Προς το περιεχόμενο

Arrow


..MementoMori..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζω τα σχόλια σας και μου κάνει εντύπωση που κανένας δεν λέει τίποτα για το σενάριο.

 

Καλα ο τύπος ναυάγησε σε ένα έρημο νησί ή σε ακαδημία πολεμικών τεχνών (που έχουν στα μαθήματα επιλογής και ΡΩΣΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ);;;

 

Απο ότι λέει το story ήταν ένας φλώρος, playboy ΑΡΑ πως ξαφνικά έμαθε να χακάρει λογαριασμού (και να κάνει ότι έκανε για να κλέψει 40 εκατομμύρια απο το πουθενά), να φτιάχνει όπλα κτλ.;;; Το τόξο που το βρήκες στο ερημωνήσι που δεν πάτησε κανείς για τουλάχιστον 5 χρόνια; Θα μας τρελάνουν;

 

Απο τις σκηνές βλέπουμε οτι μετά το ναυάγιο, πατέρας γιος και ένας ξέμπαρκος καθόντουσαν για λίγες μέρες σε μία βαρκούλα. Μετά ο πατέρας αυτοκτόνησε. ΠΟΤΕ πρόλαβε να του αναλύσει όλους τους εχθρούς, τον τρόπο που λειτουργούσε η πόλη και όλες τις λαμογιές που παιζόντουσαν;; Και ενώ μάλιστα μας δείχνει τον γιό να βρίσκεται σε μία φάση νιρβάνας απο το σόκ, την έλλειψη νερού και τον ήλιο

 

Πως εντόπισε τον αρχιμαφιόζο που έτρεμε όλη η πόλη;; Πως του έκλεψε 40 εκατομύρια. (Δηλάδή αν αγοράσω ένα βέλος με λαμπάκι που να αναβοσβήνει και ένα Laptop, μπορώ να ο κάνω κι εγώ;; :wacko: :ph34r: )

 

Και άλλα ερωτήματα έχω αλλα το point το πιάσατε. Η σειρά απευθύνεται σε καθυστερημένους, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

 

Προβλέπεται ως μία teenage σειρά, με όμορφα κοριστάκια, πολλούς μύς να κυκλοφορούν γυμνοί, επιφανειακό σενάριο και τίποτα άλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 916
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νταξ, πριν μια βδομάδα είχε 9.1 στο imdb από καμιά 300ριά άτομα. Και τώρα έχει 8.7 από καμιά 7.000ριά άτομα. Όσο θα πέφτει, τόσο περισσότεροι θα αναθεωρούν.

 

Πάντως ο πιλότος σε γενικές γραμμές, ήταν καλός. Είχε τόση δράση, που σε άλλες σειρές, δεν τους αρκεί ολόκληρος κύκλος.

 

Προβλέπω κοντά στο 5ο επεισόδιο, να απαντάει σε πολλά ερωτήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τα σχόλια σας και μου κάνει εντύπωση που κανένας δεν λέει τίποτα για το σενάριο.

 

Καλα ο τύπος ναυάγησε σε ένα έρημο νησί ή σε ακαδημία πολεμικών τεχνών (που έχουν στα μαθήματα επιλογής και ΡΩΣΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ);;;

 

H μασκα του Deathstroke δειχνει οτι υπηρχε κοσμος και κοσμακης στο νησι. Υπομονη, δεν γινεται να μαθεις απο το 1ο επεισοδιο πως εμαθε να δερνει και πως εμαθε Ρωσσικα. Απο μονη της η απορια σου δεν στεκει, προφανως επιτηδες το δειξαν, στη συνεχεια θα μαθουμε

 

 

 

Και άλλα ερωτήματα έχω αλλα το point το πιάσατε. Η σειρά απευθύνεται σε καθυστερημένους, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Προβλέπεται ως μία teenage σειρά, με όμορφα κοριστάκια, πολλούς μύς να κυκλοφορούν γυμνοί, επιφανειακό σενάριο και τίποτα άλλο.

Πιθανως να καταληξει ετσι, αλλα ειλικρινα δεν το βρισκεις λιγο ατοπο το επιχειρημα "ειναι για καθυστερημενους γιατι δεν μαθαμε απο το 1ο επεισοδιο πως ο φλωρος πλευμπου εγινε Arrow"?

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ενα μεγαλο κομματι της σειρας θα απανταει στα ερωτηματα σου. Σειρα ειναι, οχι ταινια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ναι το ύφος μου φάνηκε πιο υπερβολικό. Εννοείται οτι είναι σειρά και δεν περιμένω τα πάντα στον πιλότο.

 

Αυτό που με ξενέρωσε πιο πολύ στην όλη ιστορία δεν ήταν οι πρώτες απορίες που εξέθεσα. Οι οποίες δεν γίνεται να μην απαντηθούν στην συνέχεια αλλιώς η σειρά θα κοβόταν και οι συντελεστές θα λιντσάρονταν (για το χάσιμο χρόνου των τηλεθεατών). ΑΛΛΑ στο οτι δεν έδωσε καθόλου βάση στον τρόπο δράσης του Arrow. Μέσα σε ένα επεισόδιο προσπάθησαν να βάλουν 1002 πράγματα και προσπέρασαν έναν bad guy στα γρήγορα, κάνοντας το όλο επεισόδιο κατα την άποψη μου ανούσιο. Τον έσβησε και απο την λίστα του... Όλα αυτά τα γεγονότα κάλλιστα θα μπορούσαν να γεμίσουν μία σαιζόν.

