Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@DKNI. Λεω οτι δεν με νοιαζει γιατι ποτε δεν θεωρησα μειζον θεμα που εφυγε ο Καραγκουνης ουτε και οτι αυτο μας φταιει εφετος. Ασχετα αν μερικοι το χρησιμοποιουν τωρα για να πουν οτι ο Φερειρα εκανε μλκια στην υποθετικη περιπτωση που τον εδιωξε. Για τον Φερειρα και τα λαθη του αν ειναι να πω εχω αλλα τοσα, δεν χρειαζομαι να επικαλεστω τον 36χρονο. Για την ακριβεια ποτε δεν με ενοιαξε ιδιαιτερα το οτι εφυγε ο Καραγκουνης το καλοκαιρι, ΟΜΩΣ παρατηρω οτι αυτος ο 35ρης (περυσι) οποτε εμπαινε εδινε την πνοη που δεν εχουνε οι 25ρηδες εφετος. Αδικαιολογητο και περυσι, αδικαιολογητο και φετος να λειπει ενας παιχτης με αντιστοιχο ενδιαφερον.

 

Απο κει και περα για το θεμα του οικοδομου: Ρε φιλε, πραγματικα προτιμω να εχω οικοδομους μεσα που τουλαχιστον καταλαβαινουν τι φορανε στο στηθος και σεβονται τους 500-1000-10.000 μ@λ@κες στην κερκιδα, παρα Κατσουρανηδες και Κουινσιδες που εχουν δηθεν μια ποιοτητα στο παιχνιδι τους και παιζουν οποτε εχουν συμφερον και κ@υλες να παιξουν. Αν ντρεπομαι για κατι ειναι για την 2η περιπτωση, στο οτι καταντησε η ομαδα μου να εχει παιχτες που να μην τη σεβονται. Αν ειναι να τρωω 3ρες απο αγνωστες ομαδες, θα συμβιβαστω πιο ευκολα στο γεγονος οτι ειμαι αμπαλος και δεν μπορω να τις παιξω, παρα στο να βλεπω 9-10 μαντραχαλους να βαριουνται να κουνησουν τον κωλο τους. Τα respect μου τα εχουν μονο ο Καρνεζης, ο Μαυριας και ο Σισοκο απο το συνωθυλευμα που ειδα προχθες. Και τους αναφερω επανειλημενως γιατι Φερειρα και Αλαφουζε και κυριως φιλαθλοι, το καλο που σας θελω, κρατηστε τους και προστατεψε τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Αδιαβαστο σε πιάνω.

Ο Καραγκούνης έπαιξε στα 3 πρωτα ματς καθ'ολη τη διάρκεια των παιχνιδιών.

Επαιξε στο ματς με τη Ρωσσια σε ολο το ματς?

Και ποιος ειναι αυτος που του μοιαζει τρομερα που πανηγυριζει φευγοντας απο τον παγκο?

Ο σωσιας του?

Δευτερον, 3 ματς σε 1 βδομαδα. Αυτο ειναι μια απο τις 10 βδομαδες ενος ετους στον Παναθηναικο.

Αρα τι? Επαιξε 3 ματς σε 1 βδομαδα και αρα βγαζει σεζον βασικος?

 

Στο πρώτο ματς, έχασε το πέναλτι αλλά τα πάντα περναγαν απ τα πόδια του. Γιαυτο και βαθμολογήθηκε με 7 απ τα περισσότερα σάιτ.

Στο ματς με τους Τσέχους ήταν ο μόνος που διασώθηκε στο πρώτο ημίχρονο και αυτός που έδωσε το έναυσμα για την επαναφορά και τις πολλές ευκαιρίες.

