Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σε ένα υποθετικό σενάριο ήμουν ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ εγω θα κράταγα:

 

Λέτο ( ελπίζοντας να επιστρέψει με το καλό και να καταφέρει να φτάσει στο επίπεδο που έπαιζε πρίν, δύσκολος τραυματισμός )

Σισσοκό ( ξεχωρίζει σαν την μύγα στο γάλα λέμε )

Κουίνσι με συμβόλαιο χαμηλό και ανάλογα τις επιδόσεις, όχι σταθερό γιατί είναι χαμάλης ο άνθρωπος

Καρνέζη

Μαυρία

Μπουμσόνγκ

 

Οι υπόλοιποι κύριοι στα τσακίδια, δεν κάνετε ούτε για την ΑΟ Άνω Κωλοπετινίτσας.

 

Μέγιστο λάθος φυσικά η φυγή του Σιμάο, ο μόνος αμυ. μέσος της προκοπής που μας είχε μείνει, και πάνω που είχε μάθει να πασάρει και ψιλοβοηθούσε στο να ανέβει η ομάδα μπροστά.

 

Δεν θα ήτανε κακό να σκεφτούνε μια επιστροφή Βαζέχα η Συμμαχία... έστω και στα 47 του περισσότερα γκόλ μπορεί να βάλει από Τοτσέ-Φορναρόλι-Πετρόπουλο-Λάζαρο μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

κατά τα άλλα δεν τους άρεσε ο Καραγκούνης, κατάντια απλά

εμείς το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να τους υποστηρίζουμε αλλά ντάξει σαν το χθεσινό τέτοια τραγική μπάλα είναι απλά ΞΕΦΤΙΛΑ , δεν ξέρω τι θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, στο αγωνιστικό κομμάτι το πρόβλημα του Παναθηναικού είναι ένα και λέγεται Φερέιρα. Μην τρελαθούμε τώρα.

Ναι, το ρόστερ είναι πολύ κατώτερο του ροστερ του 2001 και του 2005 και ακόμα και του 2010. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να παίζεις ποδόσφαιρο αλάνας? Αμυντικός σχεδιασμός, μηδέν. Επιθετικός σχεδιασμός, μηδέν. Κυκλοφορία μπάλας, μηδέν.

 

Όταν παίζεις με την Μπάρτσα και σε κάθε σημείο του γηπέδου σου δίνεται η εντύπωση πως παίζεις με λιγότερους παίχτες, λέμε ότι φταίει η κλάση του αντιπάλου. Όταν παίζεις με κάποια Μάριμπορ και συμβαίνει το ίδιο, τι φταίει?

 

Ένας καλός προπονητής θα έκανε ακόμα και κακούς παίχτες να είναι τουλάχιστον αξιόμαχοι. Αυτό που είδαμε χθες ήταν τραγωδία. Με ενοχλεί η προπονητοφαγία αλλά από πέρσι τα ίδια σκέφτομαι για τον πορτογάλο και όσο περνάει ο καιρός τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα. Ο Παναθηναικός παίζει ποδόσφαιρο ερασιτεχνικού πρωταθλήματος. Και δεν είναι υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, στο αγωνιστικό κομμάτι το πρόβλημα του Παναθηναικού είναι ένα και λέγεται Φερέιρα. Μην τρελαθούμε τώρα.

Α ειναι ΕΝΑ το προβλημα του Παναθηναικου στο αγωνιστικο κομματι?

Μαλιστα. Ε θα τρελαθουμε τοτε.... :unsure: :wacko: :huh: :eek: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι fan του Φερέιρα, αλλά με το παρών υλικό, που επί το πλείστον στις περισσότερες θέσεις είναι υποδεέστερο ακόμα και από αυτό του Ολ. Βόλου, με κανέναν προπονητή δεν πρόκειται να κάνεις κάτι.

 

Τι να σου κάνει ο προπονητής όταν Βίντρα και Βελάσκεζ κοιτάνε τον άλλο μες στην περιοχή και κάνουνε βηματάκια πίσω ?

Τι να σου κάνει ο προπονητής όταν τον Σπυρόπουλο και τον Βίντρα στον κάνει π**τανάκι του ο κάθε μπακ και επιθετικός οποιασδήποτε ομάδας ?

Στο κέντρο ποιός κάνει έστω 4km μαρκάροντας ?

Ο Κατσουράνης ?

Ο Ζέκα που τον κοιτάς και πέφτει ?

Ο Βιτόλο που δεν κάνει ούτε την δουλειά σκιάχτρου ?

 

Και τον Μουρίνιο να σου φέρει, με το παρών υλικό θα πάρεις πούλους πολλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιτζειμπουλς θα σου βάλω κι εγώ φατσούλες, έχει πλάκα, θα στις βάλω όλες.

next

 

Fluke, σύγκρινε το ροστερ του Παναθηναικού με τις ομάδες που έχει αντιμετωπίσει ως τώρα και πες μου πόσο υποδεέστερο είναι.

Και πόσο υποδεέστερο ήταν και πέρσι όταν δεν μπορούσε να κάνει δυο φάσεις με τον λεβαδειακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MJBulls23

Το ροστερ του Παο αυτος το επελεξε και αυτος το λουζεται τωρα ...

