Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Washcloud, μάλλον δεν τη διάβασες τη δήλωση. Δεν τον ρώτησε κανείς "τι γνώμη έχεις για τον Σπανούλη" για να πει καλά λόγια από υποχρέωση. Διάλεξε μόνος του ποιους θα επέλεγε ο ίδιος και τα τρία ονόματα που είπε ήταν Γκασόλ, Πάρκερ, Σπανούλης. Γιατί να μην πει τον Κρστιτς που ήταν και συμπαίκτες; Εκτός αν πιστεύεις ότι, έχοντας παίξει τόσες φορές απέναντι στον Σπανούλη δεν τον ξέρει τον παίκτη και διαβάζει τα πρωτοσέλιδα του Πρωταθλητή.

Συμπτωματικά, στις ψήφους των experts ο Σπανούλης ήταν τρίτος συνολικά, παρά το γεγονός ότι δεν έπαιξε με την εθνική στους Ολυμπιακούς Αγώνες, άρα όλοι αυτοί που τον έβγαλαν πάνω από τον Πάρκερ εκτίμησαν αποκλειστικά την παρουσία του με τον Ολυμπιακό.

 

Κανείς δεν σε κατακρίνει που έχεις ιδία άποψη, αλλά μήπως θα έπρεπε να σε προβληματίσει ότι σε ψηφοφορίες προπονητών, δημοσιογράφων και σε αυθόρμητες δηλώσεις παικτών που έχουν παίξει αντίπαλοι μαζί του, μονίμως εμφανίζεται το όνομά του;

 