 

 

Τέσπα, θα δείξει. Αν και πραγματικά δεν περιμένω πολλά...

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα επεισόδιο είδα και σχολίασα αγορίνο... Αν θες να ακούς μόνο τα θετικά μίας σειράς, να φτιάξεις ένα φόρουμ για λάτρης της σειράς μόνο...

 

Επίσης δεν νομίζω οτι είπα κάτι παράλογο και φυσικά δεν γίνεται να κόψεις μία σειρά μόνο απο τον πιλότο. Πρέπει να πάρεις πρώτα μία γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυτα λογικες οι παρατηρησεις του ροτεν. Ενταξει ισως το τραβαει με τους χαρακτηρισμους και μια δοση υπερβολης και ανυπομονησιας, απλα για να δωσει εμφαση στο οτι αυτο που ειδε δεν του αρεσε και απορει με καποιους αλλους που κανουν σαν να ειδαν την ποιο ωριμη και φουλ ακτιον υπερκομικ σειρα. Να πω την αληθεια ειναι μια τακτικη που συνηθιζω και εγω. Κατα τα αλλα οκ ειχε λιγο δραση η σειρα και ειχε ενα ενδιαφερον οτι ο πρωταγονιστης ειναι τουμπανο και χρησιμοποιει τεχνικες που μοιαζουν με παρκουρ ή με ποιο παραδοσιακες mixed martial arts (chokes, armbars.....ktlp.... που αρχιζουν γενικως και χρησιμοποιουνται πολυ στο χολυγουντ). Το θεμα ειναι ποσο αξιζει να υποστεις κανα μισαωρο απο teen drama , ψευτο-cool-ισμο και σεναριο τυπου γραβιερα για να δεις 2-3 ωραιες σκηνες μαχης. Και ηδη απο το 1το επεισοδειο φανηκε οτι θα υπαρχει πολυ τετοιο υλικο. Το 2ρο θα το δω ισος αργοτερα για ποιο πληρη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

speedy23 : Καλά χαλάρωσε, γιατί και εσύ είσαι περίπου 1000 χρόνια πίσω (τα πάντα στην Αμερική είναι σε βάσεις δεδομένων εδώ και 40 χρόνια). Αυτή τη στιγμή απέχεις από αυτούς 90 θέσεις περίπου στην ανταγωνιστικότητα. Εδώ ακόμα κάνεις συμβόλαια όπως κάνανε εκεί το 1860 όπως είδες και στο copper.

Μην ξεχνάς και την πολύ πρόσφατη ιστορία όπου επιλέξαμε συμβολαιογράφους αντί για μηχανογράφηση.

 

WTF is this rant?Δεν διαφωνω μαζι σου αλλα καμια σχεση με αυτο που ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ήταν και το δευτερο παρότι ρίξαν ταχύτητες, αλλα δεν πειράζει. Άξιζε το τέλος.

Λογικό πάντως είναι να έχει κάμποσο μπλα μπλα μιας και εισήγαγε τους βασικούς χαρακτήρες (και θα συνεχίσει για μερικά επεισόδια ακόμη). Την πολυ σαπουνόπερα να κόψουν και όλα καλά...

 

 

Κάπου διάβασα ότι ο βασικός "κακός" θα εμφανιστεί στο 5 επεισόδιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητικο το 2ο. Οχι κατι σπεσιαλ αλλα δεδομενου οτι σε πολλες σειρες το 2ο ειναι μαπα, μια χαρα ηταν

 

Παντως εχετε πλακα. Superhero tv show σε καναλι τυπου CW, το καναλι του Smallville και του Gossip Girl, και σας κανει εντυπωση το teen drama. Τarget audience. Live with it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα κάποιοι δεν έχουν ξαναδεί σειρά τέτοιου τύπου και του συγκεκριμένου καναλιού. Ανάμεσα σε αυτούς είμαι και εγώ, γιαυτό μάλλον είχα και την πιο ακραία αντίδραση.

 

Εντάξη για όλα υπάρχει πρώτη φορά.

 

Μετά και το δεύτερο επεισόδιο εγω έβγαλα το συμπέρασμα οτι δεν είναι του γούστου μου τέτοιες σειρές. Δύο επεισόδια και στην ουσία δεν μας έδειξε τίποτα. Εντάξη θα απαντάει ανα επεισόδιο και σε κάποια ερωτήματα αλλα τι να το κάνω όταν δεν μου δείχνει τίποτα για την δράση του και οι μόνες σκηνές που δείχνει με κακούς είναι όπου απλά τους ξεσκίζει τα ράμματα.

 

Μην με φάτε πάλι, δεν ξαναενοχλώ στο συγκεκριμένο thread. Φιλάκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...