Προς το περιεχόμενο

Οι ποδοσφαιριστες κανουν στρατο?


vergogc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

redodon7 δεν υπάρχει κάποιο προβλημα αν έχεις είτε παθολογικό είτε ψυχολογικό i5.

Κανεις δε θα ασχοληθεί με ένα θέμα (στρατος) το οποίο όλοι θεωρουν αχρηστο.

Ρε φιλε Cossutius εδω ο αλλος οταν δεν ηξερε τι να μου πει μου ειπε οτι θα παρω Ι5 αρα γιατι μιλαω.

Το θεμα του Ι5 ειναι πολυ περιεργο το προβλημα (παχος και ισος και μυωπια) το εχω απο το 2004 αλλα τοτε ποτε δεν σκεφτικα να χρησιμοποιησω αυτο το "πλεονεκτημα" αν μπορει να χαρακτιριστει ετσι αλλα τωρα πια εκτος οτι δεν θελω να παω δεν μπορω κιολας.

 

Δεν σου κρυβω οτι αυριο που θα παω για τη συνεντευξη δεν ξερω τι να τους απαντησω για το στρατο αν με ρωτησουν να τους πω ψεμματα οτι εχω παει ή οτι εχω προσορινο Ι5 και περιμενω το μονιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι μερικοι εχετε την νοοτροπια "αφου τον εφαγα εγω, ας τον φανε και αλλοι"?

 

βασικα η νοοτροπια ειναι "γιατι να τον τρωω εγω κι οχι και οι αλλοι ? "

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλήθεια θα τους πεις ρε bro.

Αν έχεις τέτοια θέματα, δε παίζει να πας φαντάρος, τέλος.

Μη το σκέφτεσαι καν. Πάνε κάνε τη δουλειά σου, δουλεψε κανονικά και όταν σε καλέσουν, πήγαινε με οτι χαρτιά γιατρου έχεις και απαίτησε να περάσεις απο επιτροπή.

Δεν ειναι ηλίθιοι στο στρατό να αναλάβουν τέτοιες ευθύνες.

Εχουν άλλους για να βαράνε σκοπιές :P

 

 

 

 

βασικα η νοοτροπια ειναι "γιατι να τον τρωω εγω κι οχι και οι αλλοι ? "

 

 

Νοοτροπια η οποία έχει γίνει πολύ της μόδας στις μέρες μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα παιζεις στην κολοπετινιτσα θα κανεις , αμα παιζεις σε 1-2 εθνικη μαλλον την γλυτωνεις

 

μη το λες.. θυμηθηκα τωρα και ενα τυπο απο τη Δραμα, που πηγε κατευθειαν στη πολη του μεσω μιας ομαδας που υπαρχει εκει στη γυρω περιοχη και στην οποια επαιζε

(δεν ασχολουμαι και με μπαλα να ξερω τις ξεμπαρκες, οποτε δε θυμαμαι )

 

τον αποκαλουσαμε δραμινη πουτ@ανα (για αυτο και θυμαμαι οτι ηταν απο κει) :P καλο παιδακι ομως

 

λογικα ολο σε αδεια θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επισης κατι παιζει και με μια μοναδα καπου στο ελληνικο οπου πανε τετοιοι και εμφανιζονται μια στο τοσο , αλλα θελει πολυ γερο βυσμα

 

η μονάδα που λες ειναι το ΑΣΑΕΔ στον Αγ. Κοσμά, και πάνε όλοι οι διακεκριμένοι αθλητές απο οποιοδήποτε αθλημα/αγώνισμα, έχει και στη Θεσ/κη αντιστοιχο μπορεί και σε άλλες πόλεις. Όπου ουσιαστικά δεν υπηρετούν.

Και για μένα καλά κάνουν, αν υπηρετούσαν οι αθλητές επιπέδου θα είχε ξεκληριστεί εντελώς ο ελλ. αθλητισμός. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το αναλύσω γιατί.

Άδικο όμως ειναι για πολλές άλλες κατηγορίες πολιτών, που ίσως έχουν μεγαλύτερες ανάγκες και δεν δικαιούνται ελαφρύνσεις, αλλά όποιος έχασε τη λογική δεν θα την ψάξει στον στρατό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαθος ειναι οτι ο χρονος του αθλητη θεωρειται πιο σημαντικος απο του μεσου πολιτη (που οπως λες μπορει να εχει και μεγαλες αναγκες)

 

δεν ισχυει το ιδιο για το χρονο του επιστημονα, του οικογενειαρχη, του επιχειρηματια κοκ που ενδεχεται να προσφερουν περισσοτερα σε μια κοινωνια.

 

τωρα το ποσο (πραγματικα) σημαντικο ειναι για μια χωρα να εχει "αθλητες επιπεδου" ειναι ενα ερωτημα..