Λάθος υποθέτεις ντοκ. Ούτε κάτι άλλο διάβασα - ούτε κάτι άλλο εννοούσα. Επίσης, δεν είπα (...αν με διάβασες ΕΣΥ καλά) ότι "έβγαζε υποχρεώσεις" ο Κυρίλας. Αυτό που είπα, είναι ότι ο Σπαμ πλέον "είναι όνομα", στάτους κβο, ντε φάκτο, χάμπεας κόρπους και άλλα Λατινικά. Όνομα που του "χάρισε" τον τίτλο του MVP του περσυνού ΦΦ για παράδειγμα. Τίτλο που σε καμμία των περιπτώσεων δεν θα έχαιρε εάν το καλάθι του Πρινς δεν είχε μπει, σωστά; Διότι από τους ηττημένους ως γνωστόν, MVP δεν βγαίνει σχεδόν ποτέ. Τί έκανε λοιπόν τη διαφορά; Το...καλάθι του Γιώργαρου. Το ότι ο "αμούστακος" (παρά την πλήρη γενιάδα του) Παπανικολάου έπιασε μια ΜΥΘΙΚΗ απόδοση (υπό διάφορες απόψεις και σε διάφορες κατηγορίες, "επίσημες" και "ανεπίσημες") ούτε κατά διάννοια που μπήκε στο μίξερ που ζύμωσε τον εν λόγω τίτλο. Αυτό έλλειπε, να πάρουν τίτλο και τα τσουτσέκια. Ο Σπαμ βέβαια με ένα τρίποντο "που σφράγισε την πρόκριση" (...ούτε καν την καθόρισε), έγινε "θεός", "ηγέτης", και ποιμήν που οδήγησε χεράκι-χεράκι το ποίμνιο στο Κύπελλο της Επαγγελίας. Διότι έτσι παν' αυτά τα πράγματα. Και εν πάσει περιπτώσει, αν δεν διαβάσω αναλυτική εξήγηση του οποιουδήποτε, είτε τον λένε Κιριλένκο, είτε FIlliposMD, για τις "προτιμήσεις" του, δεν μου λένε απολύτως τίποτα (...που ακόμη και τότε, αν είχα να διαφωνήσω, θα το έκανα). Και ποτέ δεν τις επικαλέστηκα για κανέναν, τις "επώνυμες δηλώσεις". Να τις λάβω υπ' όψη ναι, αλλά να τις κουοτάρω για να "αποδέιξω" κάτι, όχι. Γι' αυτό και όχι, δεν με προβληματίζει όταν οι εξπέρ ψηφίζουν κάτι. Και πρόσεξε, για πολλοστή φορά, δεν λέω ότι είναι άχρηστος. Εμένα αυτό που με νοιάζει είναι ότι αντί να υπάρχει κριτική εδώ μέσα, υπάρχει επίκληση των γνωμών και των ψηφοφοριών, χωρίς κανείς να...προβληματιστεί ότι εάν δεν τραβάνε όπως τραβήξανε πέρσυ Πρίντεζης και Παπ, ο Σπαμ δεν είναι σε θέση να κάνει τη διαφορά. Και η διαφορά, σύνισταται στο να κόψει τις μαλακίες που κάνει ή να είναι ανύπαρκτος εκεί που η ομάδα του χρειάζεται να είναι πραγματικός ηγέτης, να την βγάζει απ' τα σκατά δηλαδή, και όχι να μου κοπανάει 2-3 τρίποντα στην αρχή, να κάνει 5-6 μπούκες, και μετά μην τον είδατε. Χαλαρά να στον βάλω κι εγώ ανάμεσα στους καλύτερους ευρωπαίους παίκτες. Ε και; Και τον Τρελόντοσιτς θα σου βάλω αν θες να ξέρεις. Και μετά αρχίζει η κριτική. Για 'μένα δηλαδή, γιατί κάποιοι άλλοι απλά προτιμούν να στέκονται σε νούμερα και τίτλους χωρίς βάθος και αντίκρυσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Μάλαγα και ζαλγκιρης κέρδισαν εχθές και οι 2 στιν τελευταία επίθεση..... Έχουμε δύσκολο πρόγραμμα στον δεύτερο γύρο μακάρι να πάρουμε την 4 θέση αλλά δύσκολο το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε,εσεις τα λετε αυτα,οτι πατε για το 7ο στο μπασκετ.Δεν θα λετε την μια ειστε ομαδαρα και ελατε να μας πιασετε και την αλλη δεν παμε ουτε για 4οι..Και επιπλεον αλλος εκανε καζουρα για τους 17 ποντους στο μπασκετ.Εσυ μιλησες για τα 3 γκολ που εφαγε ο ολυμπιακος παιζοντας με 10 παικτες απο το 28 και εχοντας ολους τους παικτες στην χειροτερη τραγικη κατασταση.

H πλακα ειναι πως κανεις εδω μεσα δεν εχει μιλησει για 7ο, ουτε καν για φ4.

 

Ασε που με τη λογικη σου (σε γλεντανε στη Σουπερλιγκα αρα μην μιλας για ποδοσφαιρο σε εμας κλπ) καζουρα στο μπασκετ απο εσας σε εμας δε χωραει, διοτι ειδατε αστερακια (και δεν εννοω τα 6) πριν 1 βδομαδα στο ελληνικο σε αναμετρηση τιτλου. Αααααρα σαν ωριμο παιδι που εισαι: για ποιο -17 μιλατε εσεις στο μπασκετ? Τελικος κυπελλου! Tην κανεις την καζουρα σου ομως. Και προσωπικα δεν διαφωνω με την καζουρα αρκει να μπορεις να την δεχθεις κιολας, αντι να μπαινεις να γραφεις 12423534 σεντονια σε επιθετικο υφος επειδη σου "την ειπαν" για την Λεβαντε...

