Προς το περιεχόμενο

Αγορά πύργου


joker myrddin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να φτιάξω μια μονάδα απο την αρχή το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα απο Η/Υ. Η χρήση θα είναι ταινίες, προγράμματα κτλ και κανένα παιχνίδι. Θέλω να κρατήσει 4-5 χρόνια χωρίς κάποια επιπλέον προσθήκη ή αλλαγή. Το μόνο που θέλω είναι να έχει usb 3 και δύο σκληρούς όχι απαρραίτητα μεγάλους. Σαν χρήματα έλεγα πάνω κάτω στα 600. Μόνο τον πύργο, περιφεριακά έχω.Οι γνώστες ρίξτε κάποιες ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό που διαθέτουμε : γύρω στα 600€

 

Χρήση υπολογιστή : Παιχνίδια, ταινίες και κάποια κλασικά και ελαφριά προγράμματα

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Υπάρχει συν το ότι θα γίνετε σύνδεση κάποιες φορές και με την tv οπότε να διαθέτει hdmi

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Πειραιάς, Ταμπούρια

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Σίγουρα θα ήταν ότι καλύτερο για να γίνει και η συναρμολόγιση γιατί δεν ξέρω την τύφλα μου

 

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Θα τα βάλω εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λίγο, αν θέλεις το παρακάτω. Το μαγαζί είναι το visionstudio και σου το στήνουν δωρεάν. Θα σου βγει γύρω στα 650 με τα μεταφορικά.

post-228313-0-65387400-1349865656_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνείτε από ότι βλέπω στην κάρτα γραφικών. Δεινόσαυρε και 500 να είναι ο σκληρός δεν με πειράζει γιατί έτσι και αλλιώς έχω 2,5tb σε εξωτερικούς. Απλά να κάνω δύο ερωτήσεις. Για usb3 και επιπλέον θύρες usb2 θα μπορώ να το βγάζω με επιπλέον καλώδια από την κάρτα?? Και επειδή δεν το βρήκα έχει lan η κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Joker είναι μικρή η διαφορά τιμής με τον 500αρη και νομίζω ότι δεν αξίζει. USB3 βγάζει πίσω η μητρική, όπως και usb2. Μπορείς να βγάλεις επιπλέον με καλώδιο, ναι. Εννοείται ότι έχει ethernet η μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είχα δει και κάποιες που δεν έχουν για αυτό. Έχω επίσης ένα dvd-rw και έναν σκληρό, για δεύτερο όχι για πρώτο, 10ετίας περίπου, θα υπάρχει θέμα να μπουν???round=rgb(49, 49, 49)]Έχω ένα παλιό dvd-rwε???[/background][/font]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 10 χρόνια δεν νομίζω να κυκλοφορεί μητρική χωρίς ethernet. Το κουτί που σου αρέει δυστυχώς δεν μπορείς να το πάρεις με το μπάτζετ σου. Παραπάνω σου έβαλα ένα εμφανισιακά παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα βάλει γιατί είχε παραπάνω usb θήρες αλλά και αυτό που έβαλες το είχα δει. Ίδιο είναι. Για αυτό που ρώτησα πριν??? Για τον σκληρό και το dvd-rw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δεκαετίας τότε μάλλον είναι ide που δεν υποστηρίζονται από νέες μητρικές. (με κάποιες εξαιρέσεις που δεν αξίζουν όμως οικονομικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...