Προς το περιεχόμενο

The War Z


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπολόγισε και εμένα μέσα, εάν φτιάξετε κανένα server πες μου.

Μέχρι στιγμής το stronghold που έχουμε θα μας κρατήσει,μέχρι να βαρεθούμε το παιχνίδι,και είμαστε 12 ως τώρα.

 

 

 

από μένα

wrazgrof.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ντάξει πριν λίγο έγινε ένα από τα πιο επικά σκηνικά που χω ζήσει σε παιχνίδι.

 

Παίζουμε μαζί με ένα φίλο(μιλάμε και με skype ταυτόχρονα) και αρχίζουμε από το πάνω safe settlement και πάμε προς την πόλη που είναι κοντά εκεί.Εντωμεταξύ είναι βράδυ και οι δυο μας έχουμε μαζί καραμπίνες.Εγώ είμαι στο κόκκινο στο φαγητό οπότε θέλουμε να βρούμε οπωσδήποτε φαΐ.

 

Μπαίνουμε λοιπόν στην πόλη και αρχίζουμε να ψάχνουμε μήπως βρούμε κάτι.Τότε μας λέει ένας "leave" στο proximity chat.Δε του δίνουμε σημασία και πάμε προς το store.Μπαίνουμε μέσα και μας λέει πάλι "leave there is nothing in there",ψέμα μιας και βρήκα λίγο φαγητό.Του λέει ο φίλος μου εσύ φύγε και απαντάει αυτός "you leave,this is my town".

 

Εντωμεταξύ ενώ και οι δυο είμαστε σε επιφυλακή μη μας κάνει κανά ντου μέσα στο store του γράφει ο φίλος μου "stop mocking us or this is gonna end in a bloodbath".Μετά από λίγο που συνέχισε η κουβέντα τον βλέπω εγώ στην είσοδο οπότε πάω να βγω από την κάλυψη μου και να του ρίξω αλλά αυτός το βάζει στα πόδια και κρύβεται πίσω από ένα αμάξι οπότε αστοχώ.

 

Αυτός συνεχίζει να μας λέει να φύγουμε οπότε του λέει τότε ο φίλος μου δε ξέρουμε αν έχεις όπλο οπότε δε μπορούμε να βγούμε και απαντάει αυτός "αυτό πες το στο φίλο σου που με πυροβόλησε".Αποφασίζουμε τελικά να βγούμε οπότε πάω στο παράθυρο να κοιτάξω έξω τη παίζει και τον βλέπω να είναι σκυφτός απ'έξω και να σηκώνεται και να αρχίζει να με βαράει με το σφυρί.Του ρίχνω μια αλλά μάλλον αστοχώ γιατί δεν πέθανε και τρέχω πίσω γιατί έμεινα με ελάχιστη ζωή.Εντωμεταξύ όλη αυτή την ώρα είναι και ένας άλλος εκεί κοντά ο οποίος δεν έχει ούτε καν φακό και ακούει τη κουβέντα μας οπότε λέει στον άλλο αν μπορεί να μπει στη πόλη και του απαντάει ο άλλος ναι.Ωστόσο λέει ο άλλος δε ξέρω αν μπορώ να σε εμπιστευτώ και του απαντάει "τους άλλους δε πρέπει να εμπιστεύεσαι,έχουν όπλα".

 

Αφού γίνεται λοιπόν το σκηνικό με το παράθυρο και γυρνάω πίσω και θεραπεύομαι λέω του φίλου μου μάλλον δεν έχει όπλα για να έριξε με σφυρί οπότε πάμε απέναντι τρέχοντας μήπως βρούμε και άλλο φαγητό.Από εκεί όταν κοιτάω έξω τον βλέπω να είναι πάλι στο παράθυρο του κτηρίου που ήμασταν πριν οπότε αρχίζω και τρέχω να τον φάω.Με βλέπει αυτός και φεύγει τρέχοντας και στρίβει μέσα σε ένα στενάκι.Ακολουθεί και ο φίλος μου από πίσω αλλά λίγο πιο πίσω μου.Μπαίνω στο στενάκι αλλά ήταν πίσσα σκοτάδι και δεν έβλεπα τίποτα.Ξαφνικά πετάγεται μπροστά μου και αρχίζει πάλι να βαράει με το σφυρί.Ρίχνω 2 φορές με τη καραμπίνα αλλά πάλι αστοχώ(ή τον χτύπησα στο σώμα αλλά είχε αλεξίσφαιρο) οπότε αρχίζω και τρέχω προς τα πίσω για να μη πεθάνω και εκείνη τη στιγμή στρίβει ο φίλος μου μέσα στο στενάκι και με τη μια του κάνει headshot.Το παλικάρι είχε πάνω του 2 μάσκες,αλεξίσφαιρο γιλέκο,κυάλια,Desert Eagle και τόξο αλλά χωρίς σφαίρες.Κάναμε καλή μπάζα.

