Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

https://www.pcgamer.com/uk/star-citizen-is-doing-bedsheet-deformation-physics-now-because-of-course-it-is/

Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι. Αρμέγουν αβέρτα. Επόμενη στάση: ρεαλιστικές πτυχώσεις στο χαρτί υγείας...

Το έχουν βάλει και στο character creation να διαλέγεις πως θα είναι το πίσω του χαρακτήρα σου για να παίρνεις και το ανάλογο χαρτί υγείας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/5/2022 στις 1:23 ΜΜ, comfuzio είπε

Το έχουν βάλει και στο character creation να διαλέγεις πως θα είναι το πίσω του χαρακτήρα σου για να παίρνεις και το ανάλογο χαρτί υγείας!

Που να δεις τις κουκουλες που φτιαχνουν για να σκεπαζουν τα σκαφη.

Ειναι καλυτερη απο αυτην που εχεις για το αμαξι σου..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Που να δεις τις κουκουλα που φτιαχνουν για να σκεπαζουν τα σκαφη.

Ειναι καλυτερη απο αυτην που εχεις για το αμαξι σου..

ντεν εκω αυτοκινητό καρντιά μου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικό, εξαιρετικό

Spoiler

Tim And Eric Reaction GIF

σε λίγο και ρεαλιστικοί νυχοκόπτες. ας πούνε ότι είναι ένα project που κάνουνε develop τεχνολογίες ασχέτως του πόσο χρήσιμες ή σχετικες με ένα παιχνίδι είναι. "όσο μας πληρώνετε τόσο θα συνεχίζουμε" ε και όποιος γουστάρει ας τους τα σκάει με αυτό το σκεπτικό με το προνόμιο να μπαίνει να χαζεύει στον - ομολογουμένως εντυπωσιακό- κόσμο που φτιάχνουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει το development μου φαινεται.

Ολα τα στουντιο που χρησιμοποιουν μηχανες γραφικων φτιαχνουν τα tools και αναπτυσουν τεχνολογιες οι ιδιοι ξεχωριστα για καθε παιχνιδι.

Για αυτο λεγεται game development και οχι game making.

Eαν εξαιρεσεις τα βασικα tools που εχει καθε μηχανη τα περισσοτερα φτιαχνονται in house.

Μονο η unreal engine εχει τα πιο πολλα pre made και για αυτο τα παιχνιδια που φτιαχνονται βασισμενα σε αυτην θελουν λιγοτερο χρονο.

Αυτος ειναι ο κυριος λογος που τα σκαει ο κοσμος που κατα πλειοψηφια ειναι μεγαλυτερης ηλικιας,για να δει και να παιξει κατι πιο advanced σε σχεση με αλλα παιχνιδια..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

ας πούνε ότι είναι ένα project που κάνουνε develop τεχνολογίες

Αυτό είπα και εγώ. Χωρίς να είμαι ειδήμων στο game development (παρ'όλα αυτά τις γνωρίζω τις πληροφορίες που έδωσες), δεν νομίζω ότι λέμε διαφορετικά πράγματα. Αν οι κουκούλες και κάθε παρόμοιο development είναι αυτό που θέλουν να δουν τελικά όσοι τους πληρώνουν τόσα χρόνια, καλώς. Τέλος πάντων δεν θέλω να δυναμιτίσω τη συζήτηση και να γεμίζουμε και άχρηστα ποστ μιας και η αλήθεια είναι ότι δεν τους παρακολουθώ πέρα από αυτό το thread, οπότε ίσως είμαι και λάθος και όντως το κοινό είναι ευχαριστημένο με την εξέλιξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν κατσεις και ψαξεις θα δεις οτι η πλειοψηφια που εχει χρηματοδοτησει το project σταδιακα εως και σημερα ειναι ατομα μεγαλυτερης ηλικιας που ειτε εχουν βαρεθει να παιζουν/βλεπουν τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια ειτε θελουν να ειναι μερος σε ενα ''star wars'' universe περαν της μεγαλης οθονης.

Και πιστεψε με,τοσα λεφτα που εχουν μαζεψει εαν δεν φτιαχνανε τετοια features που αλλα παιχνιδια δεν εχουν θα ηταν κοροιδια/αποτυχια.

Μια απο τα ιδια..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος εχει δωσει λεφτα σε αυτο το πραγμα και δε κραζει μετα απο 10 χρονια, ε απλα δε το κανει δημοσια για να μη καταλαβουν οι αλλοι οτι ξενερωσε και βαρεθηκε να περιμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/05/2022 at 17:30, optimus prime said:

ατομα μεγαλυτερης ηλικιας που ειτε εχουν βαρεθει να παιζουν/βλεπουν τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια

Δεν είναι κακό να έχεις βαρεθεί μια ασχολία. 

Το κακό είναι να μην το έχεις καταλάβει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν είναι κακό να έχεις βαρεθεί μια ασχολία. 

Το κακό είναι να μην το έχεις καταλάβει. 

Eιναι κακο οταν τα παιχνιδια εχουν σταματησει εδω και χρονια να εχουν καποια καινοτομια.

Κανενας δεν ειπε οτι αυτοι οι ανθρωποι εχουν βαρεθει το gaming σαν ασχολια.

Σιγουρα καποιοι δεν θα εχουν τον χρονο που ειχαν πιο νεοι για να αφιερωσουν,αλλο ομως αυτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο πράγμα που θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή είναι να δω τι τεχνολογία και ανάπτυξη χαρακτηριστικών έχει περάσει από το Star Citizen σε άλλες εταιρίες και δημιουργήματα. Δεν το θεωρώ πλέον κάτι περισσότερο από outsourced tech lab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...