Προς το περιεχόμενο

Οι ποδοσφαιριστες κανουν στρατο?


vergogc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

man up επιτέλους, οι περισσότερες ιστορίες απο το στρατό ειναι φίδια και παπάτζες. Λιώνουν στη σκοπιά και βγάζουν φώτο με το όπλο για να το παίζουν μάχιμοι στο facebook.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι... ποτέ δεν παίρνεις πλέον ένα χαρτί που λέει ότι είσαι Ι5 αλλά λέει: "ΑΠΑΛΛΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ" έτσι για την ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι... ποτέ δεν παίρνεις πλέον ένα χαρτί που λέει ότι είσαι Ι5 αλλά λέει: "ΑΠΑΛΛΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ" έτσι για την ιστορία.

σωστος

 

αλλωστε στους υπολοιπους το απολυτηριο λεει οτι καταταχθηκε στο ταδε κεντρο, απολυθηκε απο τη ταδε μοναδα με τη ταδε ειδικοτητα

 

(και μπορει να συμπληρωσουν οτι του ανατεθηκαν τα ταδε καθηκοντα)

 

αν δεν εχεις κανει ολα αυτα , προφανως και το απολυτηριο δε θα γραφει τα ιδια

 

αλλα το Ι σου δε το γραφει ουτε το απολυτηριο αυτου που υπηρετησε

 

τους λογους για τους οποιους απαλλαχτηκες φυσικα και δε τους αναφερει

 

τα Ι-κατι παιζουν ρολο μονο σε σωματα ασφαλειας.. πουθενα αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα @@ σου οι ακροδεξιοι' date=' στο θεμα της δουλειας που ειναι και το βασικο δεν εχεις προβλημα οποτε problem solved :)[/quote']

 

Μακάρι εγώ παντός σήμερα για να είμαι οκ με τη συνείδηση μου τους είπα ειπα την αληθεια και ελπίζω να μη μου κοστίσει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iσχύει, σε τέτοιες περιπτώσεις το μεγάλο βύσμα τρωει το μικρο

 

φιλε μου παντου ετσι παει,εχεις χοντρο βυσμα?Θητεια αερας.Εχεις μικροτερο βυσμα?Καβατζωμα στις αγγαριες και καμια αγραφη.Δεν εχεις βυσμα?Καλα ξεμπερδεματα.Και στο λεω επειδη πηγα σε φουλ βυσματικη μοναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό να μην κάνουν στρατό ρε παιδιά! η καριέρα τους διαρκεί ελάχιστα χρόνια η οποία αποτιμάται σε αρκετά χρήματα. δεν γίνεται να χάσουν έναν χρόνο άπο αυτή την καριέρα κ άπειρα χρήματα για να κάνουν μια σχεδόν άχρηστη θητεία! θα μου πείτε γιατί να κάνουν οι υπόλοιποι; ίσως γιατί δεν έχουν αποδείξει οτι αξίζουν τόσα χρήματα για τόσο χρόνο. ναι μεν άδικο, έχει όμως λογική!γενικά οποιανου ο χρόνος αποτιμάται σε πολλά λεφτά, δεν κάνει ποτέ στρατό ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό να μην κάνουν στρατό ρε παιδιά! η καριέρα τους διαρκεί ελάχιστα χρόνια η οποία αποτιμάται σε αρκετά χρήματα. δεν γίνεται να χάσουν έναν χρόνο άπο αυτή την καριέρα κ άπειρα χρήματα για να κάνουν μια σχεδόν άχρηστη θητεία! θα μου πείτε γιατί να κάνουν οι υπόλοιποι; ίσως γιατί δεν έχουν αποδείξει οτι αξίζουν τόσα χρήματα για τόσο χρόνο. ναι μεν άδικο, έχει όμως λογική!γενικά οποιανου ο χρόνος αποτιμάται σε πολλά λεφτά, δεν κάνει ποτέ στρατό ;-)

Δηλαδή το παλικάρι που είχε μάστερ από το ΜΙΤ και διδακτορικό στο John Hopkins και ήταν στη σειρά μου δεν άξιζε τόσα λεφτά για τόσο χρόνο; Μόλις τελείωσε έκανε μια εταιρεία και βγάζει χρήμα με ουρά. Εδώ μιλάμε για αθλητές μέτριους που βγάζουν 30 χιλιάδες τον χρόνο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό να μην κάνουν στρατό ρε παιδιά! η καριέρα τους διαρκεί ελάχιστα χρόνια η οποία αποτιμάται σε αρκετά χρήματα. δεν γίνεται να χάσουν έναν χρόνο άπο αυτή την καριέρα κ άπειρα χρήματα για να κάνουν μια σχεδόν άχρηστη θητεία! θα μου πείτε γιατί να κάνουν οι υπόλοιποι; ίσως γιατί δεν έχουν αποδείξει οτι αξίζουν τόσα χρήματα για τόσο χρόνο. ναι μεν άδικο, έχει όμως λογική!γενικά οποιανου ο χρόνος αποτιμάται σε πολλά λεφτά, δεν κάνει ποτέ στρατό ;-)