 

Τότε γράφει ο άλλος στο chat "did you get them?" και λέω εγώ "we killed him" οπότε απαντάει αυτός "oh shit" χαχαχαχα.

 

Τελικά τότε φύγαμε και πήγαμε να αποθηκεύσουμε τα πράγματά μας οπότε τον αφήσαμε τον άλλο.

 

Πραγματικά τα σπάει το παιχνιδάκι και πιστεύω αν κρίνω από το ερωτηματολόγιο που έχουν αφού παίξεις ότι θα γίνει ακόμα πιο γαμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σε beta ακόμα η έχει γίνει κανονική κυκλοφορία γιατί αν είναι το δεύτερο έχει πάει για σίγουρη αγορά . Αυτά τα survival sandbox game είναι το στοιχείο μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τα σπάει το παιχνιδάκι και πιστεύω αν κρίνω από το ερωτηματολόγιο που έχουν αφού παίξεις ότι θα γίνει ακόμα πιο γαμάτο.

Και κάπως έτσι πείθετε κάποιος να αγοράσει ένα παιχνίδι ενώ είναι ήδη στο κόκκινο από έξοδα αυτόν τον μήνα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω αρκετά αρνητικά σχόλια παντως, ότι είναι scam κτλ. Δεν ξέρω το κατά πόσο αυτο είναι αλήθεια η αν απλά προέρχετε απο τον ανταγωνισμό που υπάρχει με το dayz.

 

Όπως και να έχει η τιμούλα στα 24€ είναι πολύ καλή, οπότε πήρα το pioneer και τώρα το κατεβάζω. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερα θα το παρω και εγω,Αξιζει το game?

 

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα της προσφοράς. Την δευτέρα θα δώσεις σχεδόν τα διπλά χρήματα.

 

 

...

Υπάρχουν 3 διαφορετικές τιμές/εκδόσεις.

  • Η survivor με pre-order κόστος 15.30€ μέχρι τις 20/10 και μετά κοστίζει 23.30€ .Περιλαμβάνει την beta που θα εκδοθεί στις 31/10 μόνο και ένα budge στο φόρουμ τους,τίποτα από τα έξτρα.
  • H pioneer με pre-order κόστος 23.30 μέχρι τις 20/10 και μετά κοστίζει 38.85€ .Περιλαμβάνει την alpha έκδοση που ανοίγει στις 15/10,ένα budge στο φόρουμ τους,in-game χρήματα αξίας 11.65€, 1μήνα server hosting, 3 guest passes 2ημερών για 31/10.
  • Η legend με pre-order κόστος 38.85€ και μετά τις 20/10 θα κοστίζει 54.40€ .Περιλαμβάνει την alpha που ανοίγει στις 15/10,ένα budge στο φόρουμ τους,in-game χρήματα αξίας 23.31€, 6μήνες server hosting,3 guest passes 2ημερών για 31/10 και,το nickname των παιχτών θα δείχνει ποιοί είναι legend.

....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει πριν λίγο έγινε ένα από τα πιο επικά σκηνικά που χω ζήσει σε παιχνίδι.

 

Παίζουμε μαζί με ένα φίλο(μιλάμε και με skype ταυτόχρονα) και αρχίζουμε από το πάνω safe settlement και πάμε προς την πόλη που είναι κοντά εκεί.Εντωμεταξύ είναι βράδυ και οι δυο μας έχουμε μαζί καραμπίνες.Εγώ είμαι στο κόκκινο στο φαγητό οπότε θέλουμε να βρούμε οπωσδήποτε φαΐ.

 

Μπαίνουμε λοιπόν στην πόλη και αρχίζουμε να ψάχνουμε μήπως βρούμε κάτι.Τότε μας λέει ένας "leave" στο proximity chat.Δε του δίνουμε σημασία και πάμε προς το store.Μπαίνουμε μέσα και μας λέει πάλι "leave there is nothing in there",ψέμα μιας και βρήκα λίγο φαγητό.Του λέει ο φίλος μου εσύ φύγε και απαντάει αυτός "you leave,this is my town".

 

Εντωμεταξύ ενώ και οι δυο είμαστε σε επιφυλακή μη μας κάνει κανά ντου μέσα στο store του γράφει ο φίλος μου "stop mocking us or this is gonna end in a bloodbath".Μετά από λίγο που συνέχισε η κουβέντα τον βλέπω εγώ στην είσοδο οπότε πάω να βγω από την κάλυψη μου και να του ρίξω αλλά αυτός το βάζει στα πόδια και κρύβεται πίσω από ένα αμάξι οπότε αστοχώ.