 

Κατα τ'αλλα πολλη βαρυμαγκιαση (sic) εδω μεσα βρε παιδι μου...Δεν περασατε καλα του Αγιου Λεβαντινου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα, οι αλλοι με την υπερομαδα που εφτιαξε η προεδραρα δεν μπορουν να χωνεψουν το τριμπαλο και ψαχνουν να βρουν αν η Λεβαντε (που πριν το ματς "τους εχουμε για πλακα, θρυλε μπορεις, ποια Λεβαντε" αλλα μετα εγινε Μπαρτσελονα) ειναι καλυτερη απο τη Μαριμπορ και τη Λατσιο

Εμεις διαλυμενοι δεν ειμαστε? Ετσι δεν λεμε και λετε? Και απο τη Βεροια, και τη Μαριμπορ και οποιον να ειναι 3 τρωμε

Τα αλογα γιατι εφαγαν 3 χτες, θα μου πειτε?

 

Στο μπασκετ εχει εξισου πλακα. Δεν εχουμε μιλησει οχι για 7ο, ουτε για Φ4 και μας την λενε αυτοι που εχασαν την 1η κουπα επειδη χασαμε στην εδρα ενος απο τα φαβορι για την Ευρωλιγκα.Καταλαβες δλδ, η Λεβαντε εγινε Μπαρτσελονα, η ΤΣΣΚΑ εγινε Προκομ

Βεβαια εμεις που φαγαμε 17 απο την Προκομ γελασαμε την Κυριακη στον τελικο αλλα δεν βαριεσαι...



A, επισης, μην ξεχασω...

Ολες οι Ισπανικες ειναι ανωτερες των Ελληνικων και τα τριμπαλα ειναι αναμενομενα ετσι? Ακομα και απο την 9η

Αραγε εκεινη η ομαδουλα, η Μαλαγα, που το 2-0 και 0-0 ηταν ντροπη και ο παππους επρεπε να την παιξει με 4 επιθετικους και κακως δεν ρισκαραμε και ηταν ξεφτιλα που αποκλειστηκαμε, τι θεση να εχει στο πρωταθλημα της Ουρουγουαης? Γιατι Ισπανικη αποκλειεται να ειναι, αν ηταν πχ 4η στην Πριμερα δεν θα ηταν ντροπη, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν σου ειπα καν κατι για τους 17 ποντους. Ουτε ειπα εγω οτι εχω ομαδα για Ευρωπη φετος.Για την Ελλαδα εχω καλυτερο υλικο παντως απο ολες τις ομαδες της Superlague ακομα και αν δεν μπορω να βγαλω πολυ καλο ποδοσφαιρο..Αυτες τις μαλακιες τις λεει ο Μαρινακης,δεν θα μπορουσε αλλωστε να πει οτι δεν εχω ομαδα.Περυσι ομως που ειχα ομαδα για Ευρωπη το παραδεχτηκε κανενας σας? ΟΧΙ

Οταν χασαμε απο την Μεταλιστ παιζοντας φανταστικο ποδοσφαιρο και ειδικα στο πρωτο 15λεπτο επρεπε να ειναι το ματσ 3-0 δεν ειπατε τπτ.Απλα την επομενη μερα βγηκατε και λεγατε και κοροιδευατε για το Βουκουρεστι που λεγαμε.Δεν ειπα εγω οτι μπορουσα να παω ανετα,αλλα αν η πουτ@ν@ η μπαλα μας ηθελε λιγο με την Μεταλιστ ολα θα ηταν ανοιχτα.Και δεν ειπα εγω οτι η Λεβαντε ειναι Μπαρτσελονα,ειπα οτι ειναι μια μετρια ομαδα της Ισπανιας,το ειπα απειρες φορες.Οπως λεω οτι οποιαδηποτε ομαδα της Ισπανιας απο την 5η θεση και κατω ειναι μετρια με την Ελλαδα και ειδικα με τα φετινα υλικα και οποια απο αυτες ηταν φετος στην superleague θα εκανε ΠΛΑΚΑ.Οπως δεν ειπα ομαδουλα την Τοτεναμ και την Λατσιο..αλλα δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι το ιδιο και η Μαριμπορ,ποσο μαλλον η Βεροια..Τελος ηθελα να πω,και καθαρα με φιλικο τροπο οτι σταματηστε επιτελους να ασχολειστε με τον ολυμπιακο και τα αποτελεσματα του και το ποσα γκολ εφαγε..Δεν ειπε κανεις φετος οτι ημουν για μεγαλα πραγματα στην Ευρωπη,ειδικα φετος.Κοιταξτε σας ειπα την δικια σας ομαδα και αφηστε ολα τα αλλα και επισης,σταματηστε (μερικοι απο εσας) να ειστε την μια μπασκετικοι και την αλλη ποδοσφαιροφιλοι..Οποτε πατε καλα στο ποδοσφαιρο οπως με ροτσα γινατε μπαρτσελονα και σκατα στο μπασκετ εκεινη την περιοδο.και τωρα που πηρατε το κυπελλο δεν θελετε να μιλατε καν για μπαλα και κανετε σαν να μην σας ενδιαφερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dont feed the trolls