Μη μου λες οτι δε φταιει ...

Ελεος ...

 

http://www.sport-fm.gr/article/581120

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fluke, σύγκρινε το ροστερ του Παναθηναικού με τις ομάδες που έχει αντιμετωπίσει ως τώρα και πες μου πόσο υποδεέστερο είναι.

 

Το περσινό ρόστερ αν εξαιρέσεις την έλλειψη του Σισσοκό ο οποίος θα βοήθαγε πάρα πολύ πέρσι αν υπήρχε, είναι καλύτερο του φετινού.

Ο Σιμάο μόνος του είναι ότι δεν καταφέρνουνε καν να κάνουνε οι Κατσουράνης Ζέκα και Βιτόλο μαζί στο κέντρο ανασταλτικά.

 

Για την σύγκριση με τις άλλες ομαδίτσες, λογάριασε σε παρακαλώ πόσο θα έπαιρναν σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα οι Βίντρα, Σπυρόπουλος, Σεϊταρίδης, Μαρίνος, Λάζαρος, Τοτσέ, Φορναρόλι, Πετρόπουλος και όχι αυτά που τους δίνει η δημοσιουπαλληλική "ομάδα" μας.

Μόνο τα λεφτά που παίρνει ο Βίντρα να σκεφτείς ( πόσο δεν τα αξίζει ) θα πείς "αυτοί ή τρελλοί είναι ή κάνουνε ξέπλυμα χρήμματος".

 

Υ.γ. Θες να σου πω εύκολα γρήγορα 2-3-4 σχετικά φθηνούς παίχτες που μπορούσες να πάρεις για επίθεση ( κορυφή ή από πίσω ) και να σου βάζανε πολλά περισσότερα γκολ από τα 0 που έχουνε οι 3 επιθετικοί σου μαζί ?

 

Μήτρογλας

Σκόκο

Μπρέσκα

Λεονάρντο

Γκέκας ( ΛΟΛ )

Σαλπιγγίδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MJBulls23

Το ροστερ του Παο αυτος το επελεξε και αυτος το λουζεται τωρα ...

Μη μου λες οτι δε φταιει ...

Ελεος ...

Μην σου λεω οτι δεν φταιει?

Εισαι καλος εφευρετης μαλλον, διοτι εφευρισκεις πραγματα που δεν υπαρχουν.

 

Για πες μου λοιπον, ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ(πότε) ειπα οτι δεν φταιει ο Φερέιρα?

 

Και επειδη δεν προκειται να το βρεις:

Να εισαι προσεχτικοτερος αλλη φορα στο τι διαβαζεις και τι προσδιδεις σε καποιον οτι ειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fluke

Βλέπεις κάπου να είπα εγώ το ροστερ καλό? Όχι βέβαια. Και στο κάτω-κάτω, εγώ τους έφερα/κράτησα/έδιωξα? Άλλος πήρε τις αποφάσεις....

 

Σε ρωτάω όμως, πόσα γκολ θέλεις να βάλει ο πουθενάς φορναρόλι όταν η ομάδα δεν παράγει φάσεις? Δεν φτάνουμε ορθολογικά στο τέρμα, πως να γίνει. Κάνουμε αντεπίθεση και ο καθένας κάνει ότι του καπνίσει. Πως να γίνει δηλαδή? Το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα και για αυτό έχει προπονητή. Να πιάσει τους πολλούς και να τους κάνει ομάδα. Αυτό στον παναθηναικό δεν γίνεται.

 

Αδιάφορος ο κουίνσι? Έξω αγόρι μου.

Αδιάφορος ο βιτόλο? Σπίτι σου αγόρι μου.

Λίγος ο βύντρα? Φέρε τα νερά αγόρι μου.

 

Πως να γίνει δηλαδή, υπάρχει ένας άνθρωπος που έχει αναλάβει αυτή τη δουλειά και δεν την κάνει.

 

Επαναλαμβάνω, δεν λέω το ροστερ καλό. Άθλιο είναι.

Εδώ όμως η κατάσταση είναι ακόμα χειρότερη.

Δεν υπάρχει θέληση, δεν υπάρχει εγωισμός, δεν υπάρχει προσπάθεια, δεν υπάρχει πάθος, δεν υπάρχει πλάνο, δεν υπάρχει τίποτα.

 

Εγώ φταίω γι'αυτά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν υπάρχει αρχ1δάτη διοίκηση, δεν υπάρχει τίποτις.

Ο καθείς λογοδοτεί κάπου στην δουλειά, ο ΠΑΟ είναι ξέφραγο αμπέλι.

 

Αν δεν έρθει ένας να πεί, αναλαμβάνω εγω, δίνω 15 εκατ. διώξει 2-3 "παίχτες" @@ δεν γίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι με νικη θα αλλαξει κατι,αλλα σε περιπτωση γκελας (και)με τον ατρομητο κατι πρεπει να γινει.

Κανα προστιμο θα φανε παικτες και (προπονητης)?

 

Γιατι εχει αρχισει να συζητιεται τοσο εντονα ο μαρκαριαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...