Προς το περιεχόμενο

Αντικλεπτικο αυτοκινητου


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι προτεινετε για αντικλεπτικο αυτοκινητου εκτος απο συναγερμο;

Κυκλοφορουν καποια που πιανουν πεταλι/τιμονι η λεβιε ταχυτητων/χειροφρενο , κανουν δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε έναν ηλεκτρολόγο, και να σου βάλει διακοπτάκι (κάπου στο αμάξι κρυφό) για την τρόμπα βενζίνης.

Μέχρι να καταλάβει τι γίνεται και δεν πέρνει μπρος (ακόμα και να καταλάβει - θα πρέπει να βρει τον διακόπτη), μπορεί να φύγει και να την γλυτώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε έναν ηλεκτρολόγο, και να σου βάλει διακοπτάκι (κάπου στο αμάξι κρυφό) για την τρόμπα βενζίνης.

Μέχρι να καταλάβει τι γίνεται και δεν πέρνει μπρος (ακόμα και να καταλάβει - θα πρέπει να βρει τον διακόπτη), μπορεί να φύγει και να την γλυτώσεις...

 

Αυτο ποσο περιπου παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30-40 ευρώ το πολύ.

 

τραγικη τιμη για ενα διακοπτακι των 2 ευρω και μια δουλεια της μισης ωρας μαξιμουμ....15 θα ηταν πιο τιμιο, αντε στη χειροτερη 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εκτίμηση είναι μόνο, ο δικός μου ο μηχανικός -και με την σχέση που έχουμε- θα μου το έκανε για τα υλικά (2 ευρώ και πολλά λες) και έναν καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικη τιμη για ενα διακοπτακι των 2 ευρω και μια δουλεια της μισης ωρας μαξιμουμ....15 θα ηταν πιο τιμιο, αντε στη χειροτερη 20.

αφου ειναι τοσο ευκολο γιατι δεν το κανεις μονος σου?? δωσε 2 ευρω και μιση ωρα απο το χρονο σου και φτιαχτο που λεει ο λογος.εκτος απο τον χρονο ξερετε αυτο που βασικα πληρωνεις σε ολα τα επαγγελματα ειναι το know how.τραγικη τιμη ειναι να πληρωνεις για να αγορασεις μια τηλεοραση που εχει κοστος κατασκευης 40 ευρω και πουλιεται 400 αλλα εκει δεν μας κανει αισθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε rotwailler.... και αστο μεσα στο αυτοκινητο..χαχα

συναγερμο τον οποιο τον εχεις συνδεση με την μιζα και δεν παιρνει μπροστα..

και 1 κλειδαρια ταχυτητας χειροφρενου..και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αφου ειναι τοσο ευκολο γιατι δεν το κανεις μονος σου?? δωσε 2 ευρω και μιση ωρα απο το χρονο σου και φτιαχτο που λεει ο λογος.εκτος απο τον χρονο ξερετε αυτο που βασικα πληρωνεις σε ολα τα επαγγελματα ειναι το know how.τραγικη τιμη ειναι να πληρωνεις για να αγορασεις μια τηλεοραση που εχει κοστος κατασκευης 40 ευρω και πουλιεται 400 αλλα εκει δεν μας κανει αισθηση.

 

Εγκαταστάσεις στέρεο (με ενισχυτές κτλ), συναγερμων (απλών και με τηλεειδοποιηση), turbotimer, parking sensors, φώτων xenon, μέχρι και ηλεκτροχρωματικο καθρέφτη έχω βάλει, στο δικό μου και σε φίλων/οικογένειας. Κι επίσης αλλαζω γρυλους παραθύρων άμα χαλάσουν, κλειδαριές, τακακια και γενικα mini service.. Και χωρίς να ειναι η δουλειά μου...από χόμπι!

Έπεσες στην περίπτωση που πήγες να την πεις κιόλας να βάλει ένα διακοπτακι μόνος του! Χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαταστάσεις στέρεο (με ενισχυτές κτλ), συναγερμων (απλών και με τηλεειδοποιηση), turbotimer, parking sensors, φώτων xenon, μέχρι και ηλεκτροχρωματικο καθρέφτη έχω βάλει, στο δικό μου και σε φίλων/οικογένειας. Κι επίσης αλλαζω γρυλους παραθύρων άμα χαλάσουν, κλειδαριές, τακακια και γενικα mini service.. Και χωρίς να ειναι η δουλειά μου...από χόμπι!

