Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

-Μαμά πώς λέγονται 2 μωρά στη κοιλιά?
-Δίδυμα
-Τα 3?
-Τρίδυμα
-Τα 4?
-Τετράδυμα
-Τα 5?
-Πεντάδυμα
-Τα 6?
-Κουτάβια


-Ναι, γεια σας; Ο Γιαννης απ' τον Πυργο ειμαι.
-Ηλειας;
-Γιαννης, παιδακι μου. Γ Ι Α Ν Ν Η Σ.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γράμμα της ΞΑΝΘΙΑΣ μάνας στην ΞΑΝΘΙΑ κόρη:
 

Γειά σου κορούλα μου, αν λάβεις αυτο το γράμμα τότε σημαίνει ότι έφτασε, αν δεν έφτασε, γράψε μου και θα σου το ξαναστείλω. Σου γράφω αυτο το γράμμα σιγά-σιγα γιατί ξέρω ότι δε μπορείς διαβάζεις γρήγορα.
 
Έχουμε καλό καιρό. Την προηγούμενη βδομάδα έβρεξε μόνο 2 φορές: στην αρχή της εβδομάδας 3 μέρες, και στο τέλος της εβδομάδας 4 μέρες.
 
Όσον αφορά το παλτό που ήθελες, ο κύριος Βασίλης είπε ότι αν το στείλουμε με τα κουμπιά του σε ένα δέμα, θα βγει πολύ ακριβό για να το στείλουμε λόγω βάρους οπότε τα έκοψα. Ξαναράψ 'τα, τα έχω βάλει στην αριστερή τσέπη.
 
Ο μπαμπάς σου βρήκε καινούργια δουλειά. Να φανταστείς στο καινούργιο του πόστο έχει 400 άτομα από κάτω του. Κουρεύει το γκαζόν στο νεκροταφείο.
 
Η αδερφή σου η Λίλα παντρεύτηκε πρόσφατα, και περιμένει παιδί. Δεν ξέρουμε το φύλο ακόμα γι αυτό δεν μπορώ να σου πω ακόμα αν θα γίνεις θεία ή θείος.
 
Αν θα είναι κορίτσι, τότε λέει θέλει να το ονομάσει όπως και λένε και μένα. Αν και λίγο περίεργη απόφαση να ονομάσει κάποιος το παιδί του "μαμά".
 
Έτυχε και ένα περιστατικό με τον αδερφό σου τον Αλέξη: Κλείδωσε το αμάξι, και άφησε τα κλειδιά του αμαξιού μέσα. Αναγκάστηκε να γυρίσει σπίτι (10 χλμ!) για να πάρει το 2ο κλειδί και να έρθει πίσω να μας βγάλει από το αμάξι.
 
Αν πετύχεις την ξαδέρφη σου τη Νάντια, δωσ' της χαιρετίσματα. Αν δεν την πετύχεις μην της πεις τίποτα.
 
 Η μαμά σου.

 Υ.Γ.:

 

Ήθελα να σου στείλω μερικά χρήματα, αλλά έκλεισα ήδη το φάκελο.


 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να της εξηγώ τι είναι το οφσάιντ, και καταλήξαμε στο γιατί να είναι μόνος του ο κακομοίρης χωρίς να τον καλύπτει κανένας συναισθηματικά.



- Είσαι με καμία αυτόν τον καιρό ?
- Όχι.
- Από επιλογή ?
- Ναι , αλλά όχι δική μου ...

 


Είναι δυο τύποι στο γραφείο και μια μέρα ο ένας βλέπει τον άλλο να φορά ενα σκουλαρίκι . Ξέροντας πως είναι γενικά συντηρητικός τύπος , παραξενεύεται, και τον ρωτάει :
- Καλά ρε συ, σκουλαρικάκι ?
- Ναι-ναι , απαντά ο άλλος , φανερά ενοχλημένος.
Του την έχει δώσει η περιέργεια του πρώτου, οπότε μετά απο ώρα :
- Καλά, απο πότε φοράς σκουλαρίκι ? Δεν το φανταζόμουν ποτε.
Οπότε του λέει ο άλλος :
- Ούτε εγώ το φανταζόμουν, αλλά έλα που το βρήκε η γυναίκα μου στο αυτοκίνητο ...

