Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνελήφθη οπαδός της Αρσεναλ

 

Η Αρσεναλ επιβεβαίωσε ότι ο οπαδός που πέταξε αντικείμενο προς τον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνελήφθη.


Διάβασε περισσότερα στο: Συνελήφθη οπαδός της Αρσεναλ | gazzetta.gr
 
Εδώ πετάει ο καθένας ότι θέλει χωρίς να φοβάται =)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μποροθρυλος ο νεος προεδρος.

 

Ζητω η Ριζουπολη, ζητω το Πακισταν!

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/673822/super-league-neos-proedros-o-mporovilos

Να προτεινετε εσεις οι εξυγιαντες καποιον!Γιατι 2.5 χρονια τωρα δεν το εχετε κανει ποτε?

 

Εναν προτεινατε και μετα απο 2 μηνες τον "μαυρισατε" και αυτον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταδε εφη Μποροθρυλος...

 

Ο Αχιλλέας Μπέος (Α) τηλεφωνεί στον Γιώργο Μποροβήλο (Β) και συζητάνε για το πώς η ομάδα του Γιώργου θα κερδίσει στο ματς με την Κέρκυρα…

Α: Με αυτός έχετε μιλήσει καθόλου Γιώργο; (Δεν έχουν αναφέρει ποιος είναι αυτός)

Β: Δεν έχω φτάσει ακόμα, αλλά ο άλλος μου το έπαιξε πολύ καβαλάρης

Α: Τι δηλαδή;

Β: Δηλαδή άστο σε μένα, και αρ… και μύδια και λοιπά και… μόνο μην μάθω τίποτα άστο σε μένα εκείνο. Τώρα τι εννοεί…

Α: Ποιος;

Β: Ο Μαρινάκης

Α: Α

Β: Εγώ στα λέω όλα επειδή σου έχω εμεπιστοσύνη, τώρα από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις.

Α: Ο Βαγγέλης θέλει να σώσει τον Πανιώνιο, πώς θα γίνει δηλαδή;

Β: Αυτός πιστεύει ότι μπορεί να πέσει ο Ηρακλής. Όπως τα΄χει βάλει κάτω. Όπως μου τα εξηγούσε.

Α: Ναι

Β: Τώρα, θα γίνει αυτό, δεν θα γίνει γιατί άμα γίνει αυτό πότε (ακατάληπτο) αν μπούμε ενδεχομένως να πάρει ο Πανιώνιος και εμάς σε εμάς γιατί εμάς τώρα άμα δεν πάμε τελικό εμείς με Πανιώνιο, ξέρω ΄γω τι να σου πω. Εγώ (ακατάληπτο) με την Κέρκυρα – κόβεται η σύνδεση

 

 

Αυτή τη φορά ο Γιώργος Μποροβήλος (Β) καλεί τον Αχιλλέα Μπέο (Α) και συνεχίζουν την προηγούμενη συνομιλία τους…

Β: Εσύ έχεις μιλήσει καθόλου μαζί του;

Α: Με ποιόν;

Β: Με τον Μαρινάκη

Α: Ναι, ο Μαρινάκης θέλει να μείνετε, δεν το συζητάμε αυτό… Αλλά από την άλλη πλευρά κάθομαι και αναλογίζομαι ότι στον Πανιώνιο είναι ο Βεντούρης

Β: Τι πας να αναλύσεις; Εκεί το θέλει επί 10 και μου το ΄πε κατ΄αρχάς.

Α: Λοιπόν;

Β: Εντάξει, τι να σου πω

Α: (ακατάληπτο) η λύση ήτανε ο Ηρακλής

Β: Επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής μαζί σου, ας μου δώσει αν τελικά το κάνει με την Κέρκυρα και μετά εγώ θα (ακατάληπτο) τον Πανιώνιο. Με την καλή έννοια, όχι να τον κυνηγάμε τον Πανιώνιο. Εγώ θα παλέψω με τον Πανιώνιο μετά.

Α: Πώς θα στο δώσει με την Κέρκυρα;

Β: Αυτός λέει ότι έχει τον (ακατάληπτο) και έχει και έναν άλλο ακόμα παίκτη και κάτι τέτοια μου ΄λεγε, κατάλαβες, τι να σου πω ρε φίλε, με κοροϊδεύει, σε κοροϊδεύω.

Α: Όχι, ότι έχει κανα δυο περιπτώσεις, έχει αλλά… τι να πω, δεν ξέρω δεν ξέρω πως το χειρίζεται το θέμα και αυτός έχει τώρα το ντέρμπυ το Σάββατο. Πώς θα τα κάνει όλα αυτά ρε παιδί μου, δεν ξέρω τι γίνεται.

