Προς το περιεχόμενο

παπαγαλακια αγαπης


alex85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.διαβασα οτι εδω μπορεις να μιλησεις για ολα τα θεματα.εχω κατι παγαλακια αγαπης.απο αυτα ειχαμε 5 αυγα απο ενα ζευγαρι.απο τα 5 αυγα τα τρια βγηκαν στα οποια τα 2 ψωφισαν πριν ακομα βγαλουν φτερα.γιατι ομως?την ειχαμε καθαρη τη φωλια.μιπως καταλαθος τα πλακωσαν οι γονεις?δε ξερω.η μηπως επειδη τα πιασαμε και τα χαιδεψαμε λιγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν απομακρυνα τον αρσενικο.ακομα δεν ειχαν βγαλει φτερα .και μου ειχαν πει να μη τα χωρισω επειδη θα τα ταιζαν και οι δυο..και αυτο εκαναν επαιρναν τροφη και νερο και τα πηγαιναν μεσα στη φωλια.δεν ειδα τσιμπηματα .ηταν περιπου μιας εβδομαδας το ενα και το αλλο κοντα στις δυο εβδομαδες.λες να κοιμονταν οι γονεις τους πανω τους και να τα εσκασαν?ολοι η χαρα που πηρα οταν ειδα τα αβγα μου βγηκε ξυνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν ηταν επιθετικο το αρσενικο μπορει να ηταν καποια αρρωστια που δεν ηταν σημαντικη για το ανοσοποιητικο των μεγαλων αλλα σκοτωσε τα μικρα.. τελοσπαντων εμεινε ενα, να σου ζησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι νομιζεις οτι μπορεις να τα πιασεις;;;;

 

Και εγω επαθα κατι παρομοιο με τα ζεμπρακια μου.Ενω τα βλαμμενα ειχαν γεννησει κανονικα το αυγουλακι και το κλωσαγε ο αρσενικος (!!!!!) γεννηθηκε και ουτε πηγαν να το ταισουν :shock: ...

Νεκρο το βρηκα σημερα και το πεταξα :-(

 

 

 

Υπαρχουν φορουμ σχετικα με ζωακια αλλα οι ηλιθιοι εχουν κλειδωμενα τις απαντησεις και τα νεα θεματα...δλδ ποιος ο λογος ηθελα να ξερα.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πηγαν καθολου να το ταισουν?

τιποοοοτα. :cry:

και αυγοτροφη του εμποριου εβαλα και αυγουλακι.....

Και απτα 2 εφαγε ο αρσενικος αλλα στη φωλια δε πηγαινε να ταϊσει το μικρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου με τα δικα μου δεν υπηρχε κατι τετοιο.τα ταιζαν.αλλα για να μι σου λεω

βλακειες δεν εχω εμπειρια απο αυτα.εδω και ενα χρονο ασχολουμε με κατι παπαγαλακια αγαπης που εχω παρει.τους ριχνω και σταγονες και βιταμηνες και απο ολα.τωρα ποιος ξερει.αλλα πιο πολυ το δικο σου ηταν μυστηριο που δε τα κοιταζαν καθολου.μα τι γονεις ηταν αυτοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου με τα δικα μου δεν υπηρχε κατι τετοιο.τα ταιζαν.αλλα για να μι σου λεω

βλακειες δεν εχω εμπειρια απο αυτα.εδω και ενα χρονο ασχολουμε με κατι παπαγαλακια αγαπης που εχω παρει.τους ριχνω και σταγονες και βιταμηνες και απο ολα.τωρα ποιος ξερει.αλλα πιο πολυ το δικο σου ηταν μυστηριο που δε τα κοιταζαν καθολου.μα τι γονεις ηταν αυτοι?

Κοιτατε και λιγο ποιος σας απανταει!Μαιρη..δλδ ποσο πιο μπαμ να κανει;;;;

Κοιτα γενικη αρχη για ολα τα πουλια (μαλλον και τα παπαγαλακια) ειναι να μην αλλαζεις θεση στο κλουβι.ΠΟΤΕ!

Τωρα για τα δικα μου τι να σου πω...Δεν ειναι η πρωτη τους γεννα για να μην ξερουν,ουτε θεση στο κλουβι αλλαξα..οποτε παραμενει μυστηριο το ολο θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω επαθα κατι παρομοιο με τα ζεμπρακια μου.Ενω τα βλαμμενα ειχαν γεννησει κανονικα το αυγουλακι

 

...είσαι σίγουρη; Είχα μείνει με την εντύπωση ότι η ζέβρα δε γεννάει αυγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...