Επισης ρε γαυροι,σε λιγο θα μου βγαλετε την Λεβαντε -λιβαδια μπαρτσα.Σταματηστε να θεοποιειτε καθε ομαδα που χανετε.Ομαδα δεν εχετε ,τι περιμενατε?Κια τυχεροι ειστε,και λιγα αρπαξατε.Οταν καταλαβετε οτι ο μαριδας σας κανει πλακα και δεν βαζει δραχμη μιας και δεν εχειαντιπαλο στην Ελλαδα,ισως γινει κατι.

Απο την cska εχασα μεσα στην εδρα της,με την cska που πραγματικα θεωρω οτι εχει το κλαυτερο ροστερ φετος.




.Τελος ηθελα να πω,και καθαρα με φιλικο τροπο οτι σταματηστε επιτελους να ασχολειστε με τον ολυμπιακο και τα αποτελεσματα του και το ποσα γκολ εφαγε..

 

17... πόντοι 

Δεν νομιζω να ασχοληθηκαμε εμεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ομαδουλα της σειρας ειναι η Λεβαντε. Το περσινο ροστερ της εχωνε 3-4 για πλακα. Απλα χτες βρεθηκε η ομαδα σε πολυ κακη βραδια και με κακη τακτικη. Αυτο που πηγαμε κ ανεβασαμε την αμυνα στη σεντρα λες κ ειμαστε η Μπαρτσελονα... Ρε καραμητρο ο αντιπαλος προπονητης πρεπει να χε την πιο ευκολη βραδια της καριερας του ισως. Βουτυρο στο ψωμι του.

Αλλα δε προκειται να κανω σοβαρη κτιτικη στον Μιτσελ τωρα, καμμενη γη παρελαβε.

 

Οσο για τα περι χοντρου, εχουν δικιο οι βαζελοι. Φυσικα και παντελονιαζει και αποδυναμωνει το ροστερ, λογω της ανυπαρξιας των αλλων. Απλα, βλεποντας σε τι κατασταση ειναι οι υπολοιποι, λες οτι παλι καλα που χω εστω αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χοντρος Βαρδινογιαννιζει αλλα καποιοι δε το πηρανε χαμπαρι ακομη. Απλα ειναι πολυ καλυτερος στον οπαδικο λαικισμο και την προπαγανδα αρα κερδιζει ενα μεγαλο ποσοστο οπαδων μονο με αυτο (εδω ειχε ταγμενους ο Τζιγγερ να πουμε, ο χοντρος δε θα εχει?). Παραλληλα φερνει "τιτλους" απο τους οποιους μενουν 100% ικανοποιημενοι καποιοι και καποιοι αλλοι μενουν απλα ικανοποιημενοι. Σου λεει, εφαγα 3 απο την Λεβαντε, απο καμια Ρεαλ μπορει να ετρωγα και 13, αλλα κλαινμαιν τον βαζελακο, το ΑΕΚακι και το ΠΑΟΚακι τα εχω εμπλοκη στην Ελλαδα αρα καλα ειμαι κι ετσι.