 

πιστευω οτι οι περισσοτεροι δε δινουν δεκαρα, αλλα επειδη ειμαστε λαος που κοιταει τη μοστρα κατι τετοια ισως ακουγονται λογικα τελικα

 

αλλωστε παλιοτερα ειχαμε και το φοβερο φαινομενο οι κορυφαιοι να γινονται αξιωματικοι και να πληρωνονται μια ζωη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι ποδοσφαιριστής α εθνικής δεν κάνει θητεία, από εκεί και κάτω κάνουν ,πέρυσι που μπήκα με φίλο μου έπαιζε δ εθνική και ρώτησε για να την κάνει,η απάντηση ήταν έλα αγόρι μου εδώ που θες και να μην κάνεις θητεία.πεθάναμε όλοι στα γέλια.πρόβλημα με τους γιωταδες δεν έχω αλλά με αυτούς που παριστάνουν τους γιωταδες για να την γλυτώσουν επειδή φοβούνται να πάνε σύνορα, για να πάνε αλλά κορόιδα όπως λένε έχω.δεν κατάλαβα εμάς μάνα δεν μας γέννησε;

 

Swyped από το SII μου με τη χρήση Insomnia App

 

πες τα ρε βρωμιαρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε Cossutius εδω ο αλλος οταν δεν ηξερε τι να μου πει μου ειπε οτι θα παρω Ι5 αρα γιατι μιλαω.

Πρωτον ποιος σου το ειπε αυτο , δευτερον δεν θα αλλαζεις τα λογια μου , τριτον ποιος δεν ηξερε τι να σου πει? Εσυ οταν δεν ηξερες τι να πεις απαντησες σε φθονουμε επειδη θα παρεις ι5 (lol). Επειδη απλα σου ειπαμε 150 φορες οτι δεν εχεις προβλημα στην κοινωνια/εργασια με το Ι5, κι εσυ επιμενεις οτι σου καταπατουν τα δικαιωματα σου λογω Ι5.

 

Το θεμα του Ι5 ειναι πολυ περιεργο το προβλημα (παχος και ισος και μυωπια) το εχω απο το 2004 αλλα τοτε ποτε δεν σκεφτικα να χρησιμοποιησω αυτο το "πλεονεκτημα" αν μπορει να χαρακτιριστει ετσι αλλα τωρα πια εκτος οτι δεν θελω να παω δεν μπορω κιολας.

 

Δεν σου κρυβω οτι αυριο που θα παω για τη συνεντευξη δεν ξερω τι να τους απαντησω για το στρατο αν με ρωτησουν να τους πω ψεμματα οτι εχω παει ή οτι εχω προσορινο Ι5 και περιμενω το μονιμο.

Κλαμα, κλαμα και κλαμα.

Σου απαντησαν ΚΑΙ σε αυτο το θρεντ 2-3-4 ατομα οτι δεν τιθεται θεμα , σου εχουν απαντησει πολλακις και σε αλλα θρεντ, αλλα το δραμα-δραμα. Αν σε ρωτησουν για το στρατο, εαν δε θες να μιλησεις για το προσωρινο Ι5, θα πεις την αληθεια: ΔΕΝ εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις.

Μολις παρεις Ι5 θα λες οτι εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις σε οποιον σε ρωταει και τελος εκει το θεμα. Αν σου ζητανε χαρτι (κανεις δε θα σου ζητησει) το προσκομιζεις και ειναι ομοιο με ενος που υπηρετησε. Τελος κι εκει.

 

Ομως, δεν μπορει να εχεις και την πιτα γεματη και το σκυλο χορτατο, δηλαδη ΚΑΙ να μην εχεις μονιμο Ι5, ΚΑΙ να μην τους λες οτι εχεις προσωρινο Ι5, ΚΑΙ να δινεις την εντυπωση οτι εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις. Αλλα μεταξυ μας τωρα, σ'αρεσει λιγο να εισαι drama queen ε? (οχι μονο στο θεμα του Ι5).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι θα φταναμε στο σημειο οι Ι5 - ανυποτακτοι και γενικως οσοι δεν πατησαν ουτε εξω απο στρατοπεδο να διαμαρτυρονται για τα δικαιωματα τους και για αυτους που κανανε στρατο και περασαν ζαχαρη επειδη ειχαν βυσμα ή ιδιοτητα αθλητη, πραγματικα ηταν περα απο καθε φαντασια.

αποψη μου, 1000 φορές πιο αξιοπρεπές να ανυποτακτησεις παρά να βάλεις βύσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψη μου, 1000 φορές πιο αξιοπρεπές να ανυποτακτησεις παρά να βάλεις βύσμα

Δεν με απασχολει αυτο, πραγματικα, απλα ειναι σουρεαλ να βγαινει ο ανυποτακτος μετα και να διαμαρτυρεται οτι η κοινωνια (το χωριο, ο εργοδοτης, η γκομενα, οι εξωγηινοι και οτι αλλο βαζει η φαντασια του) θα τον αντιμετωπιζει αλλιως απο εναν που υπηρετησε (με η χωρις βυσμα).

