Προς το περιεχόμενο

Τι "παίζει" με το δίπλωμα μηχανής?!


epir21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..

 

Σήμερα έκανα μια έρευνα αγοράς μιας και θέλω να βγάλω δίπλωμα (25 kw)

 

Εννοείτε πως περίμενα να υπάρξουν διαφορές στις τιμές αλλα δεν περίμενα και τοσο μεγάλες..

 

Αρχίκα να πω οτι δεν έχω δίπλωμα αυτοκινήτου με οτι αυτό συνεπάγεται..

 

Θα σας πω ακριβώς τις τιμές:

 

360 400 420 450 460 480..

 

Και ιδου το ερώτημα: πως γίνεται ο ένας να μου λέει 360 και ο άλλος 480,δηλ 120 euro διαφορα (όταν τα παράβολα έχουν 180.)

 

Χαρακτηριστικά : Σχολή οδηγών με τα 450 μου λέει: έχεις ρωτησει αλλού? του λεω ναι και τις τιμές..ωραια μου λέει πηγαινε βγάλε στα 360 και σαν παράδειγμα μου έδωσε: κάποιοι παίρνουν dsquared με 10 euro και κάποιοι με 500.. τι ήθελε να πεί ο ποιητής?

 

Σχολή οδηγών με 460 μου λέει : αν κοπείς δεν ξαναδίνεις τίποτα,και με χαμόγελο-γελιο μου λεει,βασικα δεν θα κοπείς εδω..

 

Σχολη οδηγών με 360 μου λέει : θα κάνεις 2 μαθήματα και θα πάμε 2 ώρες πρίν την εξέταση στο σημείο,να σου δείξω κάποια πράγματα..

 

Τι ακριβως παίζει με τα λαδώματα? μήπως στα 360 σε κόβουν με το παραμικρό και στο 460 πχ που μου λέει οτι δεν κόβομαι,πέφτει λάδωμα?(ακυρο σε αυτό έχουν πάει τρεις γνωστές μου για αμάξι και το έχουν πάρει με την μία,δεν τις λες και καλές οδηγούς :P )

 

Γενικά είμαι ανάμεσα σε 360 και 460..

 

Τι λέτε?Κάτι θα ξέρετε μιάς και δεν τα πάω καλα με τα διπλώματα κτλπ (ειναι και το πρώτο μου )

 

Πάτρα είμαι,αν σας βοηθάει για τις τιμές..

 

Αν έπρεπε να το βάλω στο section auto-moto ,ας το μετακινήσει κάποιος αρμόδιος,απλα θέωρησα οτι ειναι γενική απορία..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...