Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δροσερο ΣΚ να εχετε,tl;dr κτλ

 

 

 

Ήταν που λέτε κάποτε ο Πέρρυ Μεϊσον, ο θρυλικός δικηγόρος στα βιβλία του Ερλ Στάνλευ Γκάρτνερ, και βρίσκει στο δρόμο ενα σκυλάκι μικρόσωμο κανίς. Τον παίρνει απο πίσω το σκυλάκι, το συμπάθησε κι αυτός, το παίρνει σπίτι του. Μόλις το βλέπει η σπιτονοικοκυρά του, γίνεται έξαλλη

- "ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΝΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ!" 
- "Μα, είναι μικρό, δε γαυγίζει, κοιτάξτε το τι καλό που είναι", τίποτε η σπιτονοικοκυρά, αμετακίνητη. "Να φύγεις απο το διαμέρισμα! Απαγορεύονται τα κανίς!"

Τον πιάνει η μαύρη στεναχώρια τον Μεϊσον, δεν ήθελε να διώξει το σκυλάκι, απογοητευμένος εκεί που τα'πινε ενα βράδυ σ΄ενα μπάρ, βλέπει τον Σαββόπουλο. Του πιάνει κουβέντα, του λέει τον πόνο του. "Ακουσε να δείς τι θα κάνεις", του λέει ο Σαββόπουλος. "Θα πιάσεις τη σπιτονοικοκυρά και θα της κάνεις ενα μαγικό κόλπο, ενα ταχυδακτυλουργικό, οτι βγάζεις ενα αυγό απο το αυτί της. Αυτή θα ξετρελλαθεί. Χρησιμοποίησε όλη τη γοητεία σου και ρίξτην στο κρεββάτι. Πρόσεξε όμως. Θα πρέπει να την φιλήσεις ΕΚΕΙ!"

- "Που εκεί;", ρωτάει ο Μεϊσον, "δεν ξέρω εγω απο αυτά, δικηγόρος είμαι"

- "Ε, τώρα, που να σου εξηγώ, ΕΚΕΙ τέλος πάντων, κατάλαβες, αλλά θα το κάνεις οπωσδήποτε αυτό, είναι πολύ σημαντικό. Και να δείς που μετά θα αλλάξει αμέσως γνώμη!"

Δεν τον πολυπίστεψε ο Πέρρυ Μεϊσον, αλλά δεν είχε κι άλλη επιλογή, αγαπούσε πολύ και το σκυλάκι, πάει σε μια σχολή με ταχυδακτυλουργικά και γίνεται εξπέρ στο κόλπο με το αυγό. Έρχεται μετά απο λίγες μέρες η σπιτονοικοκυρά να δεί τι έγινε με το σκυλάκι, με το που ανοίγει την πόρτα, της δείχνει ο Πέρρυ Μεϊσον ενα αυγό.

- "Το βλέπεις;", της λέει. 
- "Ναι", απαντάει αυτή ξαφνιασμένη.

Κάνει με τα χέρια του μια κίνηση ο Πέρρυ Μεϊσον, εξαφανίζεται το αυγό. Έκπληκτη η σπιτονοικοκυρά, κοιτάζει γύρω γύρω, πουθενά αυγό. Απλώνει το χέρι του ο Πέρρυ κάτω απο τα μαλλιά, στο αυτί της, και τσούπ, νάτο το αυγό. Η σπιτονοικοκυρά έχει μείνει αυγό, "Ήξερα οτι είσαι πολύ καλος δικηγόρος, αλλά δεν ήξερα γι αυτά σου τα ταλέντα", σούξου μούξου, πιάνουν κουβέντα, πίνουν ενα ποτό, πίνουν και δεύτερο, τελικά καταλήγουν στο κρεββάτι. Τη βάζει κάτω ο Πέρρυ Μεϊσον και αρχίζει να τη φιλάει ΕΚΕΙ, ξέρετε τώρα πού, τέλος πάντων τη φιλούσε ΕΚΕΙ όλη τη νύχτα, εβδομηνταοχτώ οργασμούς η σπιτονοικοκυρά.