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορίτσι: " Είμαι όμορφη; "

 

Αγόρι: " Όχι. "

 

Κορίτσι: " Θες να είσαι μαζί μου για πάντα; "

 

Αγόρι: " Όχι. "

 

Κορίτσι: " Θα θύμωνες αν έφευγα μακρυα σου; "

 

Αγόρι: " Όχι. "

 

Κορίτσι: " Θα έκλαιγες αν πέθαινα; "

 

Αγόρι: " Όχι. "

 

 

Το κορίτσι είχε ακούσει αρκετά, πληγώθηκε και έφυγε ενώ δάκρυα κυλούσαν στο πρόσωπό της.

Τότε το αγόρι την έπιασε απ'το χέρι, και της είπε:

 

 

Επίσης γάμησα την κολλητή σου...

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος είναι πραγματικός άντρας και εχει σώμα δεν ξυρίζει πόδια και στήθος..

 

βάζει κερί γιατί δε μασάει μπροστά στον πόνο!

 

γιατι αν πάω να ξυριστώ εγω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ;
-Πρωτα Γιωργο να γυρισει η Μαγδα...
-Ε τοτε δεν θα εχει νοημα!


Βρηκα ενα μαρσιπο μωρου στο μπαλκονι . Μετα , καταλαβα οτι ηταν το preety bra της Κυρα Λιτσας που είχε πεσει από πανω...


Βρήκα ένα σαιτ για να γίνεις ντετέκτιβ μέσω ίντερνετ. Πλήρωσα την συνδρομή και εξαφανιστηκαν. Ή με κορόιδεψαν ή αυτή είναι η πρώτη μου αποστολή....


Δεν γίνεται να πεινάω συνέχεια...
..από κάπου πρέπει να χάνω φαΐ...

πάω να μαγειρέψω..


Ειχε γενεθλια... Της πηγα δωρο και της λεω ''σου πηρα κατι για το λαιμο''... Ανοιγει το κουτακι και βλεπει 2 πακετα καραμελες Halls... Δε γελασε...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ATAKEΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ..
1.Βίκυ Κουλιανού:''8 στους 10 Έλληνες πιστεύουν ότι τα μοντέλα είναι χαζά.Τους υπόλοιπους 3 όμως που πιστεύουν πως είμαστε έξυπνες δεν τους ακούνε''..
2.Μανώλης Μαυρομμάτης:''Ο Ronaldo ξεχύνεται σαν εμετός στην επίθεση''..
3.Νίκος Χατζηνικολάου:''Το πρωτοφανές αυτό γεγονός συμβαίνει για δεύτερη φορά''..
4.Ελένη Δήμου:''Η ηχογράφηση έγινε στο σπήλαιο των Πετραλώνων όπου βρέθηκε ο πρώτος εν ζωή σκελετός''..
5.Αννα Βίσση:''Ο Αντώνης Σαμαράς με βοήθησε να ξεπεράσω το χωρισμό μου με τον Νταλάρα.Πως ήταν οι μέρες μου με τον Νταλάρα; Αν σας πω ότι δε θυμάμαι θα με πιστέψετε'';
6.Ράνια Λυκούδη:''Θα το θεωρούσα αγένεια αν ένας άντρας από το πρώτο ραντεβού μου ζητούσε να κάνουμε πρωκτικό sex''..
7.Τόλης Βοσκόπουλος (Σε συνεντευξη στον Ν.Χατζηνικολάου):''Όταν τους ζήτησα την ανάγκη τους δεν μου την έδωσε κανείς''..
8.Η Άντζελα ήθελε κάποια στιγμή να τραγουδήσει ένα τραγούδι εκτός προγράμματος και λέει στο κοινό:''Παρακαλώ να χαμηλώσουν τα φώτα γιατί τώρα θα πω ένα τραγούδι off the record''..
9.Βέρα Λάμπρου (Το νινί σέρνει καράβι):Σε ερώτηση αν θα αφιέρωνε κάποιο απ' τα τραγούδια της στην ''άσπονδη'' φίλη της Στέλλα Μπεζαντάκου:''Δε νομίζω ότι θα έριχνα το επίπεδό μου για να της αφιερώσω κάποιο τραγούδι μου.Εμένα έχουν αξία και ήθος τα κομμάτια μου''.. 
10.Σχολιαστής στίβου της ΕΡΤ κατά την διάρκεια αγώνα ανωμάλου δρόμου γυναικών:''Και οι ανώμαλες μπαίνουν στα τελευταία 1000 μέτρα''..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένας τύπος με την κοπέλα του στο αμάξι στην λεωφόρο Βουλιαγμένης, φουλ μποτιλιάρισμα και της λέει

-Ορίστε μωρό μου, να το δώρο σου για τα γενέθλια σου...

