Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμος Nova


kjtzemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Χρειαζομε λιγο την βοηθεια σας.

Θελω να αγορασω εναν εξοπλισμο nova, θελω το πιατο και εναν αποκοδικοποιητη.

Εχετε κατι να μου προτεινετε (μιας και δεν εχω ιδεα απο εξοπλισμο nova).

Ποσο περιπου θα μου κοστισουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εξοπλισμος παρεχεται απτη nova συνηθως, αναλογως το πακετο.

Η εγκατασταση συνηθως ειναι με εξτρα χρεωση αλλα και παλι εξαρταται απτο πακετο.

 

Σε καθε περιπτωση αποκωδικοποιητη δεν χρειαζεται να αγορασεις, ενα για το πιατο και την εγκατασταση καλυτερα να ρωτησεις στη nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τα χρειαζομε για κατι αλλο.

υπαρχει περιπτωση να βρω να αγορασω εξω στην αγορα πιατο και αποκοδικοποιητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εγκατατασταση ειναι γυρω στα 50 ευρω απο ιντερνετ που ειχα βρει εναν τυπα...τωρα για τον εξοπλισμο ηταν δωρεαν γιατι ειχα πετυχει μια προσφορα και ενα συμβολαιο 18 μηνων..αλλα σιγουρα υπαρχουν γιατι πεφτει λιγο πεινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει να παω εγω ο ιδιος σε ενα καταστημα οποιοδηποτε στην αγορα (multirama,public οπουδηποτε) και να αγορασω το πιατο και τον αποκοδικοποιητη, δεν με ενδιαφερει να κανω συνδρομη με την Nova, για αλλον λογο χρειαζομε τον εξοπλισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο δεν γινεσαι στοιχειωδως σαφης τοσο μας μπερδευεις κι οσο μας μπερδευεις τοσο πιο δυσκολο να σε βοηθησουμε.

 

Ειναι σαν να σε ρωταω να μου προτεινεις αμαξι να αγορασω, αλλα να μην εχει ροδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει να παω εγω ο ιδιος σε ενα καταστημα οποιοδηποτε στην αγορα (multirama,public οπουδηποτε) και να αγορασω το πιατο και τον αποκοδικοποιητη, δεν με ενδιαφερει να κανω συνδρομη με την Nova, για αλλον λογο χρειαζομε τον εξοπλισμο.

 

πλέον η Nova όπως και ο ανταγωνιστής της ο ΟΤΕ δίνει σε κάθε νέο συνδρομητή μόνο τον αποκωδικοποιητή δωρεάν. και όχι μόνο αυτό, αν τους ζητήσεις και πιάτο δεν έχουν να σου πουλήσουν καν. οπότε το δορυφορικό πιάτο (τουλάχιστον 60 cm) μαζί με το lnb το αγοράζεις μόνος σου και το βάζεις ή κανονίζεις με έναν τεχνικό. οπότε στην ουσία, αυτό που θα πρέπει να σε προβληματίζει είναι το πως θα αποκτήσεις τον αποκωδικοποιητή. και το πρόβλημα σου είναι το γεγονός ότι πλέον οι αποκωδικοποιητές της Nova "παντρεύονται" με την smart card η οποία smart card "παντρεύεται" με την σειρά της με τον ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ. οπότε θα πρέπει να είσαι συνδρομητής για να χρησιμοποιήσεις έναν αποκωδικοποιητή της Nova.

ίσως αν μας έλεγες τι ακριβώς θες να κάνεις να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε με πιο αποτελεσματικό τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν μπορω να πω εδω μεσα τι ακριβως θελω να κανω.

δεν μπορω να αγορασω εναν οποιον δηποτε αποκοδικοποιητη (ας μην ειναι ιδιος με αυτον που δινει η nova) που να κανει την ιδια δουλεια με τον δικο της?

πιατο τελικα μπορω να βρω στην αγορα και αν το τοποθετησω εγω ή καποιος γνωστος μου?σε ρωταω γτ με μπερδεψες λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καταλαβα τι θες να κανεις......... :devil:

 

Θες ενα οποιωνδήποτε δορυφορικό δέκτη με υποδοχή smart card, και ανταπτορα irdeto. Πιάτο αρκει ενα απλο 60cm αλλα καλο θα ηταν να βαλεις μεγαλύτερο οπως 100cm για χρηση και με αλλο πακετο δορυφόρων.

 

Βεβαια καλο θα ηταν να ρωτησεις αυτον που θα σου κανει την ..... πατέντα....τι εξοπλισμο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καταλαβα τι θες να κανεις......... :devil:

 

Θες ενα οποιωνδήποτε δορυφορικό δέκτη με υποδοχή smart card, και ανταπτορα irdeto. Πιάτο αρκει ενα απλο 60cm αλλα καλο θα ηταν να βαλεις μεγαλύτερο οπως 100cm για χρηση και με αλλο πακετο δορυφόρων.

 

Βεβαια καλο θα ηταν να ρωτησεις αυτον που θα σου κανει την ..... πατέντα....τι εξοπλισμο θες.

 

επειδή νομίζω ότι κατάλαβα και εγώ αυτό που θέλει να κάνει, γίνεται ακόμα??? νόμιζα ότι είχαν βρει τρόπο να το απαγορεύσουν εκεί στην Nova...

το πιάτο και το lnb το αγοράζεις μόνος σου και το εγκαθιστάς εσύ ή κάποιος τεχνικός ή ακόμα μπορείς να βρεις έναν τεχνικό και να του πεις να σου τα αγοράσει αυτός και να στα εγκαταστήσει κιόλας. αλλά πρώτα αγόρασε αποκωδικοποιητή.

πάντως αν όντως γίνεται αυτό που θέλει να κάνει νομίζω ότι καλύτερα να αγοράσει κάποιον dreambox που βασίζεται σε linux και έχει αρκετά και διάφορα "plugins".

για διάβασε λίγο και εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκωδικοποιητη δεν μπορω να απω να αγορασω απο το καταστημα της Nova (βασικα forthnet) ξεχωριστα?πρεπει οπωςδηποτε να κανω και συνδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγώ ένα σετακι πιάτου και αποκωδικοποιητή!!! Αλλά δεν ξέρω κάν πόσο πωλούνται να σου πω τιμή! Ακούω και εσένα αλλά και τους φίλους εδώ για τιμές και το συζητάμε!!!

Αλήθεια δεν κάνω πλάκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκωδικοποιητη δεν μπορω να απω να αγορασω απο το καταστημα της Nova (βασικα forthnet) ξεχωριστα?πρεπει οπωςδηποτε να κανω και συνδρομη?

 

ναι αυτό σου λέω. πρέπει να κάνεις συνδρομή μόνο και μόνο για να γίνεις πελάτης έτσι ώστε να σου φτιάξουν μια προσωπική smart card. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις φάει κόλλημα με τον συγκεκριμένο.... γιατί δεν βολεύεσαι με έναν dreambox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελικη παρε τους τηλεφωνο στο 14831 και μαθε ποσο εχει και εαν μπορεις να το παρεις σκετο. Παντως μπορεις να παρεις πολυ καλυτερους δεκτες απο την πατατα που δινει η νοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...