Το ιδιο και για τους Ι5 ειτε τους μαιμου, ειτε τους "δικαιουμαι Ι5 και καλα μου καθησε για να πω την αληθεια διοτι δεν ηθελα να παω ετσι κι αλλιως".

 

Ιδιαιτερα οταν ανυποτακτοι-Ι5 ΔΕΝ αντιμετωπιζονται "περιεργα" απο κανεναν, το να δημιουργεις δραμα για να πεισεις οτι τραβας γολγοθα εξαιτιας της ανυποταξιας η του Ι5, παραπαει:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και απο την άλλη έχουμε τον καθε ρουφιάνο που προσκύναγε για να βυσματωθεί να λέει "εσείς γιατί να μην υπηρετήσετε, εγω που υπηρέτησα δεν έχω μανούλα;"

Αντε να βρεις άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και απο την άλλη έχουμε τον καθε ρουφιάνο που προσκύναγε για να βυσματωθεί να λέει "εσείς γιατί να μην υπηρετήσετε, εγω που υπηρέτησα δεν έχω μανούλα;"

Αντε να βρεις άκρη...

Mα δεν διαφωνω, δεν ειπα καπου οτι τα βυσματα ειναι αξια σεβασμου, or something.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον ποιος σου το ειπε αυτο , δευτερον δεν θα αλλαζεις τα λογια μου , τριτον ποιος δεν ηξερε τι να σου πει? Εσυ οταν δεν ηξερες τι να πεις απαντησες σε φθονουμε επειδη θα παρεις ι5 (lol). Επειδη απλα σου ειπαμε 150 φορες οτι δεν εχεις προβλημα στην κοινωνια/εργασια με το Ι5, κι εσυ επιμενεις οτι σου καταπατουν τα δικαιωματα σου λογω Ι5.

 

 

Κλαμα, κλαμα και κλαμα.

Σου απαντησαν ΚΑΙ σε αυτο το θρεντ 2-3-4 ατομα οτι δεν τιθεται θεμα , σου εχουν απαντησει πολλακις και σε αλλα θρεντ, αλλα το δραμα-δραμα. Αν σε ρωτησουν για το στρατο, εαν δε θες να μιλησεις για το προσωρινο Ι5, θα πεις την αληθεια: ΔΕΝ εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις.

Μολις παρεις Ι5 θα λες οτι εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις σε οποιον σε ρωταει και τελος εκει το θεμα. Αν σου ζητανε χαρτι (κανεις δε θα σου ζητησει) το προσκομιζεις και ειναι ομοιο με ενος που υπηρετησε. Τελος κι εκει.

 

Ομως, δεν μπορει να εχεις και την πιτα γεματη και το σκυλο χορτατο, δηλαδη ΚΑΙ να μην εχεις μονιμο Ι5, ΚΑΙ να μην τους λες οτι εχεις προσωρινο Ι5, ΚΑΙ να δινεις την εντυπωση οτι εχεις εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις. Αλλα μεταξυ μας τωρα, σ'αρεσει λιγο να εισαι drama queen ε? (οχι μονο στο θεμα του Ι5).

Δεν ειπα οτι το ειπες εσυ αλλος πολυ παλιοτερο ποστ ειχε κατσει και ειχε ξεθαψει την ιστορια, οκ μπορει να διαφονουμε αλλα ποτε δεν θα σου καταλογιζα κατι που δεν ειπες.

 

Ναι ισως ειμαι drama queen οπως λες ο καθενας βιωνει διαφορα πραγματα διαφορετικα και εξαρταται το πως εχει περασει,εγω στο θεμα αυτο δυστηχως ειμαι αρκετα ευεσθητος οι περισσοτεροι στην γειτονια μου ειναι ακροδεξιον-εθνικιστικον αποψεων εχουμε μαλιστα και βουλετη απο εδω οποτε οταν μιλαμε αντραπαρεα παντα παιζουν τα φοιτιτικα χρονια και ο στρατος και στο δευτερο νιωθω αρκετα αβολα.

 

Δεν ειπα οτι με φθωνεις αλλα καποια ατομα δε με χωνευουν δεν το λεω για σενα γενικα το λεω και με τη δυσλεξια το ιδιο το εχω πει τοσες φορες και ολο και καποιος θα βρεθει να μου τη πει για ορθογραφικο λαθος.

 

Παντως η γνωμη μου ειναι οτι οποιος μπορει να παει να παει και να υπηρετησει και να μην χωνει τους αλλους γιατι εμενα δεν θα με δεις ποτε το βυσμα ομως θα σε χωσει πολλες φορες να καθαρισεις αντι για αυτον και να κατσεις μεσα να πιξεις επιδη αυτος ειναι αδιουχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...