-Μα ποιο δώρο μου; Είμαστε τόση ώρα κολημένοι εδώ!

 

-Ναι το ξέρω αλλά η κίνηση μετράει!!!

 

 

 

Ήτανε λοιπόν δυο τρελοί και τους έρχεται η ιδέα να παίξουν ποδόσφαιρο..

Λέει λοιπόν ο ένας:

- Εγώ θα κάνω τους 22 ποδοσφαιριστές και εσύ,λέει στον άλλον,κάνε τους 30.000 φιλάθλους..

Πράγματι,ανεβαίνει ο ένας στην κερκίδα και ο άλλος αρχίζει της μπαλιές..Κάνει ένα κατέβασμα καταπληκτικό και βάζει μόνος του γκολ..Τρέχει λοιπόν πανηγυρίζοντας προς την κερκίδα και κάνει τις γνωστές και ανήθικες κινήσεις.. Τότε ο άλλος τρελός που ήταν στην κερκίδα πιάνει ένα μπουκάλι coca cola,του το πετάει,και του ανοίγει το κεφάλι..

- Καλά του λέει,22 ποδοσφαιριστές εμένα πέτυχες;

Και απαντάει ο άλλος από την κερκίδα:

- 30.000 κόσμος,εγώ στο έριξα;;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ATAKEΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ..(συνέχεια)... :-D

1.Άννα Φόνσου: "Δόξα τω Θεώ, είμαι άθεη."

2.Εκφωνητής ποδοσφαιρικού αγώνα στην τηλεόραση: "Και ναι ... μπαίνει μέσα στη μεγάλη περιοχή ... την βγάζει και την παίζει ..."

3.Η Άντζελα θέλει να τραγουδήσει ένα τραγούδι εκτός προγράμματος: "Παρακαλώ να χαμηλώσουν τα φώτα, γιατί τώρα θα πω ένα τραγούδι off the record."

4.Ρεάλ-Λάτσιο 2-2 υπέρ της Ρεάλ.(Εκφωνητής του MEGA)

5.Σε κάποιο ακριτικό χωριό:Εκτός από ανθρώπους, περνάνε και Ρουμάνοι τα σύνορα;(Ρεπόρτερ του TEMPO)

6.-Και πού βρίσκεστε τώρα;

   -Στα Τρίκαλα.
   -Α, ωραία, κοντά στη θάλασσα.
    Νίκη Κάρτσωνα

7.Και τώρα ο ζωντανός καλεσμένος μας.(Ρούλα Κορομηλά)

8.Ποιος όμως θα διαδεχτεί τον κ. Κλίντον στον ρόλο του κλανητάρχη;(Δημοσιογράφος ΕΤ1)

9.Σε περιγραφή ανόργανης γυμναστικής:Οι αθλήτριες αποφάσισαν επιτέλους να ανοίξουν τα πόδια τους.(Κώστας Καπάταης)

10.Θέλοντας να πει οτι το παιχνίδι βόλλεϋ θα ειναι μαγνητοσκοπημένο, λέει: Όχι κυρίες και κύριοι, αύριο δεν θα βγούμε ζωντανοί από το στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
(Χάρης Αλευρόπουλος)

11.Και τώρα μαζί μας η πασίγνωστη τραγουδίστρια… Πώς είπαμε ότι σε λένε;(Αννα Μαρία Λογοθέτη)

12.Ο αγώνας τέλειωσε με τρία γκολ, ένα για κάθε ομάδα.(Κώστας Μπάνιας - Αρτα TV )

13.Η πρωτοπόρος Αναγέννηση Αρτας είναι δεύτερη.(Κώστας Μπάνιας - Αρτα TV)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...