Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Δεν δημιουργουνται στουντιο με τοσους developers για να δουλεψουν σε ενα project που δεν θα βγει...

Δεν ειμαστε στην δεκαετια του 1990 οπου μαζευοντουσαν 5 φιλοι και λεγανε να δοκιμασουν να φτιαξουν ενα παιχνιδι και εαν τα καταφερναν εχε καλως.

 

δεν εχεις καταλαβει οτι δε κραζει ο κοσμος τους developers. το αφεντικο κραζει που εχει στησει -για εμενα- ενα ωραιο ας το πω "scam" , ναι παιρνει τα λεφτα, δινει το 30% για το παιχνιδι.. και τα υπολοιπα αντε βρεστα που χανονται . το οτι δουλευουν ατομα πανω σε project, δε σημαινει οτι αυτο που θα βγει θα ειναι κατι μεγαλοπρεπες, ουτε σημαινει οτι τελικα θα κυκλοφορησει το project, δε ξερω αν καταλαβαινεις τι ενοοω

 

εσυ που εισαι απο την πλευρα αυτων που πλρωνουν και "ελπιζουν" ...για πες μας ΠΟΤΕ βλεπεις να βγαινει κανονικα το παιχνιδι? οχι αλφα και μπετα αλλα κανονικο release

Επεξ/σία από MariaLog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, MariaLog είπε

δεν εχεις καταλαβει οτι δε κραζει ο κοσμος τους developers. το αφεντικο κραζει που εχει στησει -για εμενα- ενα ωραιο ας το πω "scam" , ναι παιρνει τα λεφτα, δινει το 30% για το παιχνιδι.. και τα υπολοιπα αντε βρεστα που χανονται . το οτι δουλευουν ατομα πανω σε project, δε σημαινει οτι αυτο που θα βγει θα ειναι κατι μεγαλοπρεπες, ουτε σημαινει οτι τελικα θα κυκλοφορησει το project, δε ξερω αν καταλαβαινεις τι ενοοω

 

εσυ που εισαι απο την πλευρα αυτων που πλρωνουν και "ελπιζουν" ...για πες μας ΠΟΤΕ βλεπεις να βγαινει κανονικα το παιχνιδι? οχι αλφα και μπετα αλλα κανονικο release

Έχεις καμία απόδειξη για αυτό ή τα λες από μόνος σου. Ότι κλέβουν τα λεφτά, γιατί 8 χρόνια πρώτη φορά το ακούω.

Μην ξεχνάς έχουν πώληση και  ένα μέρος τους, σε επενδυτική εταιρεία που είναι μέλος στο συμβούλιου και έχουν πρόσβαση στα οικονομικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι οκ ολα αυτα..

αλλο το να στηριξεις ενα παιχνιδακι με ενα -50ρικο- και αλλο να σκας χιλιαρικα σε ενα παιχνιδι που ειναι αχταρμας ημιτελες και μπαινεις να το δεις μia φορα το μηνα να κανεις μια βολτα με το σκαφος.. πολυ ακριβη βολτα ρε συ!

 

οποτε, ρωταω εσας που εχετε σκασει λεφτα σε κατι που ακομα δεν υπαρχει.. για ποτε το βλεπετε, δωστε μια προσωπικη εκτιμηση

Επεξ/σία από MariaLog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MariaLog είπε

οποτε, ρωταω εσας που εχετε σκασει λεφτα σε κατι που ακομα δεν υπαρχει.. για ποτε το βλεπετε, δωστε μια προσωπικη εκτιμηση

Κατσε λιγο...επειδη δωσαν λεφτα εχουν και αποψη για το ποτε θα βγει? Πως να στο απαντησουν αυτο?