Στο 3ο ματς ηταν MVP

Αλλα ματς εχεις δει με Τσεχια-Πολωνια (ειδικα με Τσεχια που στο 1ο ηταν απαραδεκτος οπως ολοι)

Περαν αυτου, αν καποιος δει την Εθνικη, ο Νικος ο Σπυροπουλας ανετα παιρνει τη θεση του Εβρα στη Γιουναιτεντ

Μου κανεις αναφορα σε καποιον που λες και τον εχω δει μονο 10 ματς με τον Παναθηναικο και δεν τον ξερουμε.

 

Ακόμα και ο Σάντος είχε πει απ οσο θυμάμαι οτι η έλλειψη ήταν μεγάλη.

Καποτε στην Εθνικη ηταν ελλειψη και ο Χαριστεας και ο Βρυζας (και το λεω σοβαρα αυτο)

Μηπως να παιρναμε για φορ τον Χαριστεα?

 

@Midi

Δεν με εχεις πιασει καθολου.

Δεν διαφωνουμε στο θεμα αδιαφορια-παθος κτλ

Διαφωνουμε συγκεκριμενα για τον Καραγκουνη και την σταση του Φερειρα και τι του χρεωνουμε

 

Ή μαλλον διαφωνουμε λιγο και στο θεμα αδιαφορια-παθος, αναλογως της περιπτωσης

 

Πχ εγω ειμαι απο αυτους που δεν θελουν παικτες τυπου Καραγκουνη. Ο λογος ειναι οτι ο συγκεκριμενος τυπος αγαπαει ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και οχι την ομαδα. Το παθος που βγαζει ειναι για τη μπαλα.

Οταν πας καλα σαν ομαδα με αυτον μεσα ή οταν δεν πας καλα και τον βαζεις μεσα τοτε λες "να ρε, μπηκε και ξυπνησαμε"

Υπαρχουν ομως και φορες που δεν του βγαινει το παιχνιδι (ειπαμε, δεν ειναι και ο Τσαβι) και τοτε παικτες τυπου Καραγκουνη σε καταστρεφουν. Θελουν την μπαλα, τους νοιαζει να μην χασουν την μπαλα παρα να δωσουν πασα, τους νοιαζει να φανουν, δεν θελουν να γινουν αλλαγη και αλλα πολλα

 

Επισης, γενικα μιλωντας, να βαλεις παθος σε εναν παικτη που ξερει μπαλα ειναι ευκολοτερο απο το να μαθεις μπαλα σε εναν παθιασμενο μπετατζη, πως να το κανουμε τωρα?

Οταν ειχα Σισε, Λετο, Τζιλμπερτο, Κατσουρανη κτλ ο Καραγκουνης τι να μου πει?

 

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι στην συγκεκριμενη ομαδα, δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελεια αδιαφορων παικτων γιατι δεν εχουν το ταλεντο για να το καλυψουν, πχ ο αδιαφορος Λετο (που ποτε του ο ανθρωπος δεν ηταν αδιαφορος) ειναι για μενα προτιμοτερος απο εναν ενδιαφερομενο Χριστοδουλοπουλο, αλλα σιγουρα οταν εχω μια συλλογη μετριοτατων εως κακων ποδοσφαιριστων τοτε μαζι σου, θα προτιμουσα εναν εξισου μετριο αλλα που να βγαζει παθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξε στο ματς με τη Ρωσσια σε ολο το ματς?

Και ποιος ειναι αυτος που του μοιαζει τρομερα που πανηγυριζει φευγοντας απο τον παγκο?

Ο σωσιας του?

Όντως βγήκε στο 67 στο ματς με τη Ρωσσία για λόγους τακτικής.Στη θέση του μπήκε ο αμυντικος χαφ Μάκος για να κρατήσει την πίεση των Ρωσσων..

 

Αυτός πάντως που πανηγυριζει φεύγοντας απ τον πάγκο, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι ο Καραγκούνης, αφού αυτός ειναι που έχει βάλει το γκολ.

 

Ο Χαριστέας και ο Βρυζας ήταν μεγάλες ελλείψεις όταν δεν έπαιζαν στη πορεία μας για το Ευρο 2004 και κατά τη διάρκεια αυτού. Το οτι μετά ο Χαριστέας ιδιαίτερα δεν είχε καλή απόδοση δε μου λέει κάτι.

