Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες.


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσο βλεπω watermark σε δουλεια αλλων τοσο θα

RYgxt.jpg

 

Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά η δική σου ενασχόληση με το θέμα, κάνει τους 9gagέρς να μην φαίνονται και τόσο ηλίθιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι με ενοχλει να καπηλευονται καποιοι δουλεια αλλων και να την πασαρουν ως δικια τους με κανει ηλιθιο. Οκ το ακουσα και αυτο

qlXfD.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βλεπω ατομα ομως να γελανε με αυτα που βγαζει το 4chan επειδη τα βλεπουν στο 9gag, ενω αν τους το εδειχνες πριν αρχισουν να μπαινουν εκει/απο αλλο site θα λεγανε οτι δεν τους αρεσει ειναι τραγικο.

 

συγνώμη που επεμβαίνω. δεν έχω μπει ποτέ ούτε στο ένα σάιτ, ούτε στο άλλο

έχει τύχει να δω όμως δημοσιευμένες φωτογραφίες από 9gag (να έχουν πάνω το σπαστικό το λογότυπό του δηλαδή). δε θυμάμαι αν είδα του 4chan. δεν ξέρω αν βάζει και αυτό λογότυπο.

όμως πάνω σε αυτό που λες, διαφωνώ. τι πάει να πει, κάποιος που θα το δει στο 9gag θα γελάσει ενώ αν το έβλεπε στο 4chan Θα έλεγε πως δεν του αρέσει;

αν κάτι είναι αστείο, είναι αστείο. τελος. θα γελάσεις όπου και να το δεις.

έτσι όπως το παρουσιάζεις, είναι σαν να υπάρχουν άτομα που δεν τους νοιάζει το περιεχόμενο μιας φωτογραφίας αλλά ποιος την έβαλε για να κρίνουν αν είναι αστεία ή όχι. αυτό το θεωρώ τραγικό και εδώ μέσα τουλάχιστον δεν πιστεύω να συμβαίνει.

γιατί συγνώμη, αλλά εγώ τον μόνο που βλέπω εδώ μέσα να σχολιάζει την πηγή που πάρθηκε μια φωτογραφία για να την επιδοκιμάσει ή να την κατακρίνει, είσαι εσύ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι με ενοχλει να καπηλευονται καποιοι δουλεια αλλων και να την πασαρουν ως δικια τους με κανει ηλιθιο.
Ναι, διότι αν ενδιέφερε το 4Chan να εξασφαλίσει και να βάλει σφραγίδα σε αυτά που ποστάρονται σε αυτό, ίσα έπρεπε να βάλει πχ δικό του watermark η whatever. Ανακάλυψαν δηλαδή ότι το 9gag ποσταρει τις εικόνες στο site του. τι; Ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος;

Και για όλα αυτά το μόνο που κάνουν είναι να εκνευρίζονται για κάτι που οι ίδιοι προκάλεσαν διότι έδειξαν ξεκάθαρα ότι δεν τους ενδιαφέρει η αναγνωρισιμότητα. Ανωριμότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά η δική σου ενασχόληση με το θέμα, κάνει τους 9gagέρς να μην φαίνονται και τόσο ηλίθιοι.

Έχει καταντήσει ψύχωση το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη που επεμβαίνω. δεν έχω μπει ποτέ ούτε στο ένα σάιτ, ούτε στο άλλο

έχει τύχει να δω όμως δημοσιευμένες φωτογραφίες από 9gag (να έχουν πάνω το σπαστικό το λογότυπό του δηλαδή). δε θυμάμαι αν είδα του 4chan. δεν ξέρω αν βάζει και αυτό λογότυπο.

όμως πάνω σε αυτό που λες, διαφωνώ. τι πάει να πει, κάποιος που θα το δει στο 9gag θα γελάσει ενώ αν το έβλεπε στο 4chan Θα έλεγε πως δεν του αρέσει;

αν κάτι είναι αστείο, είναι αστείο. τελος. θα γελάσεις όπου και να το δεις.

έτσι όπως το παρουσιάζεις, είναι σαν να υπάρχουν άτομα που δεν τους νοιάζει το περιεχόμενο μιας φωτογραφίας αλλά ποιος την έβαλε για να κρίνουν αν είναι αστεία ή όχι. αυτό το θεωρώ τραγικό και εδώ μέσα τουλάχιστον δεν πιστεύω να συμβαίνει.

γιατί συγνώμη, αλλά εγώ τον μόνο που βλέπω εδώ μέσα να σχολιάζει την πηγή που πάρθηκε μια φωτογραφία για να την επιδοκιμάσει ή να την κατακρίνει, είσαι εσύ

+1

πολυ σωστο.

βλεπω την ιδια φωτο με το δικο μου watermark, γελαω, την βλεπω με αλλου το watermark δεν γελαω και κραζω κιολας

προκατάληψη?

