Προς το περιεχόμενο

Δε δουλευει το τηλεφωνο! Τι κανω λαθος;


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα παιρνουμε ολα απο την αρχη.αν εχεις splitter τοτε το splitter εχει 3 υποδοχες.στο Line Ο τοιχος sto phone το τηλεφωνο στο adsl το ιντερνετ.αν εχεις φιλτρο τοτε θελει διακλαδωτη απο ενα σε δυο στον τοιχο στην μια το φιλτρο και το τηλεφωνο στην αλλη το ιντερνετ.

τελειωσαμε με αυτο.παρακατω.γραψε μας το συγχρονισμο του ρουτερ σου.αν ο συγχρονισμος ειναι χαλια υπαρχει περιπτωση να παιζει η γραμμη σου με το ενα καλωδιο μονο.το ιντερνετ μπορει το τηλεφωνο ομως δεν παιζει αφου δεν μπορει να περασει ταση οποτε εχεις θεμα.αν εχεις voip υπηρεσια τοτε το τηλεφωνο παει στο ρουτερ.εκει θα εχεις thomson 784 Η 780 και οχι 585.οποτε μετα μπορει να φταιει η συσκευη μπορει καποια βλαβη της γραμμης μπορει καμμενο splitter ειτε στην δικια σου πλευρα ειτε στην πλευρα του αστικου κεντρου.μπορει προβλημα στην voice Καρτα στον παροχο μπορει προβλημα στην γραμμη.

δοκιμασες μια συσκευη η εχεις και αλλη?

οτι καλεις και δεν απαντα κανεις σιγουρα δειχνει οτι τουλαχιστον η γραμμη δεν βραχυκυκλωνει αλλα και παλι εχουμε αλλα 200 πιθανα σεναρια.οποτε ξεκιναμε με την ταχυτητα απο τον ρουτερ.αν ειναι φυσιολογικη τοτε δεν ειναι μονοπολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν απαντα, δεν ακουγεται απολυτως τιποτα, λογικα δε καλει καν.. Για τα υπολοιπα αυριο οταν ξυπνησω. Εχω μονο αυτο το adsl filther της crypto. Τωρα ειναι filter, ειναι splitter, δε ξερω.. Ειμαι ασχετος! Ο συγχρονισμος της γραμμης ειναι αρκετα καλος, δεν υπαρχει προβλημα.

 

Τι ειναι ο διακλαδωτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.γραψε μας τον συγχρονισμο.

β.το φιλτρο εχει 2 υποδοχες το splitter εχει 3.

ο διακλαδωτης ειναι απλα αυτο εδω

http://www.ipshop.gr/product-id-31024.html

 

splitter αυτο

http://blogs.sch.gr/8bblog/files/2011/02/ADSL_Filter_And_Splitter.jpg

 

φιλτρο αυτο

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/getProductBinary.eg?id=44874&variant=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και splitter και φιλτρο συμγωνα με τις εικονες. Μαλιστα εχω το φιλτρο της εικονας, crypto.

 

Εδω και ημερα τα εχω συνδεδεμενα, τηλεφωνο και ρουτερ στο splitter, το φιλτρο δε το χρησιμοποιω καθολου. Και το τηλεφωνο δε λειτουργει, μονο το ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο splitter οχι φιλτρο.για να δεις αν φταιει το splitter πολυ απλα βαζεις το τηλεφωνο απευθειας στην πριζα.αν δεν παιξει η φταιει η συσκευη οποτε κανε δοκιμη με αλλη συσκευη η αλλιως παει για βλαβη.τον συγχρονισμο δεν μας ειπες.αλλιως μιλας με την forthnet.Ποιο ρουτερ εχεις?δεν πιστευω να εχεις κανα 784 που σημαινει οτι εχεις τηλεφωνια voip οποτε αδικα παιδευσαι να βαζεις συσκευη στο splitter.

 

και γραψε τα χαρακτηριστικα της γραμμης και ταχυτητα sync

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...