Δε συγκρίνουμε τώρα έναν παίχτη που έχει σταθερά καλή απόδοση εδω και 15 χρόνια με κάποιον που ξέχασε τη μπάλα απ το 2004 και μετά.

 

Προσπαθείς τωρα να μου πεις οτι δεν ειναι καλός για τον Παναθηναικό, τη στιγμή που ο Παναθηναικός κατά γενική ομολογία, δεν έχει παίχτη που να φτάνει στο επιπεδο του 34χρονου Καραγκουνη, ο οποίος έχει αποδείξει οτι ακόμα και τώρα μια χαρά βγαζει ολοκληρο ματς μια φορά την εβδομάδα.

Δεν έχεις παίχτη να σου κρατήσει τη μπάλα, δεν έχεις παιχτη να σου κάνει παιχνίδι απ το κεντρο, κάποιον να σου βγάλει μια σοβαρή μπαλιά, να σου χτυπήσει ένα καλό στημένο. Ήταν λάθος του Φερέιρα ή όποιου ηταν υπεύθηνος εκεί που δεν κράτησε το συγκεκριμένο παίχτη, εφόσον δε μπόρεσε να βρει άξιο αντικαταστάτη του.

Δε το λέω εγω μόνο. Ολος ο κόσμος το λεει.

 

Για να στο πω και διαφορετικά, αυτή τη στιγμή και ο 40αρης Ριβάλντο να έρθει στον Παναθηναικό, θα κάνει αυτό που οι άλλοι δε μπορουν. Δημιουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο μονος που του αρεσει ο νεος μπασκετικος Παναθηναικος?Εγω να πω την αληθεια περιμενα σαπακια παικτες και τραγικο κλιμα γενικα,αλλα εχουν γινει αξιολογες κινησεις ,που θεωρω οτι χτυπανε 8αδα euroleage,και γυσικα και μπορουν και πρωταθλημα.

Αμστρονκ,διαματνιδης,ουκιτσ,ματσιουλης[που παιζει πολυ καλα αποτι ειδα σταα φιλικα],πανκο,χοντρος,κιτσεν,μπραμος ειναι καλοι παικτες ,και με ενα καλο ακομα 4σαρι δεν νομιζω να ποαμε ασχημα,+ τσαρτσαρη κια καποιοον παικτων εχουμε μια καλη 10αδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός πάντως που πανηγυριζει φεύγοντας απ τον πάγκο, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι ο Καραγκούνης, αφού αυτός ειναι που έχει βάλει το γκολ.

Ποιος μιλησε για το γκολ? Λες να μην ξερω ποιος το εβαλε?

500 πλανα με το που ληγει του Καραγκουνη φαγαμε στη μαπα

 

Δε συγκρίνουμε τώρα έναν παίχτη που έχει σταθερά καλή απόδοση εδω και 15 χρόνια

Για ποιον μιλας?

Σιγουρα οχι για τον Καραγκουνη στον Παναθηναικο, αρα για ποιον μιλας?

 

Προσπαθείς τωρα να μου πεις οτι δεν ειναι καλός για τον Παναθηναικό, τη στιγμή που ο Παναθηναικός κατά γενική ομολογία, δεν έχει παίχτη που να φτάνει στο επιπεδο του 34χρονου Καραγκουνη, ο οποίος έχει αποδείξει οτι ακόμα και τώρα μια χαρά βγαζει ολοκληρο ματς μια φορά την εβδομάδα.

Οχι, προσπαθω να σου πω οτι αν ειναι να κοιταμε τα σκατα για να μας αρεσει το κατουρο, χεσε μεσα Πολυχρονη.