 

Αυτός συνεχίζει να μας λέει να φύγουμε οπότε του λέει τότε ο φίλος μου δε ξέρουμε αν έχεις όπλο οπότε δε μπορούμε να βγούμε και απαντάει αυτός "αυτό πες το στο φίλο σου που με πυροβόλησε".Αποφασίζουμε τελικά να βγούμε οπότε πάω στο παράθυρο να κοιτάξω έξω τη παίζει και τον βλέπω να είναι σκυφτός απ'έξω και να σηκώνεται και να αρχίζει να με βαράει με το σφυρί.Του ρίχνω μια αλλά μάλλον αστοχώ γιατί δεν πέθανε και τρέχω πίσω γιατί έμεινα με ελάχιστη ζωή.Εντωμεταξύ όλη αυτή την ώρα είναι και ένας άλλος εκεί κοντά ο οποίος δεν έχει ούτε καν φακό και ακούει τη κουβέντα μας οπότε λέει στον άλλο αν μπορεί να μπει στη πόλη και του απαντάει ο άλλος ναι.Ωστόσο λέει ο άλλος δε ξέρω αν μπορώ να σε εμπιστευτώ και του απαντάει "τους άλλους δε πρέπει να εμπιστεύεσαι,έχουν όπλα".

 

Αφού γίνεται λοιπόν το σκηνικό με το παράθυρο και γυρνάω πίσω και θεραπεύομαι λέω του φίλου μου μάλλον δεν έχει όπλα για να έριξε με σφυρί οπότε πάμε απέναντι τρέχοντας μήπως βρούμε και άλλο φαγητό.Από εκεί όταν κοιτάω έξω τον βλέπω να είναι πάλι στο παράθυρο του κτηρίου που ήμασταν πριν οπότε αρχίζω και τρέχω να τον φάω.Με βλέπει αυτός και φεύγει τρέχοντας και στρίβει μέσα σε ένα στενάκι.Ακολουθεί και ο φίλος μου από πίσω αλλά λίγο πιο πίσω μου.Μπαίνω στο στενάκι αλλά ήταν πίσσα σκοτάδι και δεν έβλεπα τίποτα.Ξαφνικά πετάγεται μπροστά μου και αρχίζει πάλι να βαράει με το σφυρί.Ρίχνω 2 φορές με τη καραμπίνα αλλά πάλι αστοχώ(ή τον χτύπησα στο σώμα αλλά είχε αλεξίσφαιρο) οπότε αρχίζω και τρέχω προς τα πίσω για να μη πεθάνω και εκείνη τη στιγμή στρίβει ο φίλος μου μέσα στο στενάκι και με τη μια του κάνει headshot.Το παλικάρι είχε πάνω του 2 μάσκες,αλεξίσφαιρο γιλέκο,κυάλια,Desert Eagle και τόξο αλλά χωρίς σφαίρες.Κάναμε καλή μπάζα.

 

Τότε γράφει ο άλλος στο chat "did you get them?" και λέω εγώ "we killed him" οπότε απαντάει αυτός "oh shit" χαχαχαχα.

 

Τελικά τότε φύγαμε και πήγαμε να αποθηκεύσουμε τα πράγματά μας οπότε τον αφήσαμε τον άλλο.

 

Πραγματικά τα σπάει το παιχνιδάκι και πιστεύω αν κρίνω από το ερωτηματολόγιο που έχουν αφού παίξεις ότι θα γίνει ακόμα πιο γαμάτο.

EPIC απλά :D :D :lol: !

----

το παιχνίδι δεν είναι scam...

Είναι σε alpha.. pre-alpha καλύτερα..Πρώτη φορά πλερώνω για να κάνω τον tester :P .Το καλό είναι ότι κάθε μέρα βγάζουν και από ένα update-patch,5 ως τώρα..

Ο server browser είναι για κλάματα τελείως..Δεν έχει refresh κουμπί,ούτε cancel ,είναι από τσιμέντο,δεν κουνιέται τίποτα..είναι πολύ συμπαγές εννοώ.

Τα βήματα του παίκτη δεν ακούγονται ή άμα ακούγονται πχ στο τσιμέντο είναι λες και πατάς σε σίδερο .

Κάποια από τα θέματα,αλλά τα φτιάχνουν αυτά δεν είναι τίποτα.

Δεν κρασάρει πλέον,το πιο σημαντικό είναι αυτό!

--

Υπάρχον βέβαια οι παίχτες..σε σκοτώνουν για το τίποτα,ούτε ρωτάνε,ούτε τίποτα.Ακόμα και άδειος να είσαι από αντικείμενα..πριν λίγο ένας μου έφερε το σφυρί στο κεφάλι,ενω τρέχαμε να γλυτώσουμε από τα ζομπια..Και του γράφω γιατί με σκότωσες,και γράφει μην τον ακούτε ,τα ζομπια τον έφαγαν.Τί να πεις...Του έγραψα,enjoy το άδειο μου backpack.