 

Το καλοκαιρι επαιξε η παραμυθα της ελληνοποιησης της ομαδας και της αποκτησης ταλεντων και του οτι χτιζει κορμο και μπλαμπλα, αλλα το παρασυνθημα ειναι παντελονιασμα. Και το παει καλα το παιχνιδι, διοτι ειναι απτους λιγους προεδρους που παραλληλα μειωνει τα εξοδα (φευγει ο Μιραλας και ερχεται ο Βλαχοδημος κλπ) και παραλληλα αυξανει τα εσοδα (τηλεοπτικα, διαρκειας, τιτλοι, Τσου Λου). Πολλοι γαυροι τον επικροτουν αλλωστε για αυτην την τακτικη.

 

Οσο για τα των προπονητων, παλια του τεχνη κοσκινο. Ξερει να παιζει καλα κι αυτο το παιχνιδι, αν μη τι αλλο. Οταν ξεκινα η μουρμουρα εκθετουμε τον προπονητη, φερνουμε αλλον, του δινουμε κανα μηνα χρονο προσαρμογης (αρα γλυτωνουμε την μουρμουρα) και μολις ελθει το πληρωμα του χρονου παμε στον επομενο.

 

Οπως και να εχει, ειναι γατονι και μεγας λαοπλανος.

 

ΥΓ. Οποιος γαυρος μπει στη διαδικασια να απαντησει παρακαλειται να μην αρχισει τις αναφορες σε ΠΕΚ, Αλαφουζους και Τζιγγερ, πιστευω οτι μπορει και καλυτερα. Οποιο αγαπητο γαυρομελος κι αν ειναι αυτο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να περίμενε κανείς κάτι διαφορετικό από τον Ο.Σ.Φ.Π. Μετά  το νέο έτος δεν έχει δείξει κάτι διαφορετικό. Δεν ξέρω αν σε μια εβδομάδα μπορεί να αλλάξει κάτι τόσο δραματικά. Ίσως και με την βοήθεια της μεταγραφής που περιμένουν... Ποδόσφαιρο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi miliz εισαι προκατειλημμένος με τον χοντρο (και με οποιονδηποτε προεδρο του Ολυμπιακου εκτος του Σαλιαρέλη για ευνόητους λόγους :P).

Αν δεν έρθει καλοκαίρι, δε θα μπορουμε να ξέρουμε αν όντως παντελονιάζει ή κάνει απλά οικονομικη πολιτικη βλέποντας οτι δεν έχει αντίπαλο.

Tα δείγματα μέχρι τώρα και ο ισολογισμός, δείχνουν οτι καλός πράτει οπως πράτει.

Ο επόμενος ισολογισμός έρχεται. Εκει θα φανει τι τσέπωσε και τι όχι.

Αν τα χρέη παραμείνουν ιδια και η ομάδα δε προχωρήσει σε κάποια καλή κίνηση, θα ειμαι ο πρωτος που θα τον βρισω.

Αυτη τη στιγμη όμως, ο οποιοσδηποτε φιλαθλος που σέβεται τον εαυτό του, ξέρει οτι δε μπορει να κρίνει έναν πρόεδρο που αποφάσισε σε ένα πρωτάθλημα που γνωρίζει οτι είναι ο μονοφθαλμος στους τυφλους, να κάνει οικονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cossutius., on 15 Feb 2013 - 22:49, said:

(και με οποιονδηποτε προεδρο του Ολυμπιακου).