τουφ απλα μη το κανεις τοσο θεμα και κραζεις οτι μπαινει απο το 9gag δεν θυμαμαι καποιον να σε εχει κραξει για το 4chan, οπως ειπαν διαφήμιση στο 9gag κανεις, βαζε εσυ οτι θες και θα βαζουμε και εμεις οτι θελουμε αλλωστε το θεμα λεγεται αστειες περιεργες ενδιαφερουσες εικονες δεν λεγεται εικονες απο το 4chan ή 9gag κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 2 δεν καταλαβαινετε το πιο βασικο. To 95% του 9gag ειναι υλικο απο το 4chan και κυριως το reddit. Το original content του 9gag ειναι για 13χρονα παιδια, και 99% δεν ειναι αστειο.

 

Κιλλικ: ο μεσος κοσμος ειναι ηλιθιος.  Το 4chan δεν ειναι μονο το /b/ ξερεις. Και μονο το /b/ να ηταν, οι ενδιαφερουσες κουβεντες εκει μεσα, ειναι αρκετες, και στην πλειοψηφια τους τρομερες.

 

Εδω: http://gawker.com/5925535/4chans-moment-is-over-even-though-its-more-popular-than-ever μπορειτε να διαβασετε τις απαντησεις απο κατω, και οι πιο πολλες με εκφραζουν.

 

 

 

 

The day 4chan goes down is the day the true Internet dies.

 

true

truuuuue

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε για τον toufas να μην κράζει γιατί απλά υπάρχει το φαινόμενο που κράζει, γιατί ασχολείστε με τον toufas εάν κράζει ή όχι; 

 

Προφανώς γιατί σας ενοχλεί. Άρα, εφόσον το ότι σας ενοχλεί κάτι σας δίνει το δικαίωμα να ασχοληθείτε μαζί του και να το πείτε, γιατί κράζετε τον toufas που κάνει ακριβώς το ίδιο; 

 

Έτσι, είτε παίρνετε μέρος στην ηθική διαμάχη και διαλέγετε side είτε κάνετε τουμπεκί γιατί με το να ασχολείστε απλά καταργείτε τα ίδια σας τα επιχειρήματα.

 

Και πριν πείτε ότι το ίδιο συμβαίνει με εμένα τώρα (χάνω τα επιχειρήματά μου), εγώ έχω διαλέξει μεριά και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με τον toyfas. 

 

Είναι θέμα ηθικής και προοπτικής. Εφόσον κάτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, δεν σου λέει κανείς να μην το βγάλεις στο site σου... τουλάχιστον όμως ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ δικό σου watermark πάνω. Είναι μία καπήλευση πνευματικής ιδιοκτησίας ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ και από την λογοκρισία στο internet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε για τον toufas να μην κράζει γιατί απλά υπάρχει το φαινόμενο που κράζει, γιατί ασχολείστε με τον toufas εάν κράζει ή όχι;

 

Προφανώς γιατί σας ενοχλεί. Άρα, εφόσον το ότι σας ενοχλεί κάτι σας δίνει το δικαίωμα να ασχοληθείτε μαζί του και να το πείτε, γιατί κράζετε τον toufas που κάνει ακριβώς το ίδιο;

 

Έτσι, είτε παίρνετε μέρος στην ηθική διαμάχη και διαλέγετε side είτε κάνετε τουμπεκί γιατί με το να ασχολείστε απλά καταργείτε τα ίδια σας τα επιχειρήματα.

 

Και πριν πείτε ότι το ίδιο συμβαίνει με εμένα τώρα (χάνω τα επιχειρήματά μου), εγώ έχω διαλέξει μεριά και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με τον toyfas.

 

@@ρια τούμπανα, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε επισκέφτηκα πότε ούτε το 4chan ούτε το 9gag και που το φέρνουν εδώ κάποιοι το θεωρώ εκνευριστικό. το να φέρνουν στην πόρτα μου και την αντιπαράθεσή ανάμεσα τους είναι υπερβολή, δεν με ενδιαφέρει τι προσφέρει το καθένα τους μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι ενδιαφέρον πόσο μάλλον αστείο.

Το να εκνευρίζομαι είναι δικαίωμα μου το να μου λες ότι πρέπει να πάρω και θέση στην αντιπαράθεση τους είναι τουλάχιστον ηλίθιο, θέλετε να βγάλετε τα μάτια σας κάντε το κάπου που δεν ενοχλείτε τους υπόλοιπους.

 

 

 

 

Είναι θέμα ηθικής και προοπτικής. Εφόσον κάτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, δεν σου λέει κανείς να μην το βγάλεις στο site σου... τουλάχιστον όμως ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ δικό σου watermark πάνω. Είναι μία καπήλευση πνευματικής ιδιοκτησίας ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ και από την λογοκρισία στο internet.

 

 

Άλλη μια @@ρα η ηθική δεν έχει κανένα λόγο στο θέμα δεν οικειοποιείται την δουλειά μόνο το κανάλι προώθησης της με τον ίδιο τρόπο που η εκάστοτε μουσική εταιρία βάζει το λογότυπο της στην δουλειά ενός καλλιτέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...