Επρεπε να πω οτι κανω stand in για στριπτιζ καθε παρασκευη και σαββατο στον Casper στο baby-o σε περιπτωση που αρρωσταινε. Λιγα χρονια ακομα θα μπορουσα να ειχα το κορμι που θελει η δουλεια, γιατι να χασω την ωρα μου και να παω στρατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό να μην κάνουν στρατό ρε παιδιά! η καριέρα τους διαρκεί ελάχιστα χρόνια η οποία αποτιμάται σε αρκετά χρήματα. δεν γίνεται να χάσουν έναν χρόνο άπο αυτή την καριέρα κ άπειρα χρήματα για να κάνουν μια σχεδόν άχρηστη θητεία! θα μου πείτε γιατί να κάνουν οι υπόλοιποι; ίσως γιατί δεν έχουν αποδείξει οτι αξίζουν τόσα χρήματα για τόσο χρόνο. ναι μεν άδικο, έχει όμως λογική!γενικά οποιανου ο χρόνος αποτιμάται σε πολλά λεφτά, δεν κάνει ποτέ στρατό ;-)

 

Οποτε δεν θα ηταν πιο λογικο να εξαγορασει τη θητεια του?

Ενταξει κυριε μην ερθεις αφου θα χασεις τοσα λεφτα αλλα τα μισα πχ θα τα δωσεις.

Οτι ειναι για αυτον τα 100κ (πχ)το χρονο ειναι για μενα τα 600 ευρω το μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθάρισα πως δεν είναι σωστό, έτσι όμως δουλεύει το σύστημα.

 

Από κει και πέρα όποιος έχει χρήμα ποτέ δεν έκανε στρατό. Αν κάποιος μου λέει ότι είχε χρήμα ή αναγνωρισιμότητα και έκανε στρατό, ή ψεύτης είναι, ή μ@λάκ@ς!

 

Οτι ειναι για αυτον τα 100κ (πχ)το χρονο ειναι για μενα τα 600 ευρω το μηνα.

 

Χρήμα σημαίνει να έχεις περισσότερα απο το 90% του κόσμου. Δεν κάνεις τη σύγκριση με κριτήριο τι πιστεύεις εσύ, αλλά τι είναι γεγονός αποδεκτό απο όλο τον κόσμο ;)

 

Δηλαδή το παλικάρι που είχε μάστερ από το ΜΙΤ και διδακτορικό στο John Hopkins και ήταν στη σειρά μου δεν άξιζε τόσα λεφτά για τόσο χρόνο; Μόλις τελείωσε έκανε μια εταιρεία και βγάζει χρήμα με ουρά. Εδώ μιλάμε για αθλητές μέτριους που βγάζουν 30 χιλιάδες τον χρόνο...

 

θα μου πείτε γιατί να κάνουν οι υπόλοιποι; ίσως γιατί δεν έχουν αποδείξει οτι αξίζουν τόσα χρήματα για τόσο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση, ο λόγος που οι αθλητές δεν κάνουν στρατό ειναι ότι ένα ολυμπιακό μετάλλιο, παγκοσμιο ή ευρωπαικό πρωτάθλημα θεωρείται μεγαλύτερο εθνικό έργο απο εκατοντάδες χιλιάδες ώρες σκοπιάς και αγγαρείας.

Πιστευει κανείς ότι θα πέρναμε το euro στο ποδοσφαιρο ή στο μπάσκετ το 2004 αν 2, 3 παίκτες ήταν φαντάροι και άλλοι τόσοι ήταν φρεσκοαπολυμένοι απο τον ΕΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχα παει στρατο ηταν στο κεντρο 3 αθλητες

ελευθεροπουλος

γκεκας

και ενας του χαντμπολ δε θυμαμαι τονοματ

 

ε

Ο ελευθεροπουλος το λαμογιο εφυγε απο την πρωτη μερα με τη μερτσεντα του που τοτε επαιζε βασικος(νομιζω)στις μαριδες

 

ο γκεγκας ο κακομοιρης [παιχταρας και τοτε αλλα οχι πολυ γνωστος]τον ειχε μεσα ο στοκος ο διοικητης μεχρι την ορκομοσια.μετα εφυγε και δεν τον ξαναδαμε και αυτον

 

το ιδιο και ο χαντμπολ.

 

 

 

ετσι για την ιστορια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...