Β: Το πιάνω και απ΄αλλιώτικα δηλαδή τι θα του πει του Ιπστάι, να μην κλωτσάει καλά; Τι να σου πω και εγώ; Δηλαδή εμείς είμαστε ειλικρινείς, αυτός λέει ότι μπορεί. Για να δούμε τι μπορεί, εγώ πιστεύω ότι κοροϊδεύει, τι να σου πω. Πήγα με τον Μπάκο εκεί, ο Μπάκος λέει πρόσεξε καλά του λέει… τώρα… τι… θα μπορέσει να κάνει

Α: Μάλιστα… Θα δούμε και τη διαιτησία αύριο.

Β: Ε να δούμε και αύριο, ναι

Α: Εγώ να σου πω την αλήθεια, σήμερα το βράδυ θα φάω μαζί του

Β: Ωραία, πες του εκεί βοήθα και τους άλλους ανθρώπους

Α: Εμείς τα λέμε ξέρεις και σε άλλο…

Β: Το κατάλαβα, γι΄αυτό σου λέω, πες τους κι εσύ βοήθα τους εκεί με την Κέρκυρα πες και ότι είναι μετά ας κάνουν

Α: Ναι, εντάξει. Θα σε ενημερώσω Γιωργάρα.

 

 

Να θυμηθουμε και τι δηλωσε για το παιχνιδι της ντροπης στη Ριζουπουλη (το οποιο ακομα και στην ουγκαντα οχι απλα θα διακοπτοταν αλλα δεν θα ξεκινουσε ποτε...)

 

''Ακούστηκαν και γράφτηκαν πολλά, αλλά στον αγωνιστικό χώρο όταν ξεκίνησε το ματς, δεν έγινε κανένα παρατράγουδο. Το ματς αυτό καθαυτό ήταν ένα πολύ καθαρό παιχνίδι'' δήλωνε αργότερα.''

 

Φροντισε αυτος και ο Τσιρωνης για το πολυ καθαρο παιχνιδι!

 

Απλα αισχος. Ουτε ελαχιστη τσιπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σας αρέσουν οι διαδικασίες της Superleague (ψηφοφορία) μπορείτε να τα μαζέψετε και να πάτε στην Αδριατική Λίγκα.

Το ποδόσφαιρο δεν είναι μπάσκετ, να αποφασίζει και να διατάζει ένας γέρος για όλα.

 

Ο Αστέρας που σφαγιάστηκε ψήφισε Μποροβήλο? Ο Αλαφούζος που κατέστρεψε και τη Νίκη με τους 5 δανεικούς της, ορίζει και τα λευκά που θα ρίξει η αντιπαθής ομάδα του Βόλου? Γιατί, έχει αδικηθεί πουθενά η Νίκη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να παθει ο αστερας. οταν ζητας χαρες απο το μεγαλο αφεντικο να περιμενεις οτι θα εισαι υποζυγιο του οταν σε χρειαζεται. Απορω γιατι φωναζουν καθε φορα που παιζουν με τον οσφπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αλαφούζος είχε καλεσμένο χθες στην εκπομπή του τον Πιλάβιο.

 

Αυτό που δεν έχουμε δει ακόμα είναι τον Τσουκαλά να καλεί τον Γκαγκάτση.

 

10354828_293043274239200_339303415652787

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχηματικοι τζιροι.

 

5-10-2014, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΤΑΛΙΑΣ: ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΡΟΜΑ 3-2 ΤΖΙΡΟΣ: 1.499.097 ευρώ

25-10-2014, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΣΠΑΝΙΑΣ: ΡΕΑΛ Μ.-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 3-1 ΤΖΙΡΟΣ : 2.534.701 ευρώ

22-10-2014, CHAMPIONS LEAGUE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ 1-0 ΤΖΙΡΟΣ: 1.249.981 ευρώ

 

και το σουπερ ντερμπυ, ο αγωνας που περιμενε ολη ευρωπη για να στοιχηματισει

 

20-9-2014. ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ 3-0 ΤΖΙΡΟΣ: 5.921.628 ευρώ

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/674119/perissotera-hrimata-sto-olympiakos-veroia-para-sto-clasico

 

Και οπως λεει ενα σχολιο στο gazzetta:

 

''Σίγουρα θα χυθεί άπλετο φως και για τιμωρία τον ένοχο θα τον κάνουν υπουργό!!!!''

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, πολύ δύσκολο να κερδίσει ο Ολυμπιακός τη Βέροια στο Καραϊσκάκης. Πρόκειται περί κατορθώματος.

 

Βέβαια αν είσαι βάζελος και κάνει πάρτυ στο σπίτι σου μέχρι και ο ΟΦΗ του Γκατούζο, ε μετά όλα ύποπτα σου φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, πολύ δύσκολο να κερδίσει ο Ολυμπιακός τη Βέροια στο Καραϊσκάκης. Πρόκειται περί κατορθώματος.

Ποιος ειπε πως ειναι δυσκολο να κερδισει.

 

Πολυ απλο λεμε πως ειναι.

Αυτο ελειπε να ηταν και δυσκολο με τα παραρτηματα, τα στημενα και την διαιτησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...