Θεωρητικα με Βιτολο-Κατσουρανη-Σο στα χαφ ναι ρε φιλε, δεν ειχαμε χωρο για τον Καραγκουνη βασικο

Και εχει σημασια αυτο γιατι για 345η φορα θα πω οτι τον Καραγκουνη δεν τον εδιωξε κανεις, ΕΦΥΓΕ ο ιδιος

 

 

Δεν έχεις παίχτη να σου κρατήσει τη μπάλα, δεν έχεις παιχτη να σου κάνει παιχνίδι απ το κεντρο, κάποιον να σου βγάλει μια σοβαρή μπαλιά, να σου χτυπήσει ένα καλό στημένο.

 

Παιχνιδι απο το κεντρο κανει ο Καραγκουνης?

Σοβαρες μπαλιες βγαζει ο Καραγκουνης?

Δηλαδη ο Κατσουρανης και ο Σισοκο δεν τα κανουν αυτα?

 

Καλα στημενα χτυπαει ο Καραγκουνης?

Ποσα γκολ απο στημενα του Καραγκουνη ειχαμε τελευταια?

 

Δε το λέω εγω μόνο. Ολος ο κόσμος το λεει.

Ποιος ολος ο κοσμος?

Οι ακροατες του ΣπορΦΜ και οι αναγνωστες του Γκολ?

 

Για να στο πω και διαφορετικά, αυτή τη στιγμή και ο 40αρης Ριβάλντο να έρθει στον Παναθηναικό, θα κάνει αυτό που οι άλλοι δε μπορουν. Δημιουργία.

Δεν θελω να μου πεις τιποτα διαφορετικα. Επειδη αυτη την στιγμη η ομαδα εχει αθλια εικονα, αν πει ο Μπουντραγκενιο να γυρισει στα 60 του θα τον παρουμε?

Τι ηθελες? Να δωσει εγγυησεις ο Φερειρα στον Καραγκουνη οτι στα 36 θα του εχει θεση στην 11αδα για να προπονειται ενοψη Μουντιαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ρε παιδια,γιατι εκνευριζετε τον Αλαφουζο στο twitter?

Τα νευρα υπαρχουν επειδη περιμενε χιλιαδες κοροιδα να του κανουν καταθεσεις και εμεινε με το πουλι στο χερι. Ολο το καλοκαιρι μαχοταν στα καναλια και τα twitter, διακοπες δεν πηγε και αποτελεσμα 0 εις το πηλικο.

Οπου ναναι θα εξαφανιστει κι αυτος, υπομονη εως το τελευταιο παιχνιδι μας στο Γιουροπα, που απο κει κι επειτα το ταμειο δε θα εισπρατει αλλα θα πρεπει να δινει.

 

Και να παρακαλατε να μην εγκριθει γιατι θα παντελονιασει και θα φυγει νυχτα αφηνοντας παραπανω χρεη:

http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/skeftetai_daneio_o_alafouzos.1941417.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δανειο, προεισπραξη εσοδων.... Αυτος θα σας καταστρεψει και κατι οργανωμενοι προβατα θα λενε ευχαριστω, επειδη δε τον λενε βαρδινογιαννη.

 

 

Καλυτερα να πεφτατε κατηγορια να καθαριζε ο συλλογος παρα να γινετε οπως ειναι η αεκ.

 

Sent from my new iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιαζει ο καιρος που θα αναπωλουμε τον Τζιγκερ.

 

Ο γραφικος Αλαφουζος, κατα τη διαρκεια του αγωνα εγραφε στο tweeter οτι διαμορφωνεται αποτελεσμα σημερα κι οτι ο κοσμος του ΠΑΟ πρεπει να αντιδρασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιαζει ο καιρος που θα αναπωλουμε τον Τζιγκερ.

 

Ο γραφικος Αλαφουζος, κατα τη διαρκεια του αγωνα εγραφε στο tweeter οτι διαμορφωνεται αποτελεσμα σημερα κι οτι ο κοσμος του ΠΑΟ πρεπει να αντιδρασει.

 

Δε μιλας σοβαρα ετσι;;;;!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...