Έπεσες στην περίπτωση που πήγες να την πεις κιόλας να βάλει ένα διακοπτακι μόνος του! Χαχαχα!

δεν πηγα να στην πω να σου εξηγησω οτι αυτο πoυ πληρωνεις ειναι το Know how και οχι το μισαωρακι και αφου εσυ ξερεις αυτα που λες γιαυτο σου φαινοντε πολλα.15 ευρω μπορεις να παρεις εσυ που το κανεις απο hoby σε κανα φιλο φιλου οποτε ο επαγγελματιας ειναι λογικο να παρει 30.

 

οποτε να σε εχω στα υποψιν για κανα xenon kit??? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν πηγα να στην πω να σου εξηγησω οτι αυτο πoυ πληρωνεις ειναι το Know how και οχι το μισαωρακι και αφου εσυ ξερεις αυτα που λες γιαυτο σου φαινοντε πολλα.15 ευρω μπορεις να παρεις εσυ που το κανεις απο hoby σε κανα φιλο φιλου οποτε ο επαγγελματιας ειναι λογικο να παρει 30.

 

οποτε να σε εχω στα υποψιν για κανα xenon kit??? :-D

 

Τα ξένον κιτ ειναι για χαζούς ρε συ όπως έχουν γίνει πια, παλιά που ήταν με ρελεδακια ήταν ένα κλικ πιο δύσκολα, εδώ και χρονια ειναι σαν να αλλάζεις λάμπα απλά! Βάλε μου κάτι πιο δύσκολο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πείνα που πέφτει τώρα και μένα τα 40 ευρώ θα μου φαινόντουσαν υπερβολικά για "φιλική" τιμή απο τον μηχανικό μου. Γιατί δεν γίνεται να το κάνεις στον οποιονδήποτε αυτό, πρέπει να υπάρχει κάποια εμπιστοσύνη. Απο κει και πέρα, θεωρώ οτι η συγκεκριμένη "πατέντα" μπορεί να γίνει με διάφορους τρόπους, απο άρπακόλα δουλειά, μέχρι και τέχνη.

Σίγουρα κάποιος που πιάνουν τα χέρια του, αν κάτσει να το κάνει για το αμάξι του, θα το κάνει με μεράκι και θα του πάρει μια ωρίτσα μπορεί και δύο (ανάλογα την ποιότητα της δουλειάς - που θα "κάτσει" το διακοπτάκι, να μην χαζοπαίζει κλπ...).

Απο εκεί και πέρα, ξέρουμε όλοι μας, οτι τις περισσότερες φορές...οτι πληρώσεις, πέρνεις.

 

 

P.S Όσο για την κλοπή, απλά φροντίζεις να τους το κάνεις όσο το δυνατόν ποιο δύσκολο.

Ενός γείτονα το 94 του είχαν σηκώσει το καινούριο puntoGT με γερανό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξένον κιτ ειναι για χαζούς ρε συ όπως έχουν γίνει πια, παλιά που ήταν με ρελεδακια ήταν ένα κλικ πιο δύσκολα, εδώ και χρονια ειναι σαν να αλλάζεις λάμπα απλά! Βάλε μου κάτι πιο δύσκολο :P

καλα μην το λες..εμενα μου πηρε 5 λεπτα να συνδεσω τα χενον πανω και 40 λεπτα να βρω θεση για τα ballast γτ δεν ηθελα να κανω τρυπα στο σασσι και ειμαι απο προεκταση σε προεκταση.χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα! σπανιες περιπτωσεις, συνηθως παιζουν ετοιμες τρυπουλες που βολευουν για στερεωση. αλλα γενικα υπαρχουν λυσεις. παντως ναι, η συνδεση ειναι υποθεση 5 λεπτων το πολυ και ουσιαστικα πιο χρονοβορα ειναι ισως η τοποθετηση του μπαλαστ, θα συμφωνησω.

btw...δεν χρειαζεται να τρυπας, μπορεις και με δεματικα αν βρεις σημεια που σε βολευουν. στις προεκτασεις ελπιζω να βαζεις και κανα μακαρονι θερμοσυστελλομενο ε; μην σου δημιουργησουν κανα θεμα με υγρασια και καψεις μπαλαστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...