Προς το περιεχόμενο

Αγορα μικρου αυτοκινητου


Maraki30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

Ψαχνω να αγορασω ενα αυτοκινητο μικρο,εχω τσεκαρει ολες τις εταιριες κι εxω μπερδευτει αρκετα.Καποιες προσφερουν αρκετα σε καλες τιμες(βλ suzuki alto,splash)καποιες που μου αρεσουν λιγο περισσοτερο λογο ονοματος ειναι ψιλοτσιμπημενες οικονομικα χωρις πολλες προσφορες(toyota aygo).

Μια βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη

thanx!

ΥΓ:για το vw up! τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pandaki μου ειπαν οτι καιει αρκετα...

το twingo μου το εβγαλαν αρκετα ακριβο αν και ο αντιπροσωπος εδω ψιλοβαριοταν κ δεν εξυπηρετησε πληρως

Για suzuki Alto/Splash εχετε καμια ιδεα?

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιος σου το είπε αλλά μια χαρά κατανάλωση έχει. Ελαφρώς αυξημένη σε σχέση με το Aygo για παράδειγμα αλλά είναι φανερά καλύτερο.

 

Το Alto είναι φανερά χειρότερο από αυτά που ανέφερα. Το Splash δυστυχώς δεν το έχω δει καθόλου αλλά είναι αρκετά χρόνια στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Alto γιατι φανερα χειροτερο?Το ειδα σημερα συγκεκριμενα και με λιγοτερα λεφτα απο το Aygo δινει περισσοτερα σαν θεμα ασφαλειας και εξοπλισμου...Η Suzuki γιαπωνεζικη κι αυτη,καλη φημη δεν εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια ματιά στο εσωτερικό φαίνεται:

 

Εσωτερικό Alto:

 

Suzuki-Alto_2009_photo_0c.jpg

 

 

 

Εσωτερικό Panda:

 

Fiat-Panda_2013_photo_8c.jpg

 

 

 

Εσωτερικό Picanto:

 

Kia-Picanto_2012_photo_ab.jpg

 

 

Η προσπάθεια οικονομίας που έχουν κάνει στα Alto, Pixo, 107, C1, Aygo, UP, Citigo και Mii είναι φανερή.

 

Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι πάντως. Απλά πριν αποφασίσεις πέρνα να δεις και αυτά που σου είπα, ζήτα ένα test drive.

Μεγαλύτερη εγγύηση πάντως έχει το Picanto που δίνει 7 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αισθητικα εχουν διαφορες

Το ΚΙΑ το ειδα και δε μαρεσε ιδιαιτερα

Μπερδευομαι γτ μολις παει να ξεχωρισει καποιο σαν πακετο(μηχανη,ασφαλεια,καταναλωση,εμφανιση κλπ) κατι δενμου κολλαει

Το ξερω οτι ΟΛΑ δεν μπορουμε να τα εχουμε βεβαιως βεβαιως,απλα προσπαθω να κανω μια καλη ερευνα πριν αγορασω...γι'αυτο ειπα να το ριξω το ερωτημα κι εδω...

Σ'ευχαριστω παντως,

το Panda καλο ακουγεται κ θα εχει κι εκπτωση κανα 1000 νομιζω απλα ενας γνωστος που το εχει 2 χρονια μου ειπε οτι καιει τ'αντερα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γνωστός σου έχει το παλιό. Το καινούριο βγήκε φέτος.

Επίσης ο τρόπος που οδηγάει σίγουρα θα διαφέρει από το δικό σου.

Έχω παρόμοιο κινητήρα με το Panda και μάλιστα με πιο πολλά άλογα. Σε κανονικές συνθήκες έχει μια χαρά κατανάλωση.

 

Ζήτα test drive, μηδένισε το trip κάνε μια βόλτα και δες περίπου πόσο έκαψες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.chevrolet.gr/models/spark/

http://www.chevrolet.gr/models/spark/gallery/exterior.html

http://www.chevrolet.gr/models/spark/gallery/interior.html

 

Αν σου αρέσει κατ'αρχάς εμφανισιακά ρίξτου μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιο μείον στο Alto το γεγονός ότι δεν ανοίγουν τα πίσω παράθυρα και το ότι το ταμπλό είναι πολύ ψηλό και ογκώδες. Για μενα, τουλάχιστον. Τα πίσω παράθυρα ανοίγουν μόνο στο πλάι σαν φινιστρίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...