Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία... πριν μ' αφήσει θα την αφήσω 'γω!


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μπαταρία μου έκλεισε αισίως τα 4 χρόνια ζωής. Εδώ και λίγους μήνες βασικά. Αλλά σκέφτομαι να την παρατήσω πριν το κάνει αυτή! Χειμώνας έρχεται, καμιά εκδρομούλα θα μπει στο πρόγραμμα, οπότε και δε με ενθουσιάζει η ιδέα να μιζάρω ένα πρωί με -7ºC πάνω στο βουνό και να μη γίνεται τίποτα.

 

:P

 

Αυτή που έχω τώρα είναι στα 44 AH, οπότε εκεί κινούμαι πάλι. Εκτός κι αν βρω σε λιγότερα λεφτά (προσφορά π.χ.) καμιά ~50 AH και τη χτυπήσω, μόνο και μόνο για το κόστος.

 

Από μάρκες και σειρές τι θα προτείνατε; Μη μου πείτε Bosch, είναι πανάκριβες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψαχνα ενα φεγγαρι για μπαταρια,και επειδη ειχα και ενα ποταπο ηχοσυστημα μου χανε πει σε φυσιολογικη τιμη να προτιμησω bosch silver plus

αλλιως σε κατι πιο φτηνο μπορεις να παρεις 4000 μπαταριες ΑΑΑ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οικονομικες δες και τις Black Horse, σερβικες αλλα πολυ καλη ποιοτητα και δοκιμασμενες απο συγγενη μου. Φετος με βλεπω και εγω να βαζω μια γιατι απο περισυ εμενα μου αρχισε τα κολπακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου χουν πει αρκετοι καλα λογια γι αυτες τις μπαταριες(αγνωστες σαν μαρκα.εχω βαλει αλλα δεν θυμαμαι σε κανενα ποσα χρονια κρατησαν)http://www.motoba.gr

αν ισχυουν μερικες αγγελιες http://www.google.gr...iw=1680&bih=887 τοτε και οι bosch plus δεν ειναι και τοσο ακριβες

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε TS, αν θεωρείς τις bosch ακριβές, θα σου πω το εξής. Η προηγούμενη μπαταρία μου ήταν bosch και άντεξε 7 χρόνια και κάτι ψιλά. Αν θες φτηνή μπαταρία που να σου κρατήσει 4 χρόνια, τότε στα 7 χρόνια θα χρειαστείς δύο μπαταρίες. Άρα, do the math... Έκτός εάν έχεις σκοπό να το πουλήσεις.

 

Αν εξακολουθείς να θέλεις φτηνή, δες και τις rocket. Πρόσφατα έβαλα στο αυτοκίνητο της αρραβωνιαστικιάς μου και φαίνεται αξιόπιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περι μπαταριων, ειχα παρει μια GEL (κλειστου τυπου φυσικα), bosch απο ενα βενζιναδικο γιατι η προηγουμενη με ειχε αφησει. Θυμαμαι οτι ηταν πανακριβη αλλα η μονη μου λυση.

Τα λογια ειναι περιττα: 7 χρονια μετα μιζαρε σαν καινουρια! Και την πεταξα γιατι μετα απο 432432 μιζιές στερεψε, ενω τελικα ειχα μεινει απο αντλια βενζινης...

 

Τραγικη ειρωνια: Η αλεξπακ του 20-30 ευρου που την αντικατεστησε, βραχυκυκλωσε το 1 στοιχειο της μεσα σε 20 μερες απ την αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψιν σου και το εξής. Όταν πήγα να αγοράσω μπαταρία για το αυτοκίνητο της αρραβωνιαστικιάς μου, είχα και την παλιά μαζί μου, μόνο και μόνο σαν δείγμα για να μου δόσει μία στις ίδιες διαστάσεις. Ο υπάλληλος μου είπε ότι αν την άφηνα εκεί για ανακύκλωση θα μου έκοβε 5 ευρώ από την τιμή της νέας μπαταρίας. Εννοείται ότι την άφησα, αλλά εάν δεν την είχα μαζί μου δεν θα το ήξερα. Γι' αυτό καλού-κακού πάρε και την παλιά μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

με αφησε το ρημαδι στα 3.5χρονια. δεν ειχα καλωδια κτλ.εν ολιγης αφου ο ενας ηλεκτρολογος δεν ηθελε να αφησει το μαγαζι και να ερθει 200μ πιο κατω.πηγα σε εναν αλλον που ηρθε με starter kit και εβαλα την winner premium.

ρωτησα και τον ταξιτζη μου λεει αυτην βαζω.αντε να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

καλησπέρα

για να μην ανοίγω νέο θέμα θα συνεχίσω εδώ...

 

πάω για αλλαγή μπαταρίας (renault megane 1 2002 1.6 16V)

λέω να πάω στη 

Bosch Black 100 Battery (S3007)

έχει κανείς κανένα σχόλιο (αρνητικό κυρίως)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η δική μου βαρτα με έχει απογοητεύσει, δε πρόκειται ποτέ να ξαναψωνισω από αυτούς

 

 

Επίσης ένας φίλος μου πήρε μια επιπλέον βαρτα ( η άλλη που είχε τόσα χρόνια και δουλεύει ακόμα καλά δε θυμάμαι τι είναι ) για το καρτ του και η αυτονομία της είναι γελοία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...