Ξυπνάνε το άλλο πρωί, "Πέρρυ, αυτό που έγινε μεταξύ μας δεν αλλάζει σε τίποτε την απόφαση μου για τον σκύλο", λέει η σπιτονοικοκυρά, κοιτάζοντας το σκυλάκι. Το κοιτάζει καλά καλά, σηκώνεται απο το κρεββάτι, το αρπάζει, το ψαχουλεύει απο δώ, το ψαχουλεύει απο κεί, ουρά, γούνα, ξαφνικά γυρίζει έκπληκτη και λέει στον Πέρρυ:

- "Θα με συγχωρέσεις. Έκανα λάθος. Δεν είναι κανίς αυτο το σκυλάκι. Πεκινουά είναι. Τα πεκινουά επιτρέπονται. Μπορείς να μείνεις στο σπίτι. Θα ξαναβρεθούμε το βράδυ;"

Τρελλός απο τη χαρά του ο Πέρρυ Μεϊσον, πηγαίνει και ξαναβρίσκει το Σαββόπουλο. "Με έσωσες! Και μένα και το σκυλάκι, θα έπρεπε να το πετάξω στο δρόμο! Μα πώς το ήξερες οτι θα πιάσει αυτό το κόλπο;"

- "Μα το έχω τραγουδήσει κιόλας", απαντάει ο Σαββόπουλος...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...Σ'αυγό απ'αυτί τη φίλα 'κεί
κανίς δε θα'μαι, Πέρρυ μένει...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελνουν 4 ατομα απο ενα γυραδικο 4 γυρους.

Περιμενουν τον ντιλιβερα να τα φερει.

Mετα απο κανα μισαωρο ξαναπερνουν τηλεφωνο.

Ελα καντους 3 τους γυρους.

Γιατι ρωταει ο μαγαζατορας.

 

 

Ε να ο ενας ψoφησε απο την πεινα

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πολυ τακα τακα κανει το παιδι μαλακα μου ελεγε ενας καθηγητης στο λυκειο.

σοφός άνθρωπος

 

πωωωω τι μου θύμισες, μου το χει πει μια ηλίθια γκομενα στο γυμνάσιο επειδή κάναμε μαλακιες με εναν φίλο μου, αλλα εννοειται την "ταπωσα" με την κλασσική απάντηση της εποχής

 

το πολύ το τικι τικι κάνει το παιδί περδίκι

 

 

χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ο Κωστάκης  και καθώς γυρνούσε από το πανεπιστήμιο βρίσκει τον πατέρα του .

Τον πιάνει γρήγορα γρήγορα και του λέει :

 

- Πατέρα έχω να σε πω ένα νέο.

 

-Τι είναι ρε παιδί  (απαντάει ο πατέρας).

 

Και ο Κωστάκης λίγο σκεπτικός του λέει :

 

- Να πατέρα , θέλω να ξέρεις πως είμαι ΓΚΕΙ ...

 

Στα γρήγορα ο πατέρας  του λέει να καθήσει κάτω να το συζητήσουν.

 

Πατέρας : - Ρε παιδί μου για κάτσε λίγο και πες μου λεφτά έχεις ?

 

Κωστάκης : - Οχι

 

Πατέρας : -Μήπως έχεις κανένα ακριβό αυτοκίνητο .

 

Κωστάκης : - Όχι πατέρα .

 

Πατέρας : -Μήπως έχεις τίποτα μετοχές στο χρηματιστήριο, ή μήπως έχεις εφοπλιστή πατέρα ?

 

Κωστάκης : - Όχι ρε πατέρα τι λες τώρα....

 

Πατέρας: Μήπως έχεις κανένα σκάφος, τίποτα σπίτια ενοικιαζόμενα , καμιά θεία πλούσια έτοιμη να πεθάνει ?

 

Κωστάκης - Μα ρε πατέρα αφού ξέρεις ....

 

Πατέρας : - Ε τότε  παιδί μου δεν είσαι ούτε ΓΚΕΙ ούτε ξε-γκέι ούτε τίποτα   ........ ΠΑΛΙΟΠ@ΥΣΤΑΣ λέγεσαι .... !!! :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...