Προς το περιεχόμενο

To HTPC or not to HTPC


stm00192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ που έφτασες δεν νομίζω ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς να αποφασίσεις. Από την μία έχεις ένα μηχάνημα φθηνότερο που θα σου καλύψει τις τωρινές ανάγκες αλλά μόνο αυτές, και από την άλλη ένα ακριβότερο που θα έχεις και την προοπτική του Gaming αν ποτέ παραστεί ανάγκη.

 

Βέβαια αρχίζει να εμφανίζεται στην άκρη του ορίζοντα και το Ultra-HD το οποίο πρωτοεμφανίστηκε το 2007 αλλά τους τελευταίους μήνες οι εξελίξεις είναι ραγδαίες. Η Κορέα από τις αρχές του 2013 θα εκπέμπει σε 4k τα ψηφιακά της κανάλια. Θυμίζω πως η Ιαπωνία στην υποψηφιότητά της για το mundial του 2018 έχει βάλει στον φάκελο ότι θα εκπέμψει ΚΑΙ ολογραφικά 3d τους αγώνες και ότι κατέχει την τεχνολογία από τώρα.

 

Που το πάς τώρα ρε Γιάννη θα μου πείτε. Ο Zacate μπορεί να είναι καλός για 1080P αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να διαχειριστεί το κάτι παραπάνω που βλέπουμε να έρχεται. Ενώ μια αυτόνομη VGA πάντα θα μπορεί να το κάνει.

 

Οπότε αν με ρωτήσεις εγώ τα 30 ευρώ δεν θα τα δω ως πεταμένα χρήματα αλλά ως επένδυση (υπερβολικός ο χαρακτηρισμός το γνωρίζω).

 

Κοιτα nino ... δεν έχεις εντελώς αδικο σε ολα αυτά που λες... ΑΛΛΑ μεχρι να έρθει το 4Κ προς τα εδώ μεριά και μέχρι να γίνουν προσιτες οι 4Κ τηλεοράσεις... το πιο πιθανο και οικονομικών θέλοντως είναι να έχω αλλάξει 2 - 3 htpc με την τρελα που με δερνει με αυτά τα μηχανηματα του διαβόλου..

 

Οσο για το αν μπορειτε να με βοηθήσετε ... πιστεψε με μπορειτε.. δεν θελω και πολύ να παω στην ''καλή'' επιλογή αρκει να εχω βασιμους λόγους...

 

Σε αλλες εποχές το ΗΤPC θα ήταν με τετραπύρηνο και 670 αλλα αυτή την στιγμή ειμαι αρκετα ζορισμένος και δεν θέλω να παω σε κατι που στην τελική μπορει να παει και χαμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...