασα εκεί και με έκανε να γελάσω, είτε ανέκδοτο είτε ευφυολόγημα, και ποστάρω εκεί ότι διάβασα εδώ και με έκανε νε γελάσω. Συγκοινωνούντα δοχεία. Δεν το βρίσκω κακό.

 

Αλλά δε βρίσκω και κανένα καλό ανέκδοτο να γράψω τελευταία...

Ειδικα αυτα που βαζουν κατι σελιδες "βασανιζομαι/συγκλονιζομαι" ειναι κριμα να μπαινουν χωρις τον δημιουργο τους (πραγμα που δεν κανουν ουτε αυτες οι σελιδες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βγαλει ενα χαζο ανεκδοτο μικρος:

 

Πως λεγεται ο δασκαλος καρατε που γ@μ@ει και δερνει, δεν δειχνει οικτο και δεν του αρεσει να τον πειραζουνε?

 

Μιγιαγκικτος

 

Χαχαχα! Ενταξει, διαβαστε και αυτο:

 

Είναι μια παρέα από τέσσερις φοιτητές, που σπουδάζουν Πληροφορική. Τα παιδιά είναι καλοί φοιτητές και τα έχουν πάει άριστα όλη τη χρονιά. Μια Παρασκευή πρωί, αφού έδωσαν τις εξετάσεις τους σε ένα μάθημα και έγραψαν πολύ καλά, μαζεύτηκαν στη συνέχεια στο σπίτι του ενός, προκειμένου να οργανωθούν για το Σαββατοκύριακο που πλησίαζε.

 

Τη Δευτέρα το πρωί έδιναν εξετάσεις σε ένα εύκολο μάθημα, που ήθελε μόνο 2-3 ώρες διάβασμα. Έτσι, έπεσε η ιδέα: «Ρε παιδιά, δεν πάμε στη Γλασκώβη το Σαββατοκύριακο να βρούμε εκείνη την κοπέλα που γνωρίσαμε προχθές στην pub; Θα είναι και άλλες φίλες της στην παρέα, καλά θα περάσουμε».

Δεν το σκέφτηκαν και πολύ και σε μία ώρα είχανε γίνει κιόλας όλες οι αναγκαίες κινήσεις και η τετράδα ταξίδευε με νοικιασμένο αμάξι για τη Γλασκώβη. Στη Γλασκώβη όντως πέρασαν πολύ καλά.

 

Για κακή τους τύχη, όμως, αντί να ξυπνήσουν πρωί πρωί τη Δευτέρα και να επιστρέψουν, για να είναι στην ώρα τους στις εξετάσεις, ξύπνησαν αργά το μεσημέρι. Τι θα έκαναν τώρα με το μάθημα; Στο δρόμο για το Εδιμβούργο προσπαθούσαν να σκεφτούν τι να πουν στον καθηγητή. Αποφάσισαν, λοιπόν, αν πουν ένα ψέμα αλλά με αρκετή δόση αλήθειας για να γίνουν πιστευτοί. Και οι τέσσερις συμφώνησαν να πουν ότι πήγανε στη Γλασκώβη σε συγγενείς και ενώ ξεκίνησαν τη Δευτέρα πρωί πρωί για το Πανεπιστήμιο, τους έπιασε λάστιχο στο δρόμο και δεν είχανε ρεζέρβα. κ.λπ. κ.λπ. Έτσι κι έγινε!

 

Ο καθηγητής τούς άκουσε με προσοχή και επειδή ήταν καλοί φοιτητές, δέχτηκε να δώσουν μόνοι τους την Τρίτη το πρωί το μάθημα. Χαράς ευαγγέλια στην ομάδα. Κάθισαν, διάβασαν καλά και την άλλη μέρα στις 9:00 πήγαν στο Πανεπιστήμιο να δώσουν τις εξετάσεις. Δεν υπήρχε, όμως, διαθέσιμη αίθουσα και έτσι ο καθηγητής τούς έβαλε σε τέσσερα ξεχωριστά γραφεία, τον καθένα μόνο του. Βέβαια, αυτό καθόλου δεν τους ένοιαζε, αφού και οι τέσσερις ήταν καλά διαβασμένοι.

 

Σε λίγο μοίρασε και τα θέματα. Ήταν μόνο δύο. Το πρώτο, που έπιανε 5 μονάδες στις 100, ήταν ένα πανεύκολο θέμα θεωρίας από την εισαγωγή, που το ήξεραν νεράκι και κανείς τους δεν δυσκολεύτηκε και το απαντήσει.

Το δεύτερο όμως θέμα, που θα έπιανε τα υπόλοιπα 95 στα 100, ήταν μία ερώτηση μόνο:

 

Ποιο λάστιχο;

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βγαλει ενα χαζο ανεκδοτο μικρος...

 

Χαχα, μου θύμισε το 1ο ανέκδοτο που άκουσα εβερ (νομίζω το σκέφτηκε ο ηλίθιος αδερφός μου :P):

 

Είναι, κλασσικά, ένας Έλληνας, ένας γερμανός κι ένας ιταλός και τους πιάνει ένα τεράστιο τέρας, το οποίο τους λέει ότι έχουν τη δυνατότητα να του ζητήσουν να πιάσει ένα πράγμα. Αν το πιάσει, τους τρώει αλλιώς τους αφήνει να φύγουν.

 

Λέει ο γερμανός: πιάσε την τάδε εκκλησία στο βερολίνο. Κάνει το τέρας ένας τσουυυυυυπ με το τεράστιο χέρι του, την πιάνει και τον τρώει.

 

Λέει ο ιταλός: πιάσε τη βέρα μου και τη ρίχνει στη λίμνη. Κάνει το τέρας τσουυυυυυυπ και την πιάνει και τον τρώει.

 

Κάνει και ο Έλληνας πρρρρρρ: Πιάστην ;)

 

Πω, 40 χρόνια πίσω πήγα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...