Mια που το ανεφερες:

Διαβασα τη συνεντευξη του γερου του Βασιλακοπουλου για τον τελικο του κυπελλου στο ελληνικο. Ακρως υποκριτης, αλλα μεταξυ αλλων, ειπε κατι ενδιαφερον (το οποιο ολοι το ξερουμε, αλλα εχει σημασια να ακουγεται απο το στομα καποιου σαν τον Βασιλακοπουλο):

 

Για την ημι-εκκένωση του Ελληνικού:

"Απαράδεκτο! Όταν λέμε "εκκένωση", εννοούμε να αδειάσει το γήπεδο εκτός απ' τους πρωταγωνιστές, παίκτες, προπονητές, γραμματεία και δημοσιογράφους, κάτι που δεν έγινε ολοκληρωτικά κι ήταν μεγάλο λάθος. Βέβαια, είδαμε πως υπήρχε πρόβλημα με τις διαπιστεύσεις, αφού πολλές είχαν δοθεί απ' τις ομάδες σε χούλιγκαν! Ε, λοιπόν, ξεχάστε τα αυτά του χρόνου. Εγγυώμαι προσωπικά πως δε θα ξαναπάρουν οι ομάδες προσκλήσεις και διαπιστεύσεις. Δε θα βγάλουμε και θα βρούμε άλλο σύστημα. Ειλικρινά σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να μην πάρουν καν και τα εισιτήριά τους οι φιναλιστ, να είναι οι ίδιοι. Οι ίδιες οι ομάδες έχασαν αυτό το δικαίωμα με τις πρακτικές τους αυτά τα χρόνια. Αρκετά πλέον τους ανεχτήκαμε κι είναι ό,τι πιο θλιβερό φαινόμενο σε μία κοινωνία που έχει τόσα προβλήματα. Λέτε να φύγουν οι παίκτες κι οι προπονητές απ' το γήπεδο. Αυτά δεν γίνονται, αυτοί δε θα πάνε ποτέ κόντρα στα αφεντικά τους. Πρέπει να βρούμε εμείς τη λύση".

 

 

Μας λεει ο Βασιλακοπουλος δηλαδη οτι η πεμπτουσια του fairplay, η διαφημιση του αθλητικου ιδεωδους, αυτοι που διδασκουν ηθος, αυτοι στους οποιους ο ελληνικος αθλητισμος οφειλει υποκλιση, οι αφοι Αγγελοπουλοι*, εκτος απο εισητηρια και προσκλησεις, δωσανε και διαπιστευσεις στους χουλιγκαν με αποτελεσμα να παραμεινουν εντος γηπεδου και μετα την εκκενωση του?

Και περα απο αυτο ας μου διευκρινησει καποιος, εμενα του αγαθου, σε τι εξυπηρετει εναν χουλιγκαν η διαπιστευση απο τους προεδρους, ετσι για να καταλαβαινομαστε και λιγο...

 

*Και ο τρακης το εκανε αυτο, αλλα ο τρακης εφηυρε την αλητεια και οχι το αθλητικο ιδεωδες οποτε δεν μας προκαλει εντυπωση. Αλλα για τους αφους παλι πεφτω απτα συννεφα βρε παιδακι μου, τι διαολο, να ηταν κανα τυπογραφικο λαθος πανω στις διαπιστευσεις και αντι να πανε σε δημοσιογραφους να κατεληξαν στα πρωτοπαλικαρα παλι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααααααααααααααχχαχαχαχαχαχαχα

Ο Βασιλακόπουλος παιδιά. Ο "Θεός του Μπάσκετ" ενοχλήθηκε.

Που ησουν τόσα χρονια ρε να τα πεις?

Τωρα σε χαλάει??

Τι έγινε δε τα βρισκεις πλέον με τον κολλητό σου τον Θανάση?

Η σε υποσκέλισε ο γέρο Αγγελόπουλος και χαλάστηκες

 

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Πάω να το διαδώσω!!!!Επος μιλάμε!!!!

 

Midi για να μη παρεξηγηθείς, δεν έχει να κάνει με εσένα αυτο, αλλά καθαρά με τον Βασιλακο. Τον θεωρω οτι χειρότερο υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...