Και για να μην παρεξηγηθω και εμενα ολη αυτη η ιστορια με βαζει σε 2ες και 3ες σκεψεις και πλεον το βλεπω πιο πολυ απο την μερια της απατης παρα απο την καλοπιστη μερια. Αλλα αυτο που ρωτας ειναι κουλο. Επισης αν καποιος θελει να δωσει και το σπιτι του με την ελπιδα οτι θα βγει το παιχνιδι τι λογος μας πεφτει εμας? Στο τελος αν αποδειχτει κατι τοτε θα κανουμε λογαριασμο που και παλι δεν ενδιαφερει την μια μερια τι εκανε η αλλη, δηλαδη αν εγω εβαλα 10000 και τα χασα τι σε νοιαζει εσενα? Και το αναποδο, αν εβαλα 10000 επαιζα και βγηκε μετα απο 15-20 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, επειδη δινουν τοσα λεφτα, σημαινει οτι τσεκαρουν το progress του παιχνιδιου. διαβαζουν τις ανακοινωσεις των dev  και ετσι εχουν μια Α αποψη σχετικα με ενα "μελλοντικο"  release date. οπως βλεπεις ζηταω μια προσωπικη εκτιμηση, ας μου πουν 2025-2027 δε με νοιαζει, θελω να δω την προσωπικη εκτιμηση αυτων που πληρωνουν για αυτο το project

 

επισης στο αλλο που λες. προσωπικο οφελος δεν εχω αλλα λεγοντας μου " τι σε νοιαζει εσενα ..." κτλ μου δειχνει οτι α) δεν εχετε τι αλλο να πειτε , β) χανετε την ψυχραιμια σας επειδη βλεπετε το δουλεμα αλλα τα λεφτα τα σκασατε.

 

και μαζι σας παιρνετε και ατομα που ΔΕ ΘΑ πληρωναν, αλλα διαβαζωντας τις ουτοπικες αποψεις σας, τους κανατε να δωσουν λεφτα σε μια "απατη", τους παρασυρατε δλδ σε αυτο το χορο

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MariaLog είπε

σας δυσκολευω ε?  😅😅

εμενα ; οχι 😛 οπως εχω γραψει πολλακις σε αυτο το νημα, στη καλυτερη θεωρω το παιχνιδι scam, ακομα και να βγει, μετα απο 20 χρονια παλι scam θα ειναι για το κοινο που ηλπιζε οταν ειχε ανακοινωθει 😛

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MariaLog είπε

επισης στο αλλο που λες. προσωπικο οφελος δεν εχω αλλα λεγοντας μου " τι σε νοιαζει εσενα ..." κτλ μου δειχνει οτι α) δεν εχετε τι αλλο να πειτε , β) χανετε την ψυχραιμια σας επειδη βλεπετε το δουλεμα αλλα τα λεφτα τα σκασατε.

 

Δεν ξερω τι σου δειχνει εγω προσωπικα οπως ειπα δεν εχω δωσει λεφτα, εχω μπει σε ενα free flight πριν 2-3 χρονια και δεν ηξερα καν τι να κανω. Επισης οπως προειπα και εγω προς την απατη τεινω, παρολαυτα μπορω να καταλαβω και την αλλη μερια κατι που προφανως δεν μπορεις να κανεις εσυ και εχεις ταχθει κατα του SC λες και εχεις σορταρει την εταιρια

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
13 ώρες πριν, optimus prime είπε

Το εβγαλα μια βολτα σμρ να το ξεμπουκωσω...

 

 

Για το ξεμπούκωμα να βάζεις και αυτά τα ειδικά για καθαρισμό πρόσθετα καυσίμων. Κάνουν γενικά καλή δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Για το ξεμπούκωμα να βάζεις και αυτά τα ειδικά για καθαρισμό πρόσθετα καυσίμων. Κάνουν γενικά καλή δουλειά.

και ένα τέτοιο για εξοικονόμηση καυσίμων

6163bcu-960.jpg

Μην το πείτε στον Roberts μόνο και θελήσει να το εντάξει σαν feature στο παιχνίδι και καθυστερήσει κάνα 2-3 χρόνια ακόμα περισσότερο για να ολοκληρωθεί!

😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2021 στις 2:56 ΜΜ, mike299 είπε

και ένα τέτοιο για εξοικονόμηση καυσίμων

6163bcu-960.jpg

Μην το πείτε στον Roberts μόνο και θελήσει να το εντάξει σαν feature στο παιχνίδι και καθυστερήσει κάνα 2-3 χρόνια ακόμα περισσότερο για να ολοκληρωθεί!

😛

 

Θα τα χρεώσει 1000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...