Προς το περιεχόμενο

Χάθηκαν τα data από το USB stick. Recovery ?


Vasilis 07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπό ότι βλέπω το Active File Recovery δεν υποστηρίζει txt.

 

Δοκίμασα και τα άλλα που λεει ο theelf αλλά τίποτα. Μήπως παίζει ρόλο ότι δεν ήταν σε φάκελο αλλά χύμα ? Γιατί μόνο ένα txt βρίσκω που το περιεχει φάκελος. Να δοκιμάσω μήπως γίνει τίποτα με linux (που δεν έχω εύκαιρα) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βρεθούν οτιδήποτε αρχεία είναι απαραίτητο να μην έχει γραφτεί τίποτα πάνω απο την περιοχή που βρίσκονταν τα αρχεία. Άρα αν εκεί που ήταν τα txt γράφτηκε κάτι αλλο (π.χ. εικόνα) τοτε απιθανο να βρεις τα txt.

 

Εννοείται οτι θα κοιτάξεις με παραπάνω απο ενα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πρόσφατα, 16άρι της Kingston το Rubber, μου το έβγαζε να θέλει φορμάτ. Με GetDataBack μια χαρά ανέκτισα όλα τα αρχεία επιλέγοντας "Perform Quick Scan (Sadden Partition Lost...)".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα πρέπει να είμαι πολύ γκαντέμης :cry: δοκίμασα και το Easeus data recovery wizard, αλλά txt βρίσκει μόνο αυτό που περιέχεται σε φάκελο. Έχω απελπιστεί πλέον και δυστυχώς τα συγκεκριμένα txt είχαν σημειώσεις σημαντικές για εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε 3πλός έλεγχος με τα προαναφερόμενα προγράμματα. Εμφανίζονται αρκετα δεδομένα που περιέχονταν σε φακέλους. Αλλά κανένα από τα txt που όπως είπα εξαρχής ήταν χύμα. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που πιστεύετε ότι θα τα εμφανίσει ? γιατί τα παραπάνω εμφανίζουν μόνο folders.

 

Να δοκιμάσω με linux και ποιά διανομή λέτε να βρώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...