 

--

Το παιχνίδι εννοείτε ότι δεν αξίζει πάνω από τα 20-23€ που κάνει τώρα η pionner,όχι για τα patches/bugs αλλά για την όλη εικόνα και ατμόσφαιρα,περίμενα κάτι πιο ωραίο και καλά στημένο,ας πούμε είναι άλλο τελείως gameplay,όποιον δεν πειράζει αυτό,τότε οκ!.Χαβαλέ και πάλι θα κάνει κάποιος που θα μπει,εμείς τουλάχιστον γελάμε πολύ,μόνο όταν μας πυροβολάνε με τα snipers αγχωνόμαστε και σοβαρευόμαστε..όχι πλάκα κάνω,απλώς έχει χαβαλέ το παιχνίδι :lol: .Πιο arcade από το dayz.

 

Και δεν υπάρχει η ατμόσφαιρα που έχει το dayz,και σας το λέει άτομο που ξεκίνησε το dayz πριν μια βδομάδα,ούτε φαν ούτε τίποτα.Απλώς στο dayz φοράω πάνες όταν παίζω και η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή...στο warz τίποτα από αυτά,χαλαρά όλα!

Θέλει δουλειά είναι το μόνο σίγουρο.

--

Οπότε καλύτερα πάρτε την 15αρά ή μετά όταν πάει 23..

Και πάντα να παίζετε με groups των 4+

 

survey δεν μου έχει βγάλει ποτέ το παιχνίδι..Μόνο crash report

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Merdock, μάλλον πρέπει να βελτιωθείς στο σημάδι...! :P

Σαν ιδέα αυτά τα παιχνίδια δε μπορώ να πω ότι δε με θέλγουν.Αλλά από την άλλη με ξενερώνει απίστευτα και η ιδέα ότι στα καλά καθούμενα σου κλείνει το σπίτι ο άλλος έτσι για να τρολλάρει.Αν μπορούσα να βρω κάποιο τέτοιο παιχνίδι με ένα 10ρικο περίπου θα το δοκίμαζα.Με παραπάνω δύσκολο, κωλώνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος πάει να το αγοράσει τώρα απλά να ξέρει οτι το παιχνίδι ακόμα δεν είναι έτοιμο (εξ ου και alpha...).

Τα ζομπι για να φανταστείτε παραμένουν κολλημένα σε ενα σημείο. Γι' αυτό και φαίνεται οτι ειναι τοσο χαλαρό μιας και από τα ζομπι δεν κινδυνεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε extend της προσφοράς μέχρι 22/10

 

 

By popular demand we've extended DISCOUNT sale for two days till Monday 22.

 

BTW - looks like Legend packages will be sold out around that date too. Last chance to grab Legend Status in a game ( okay we meant cool icon :) ).

 

https://www.facebook.com/ajax/sharer/?s=22&appid=25554907596&p%5B0%5D=247409748709673&p%5B1%5D=282837345166913

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.twitch.tv/poxyz live streaming ένας dev του παιχνιδιού που δίνει 1 pioneer κλειδί τώρα!

και στο fb την Δευτέρα θα δώσουν άλλα 100 κλειδιά ,οπότε συντονιστείτε όσοι το θέλετε.

 

και η λύση στους άπειρους σκοτωμούς από άλλους,και όχι από τα ελάχιστα ζόμπια που υπάρχουν στο παιχνίδι

PVE vs PVP vs PK - here's yor solution.

 

http://forums.thewarz.com/showthread.php?37006-PVE-vs-PVP-vs-PK-here-s-yor-solution

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το τί έγινε στο stream δεν λέγετε!

Ο τύπος έκανε 3 φορές συνεχόμενα alt-tab και φάνηκαν τα cd-keys :P :P .Τα κάναμε print-screen...αλλά δεν είχαμε το email που έπρεπε :D .

Μάλλον κάποιος άλλος είχε την ίδια ιδέα,αλλά ήξερε το email από το charity-giveaway,μάλλον κάποιος που κέρδισε πριν...και τα πήρε και τα 12 αχαχαχαχαχαχαχαχα!Και ο τελευταίος νικητής..έδωσε στο public chat το email που του έδωσαν να κάνει register τα κλειδιά και έλεγε ότι δεν δουλεύει,και από εκεί το δοκιμάσαμε και εμείς.

 

Οπότε όποια κλειδιά και να δοκιμάσεις με το email αυτό,λέει ότι το έχει ήδη πάρει το email αυτό..Τρελή φάση,και χαμός στο chat αυτή την στιγμή..

Μεγάλο fail από τον streamer ! :lol:

failwarz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...