Προς το περιεχόμενο

Eγκατάσταση PSU σε Motherboard


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το βλεπω!! Σας εχω πρήξει! :S

και έχω ακομα κι αλλες απορίες πχ: η μιτρικη μπορεί να κουμπόσει σε οποιοδήποτε κουτι? οι βάσεις της μιτρικής περιέχονται μέσα στο κουτί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για την βοήθεια σας, ελπίζω αυριο να το καταφέρω! αν τα καταφέρω θα ανεβάσω και καμια φώτο να μου πείται αν εκανα κατι λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου βιδες για την μητρικη εχει τα παντα ακομα θα σου εχει καλωδια sata

το κουτι (δεν θυμαμε αμα θα παρεις) θα εχει βιδες για σκληρους dvd

 

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ MANUAL ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βλεπω!! Σας εχω πρήξει! :S

και έχω ακομα κι αλλες απορίες πχ: η μιτρικη μπορεί να κουμπόσει σε οποιοδήποτε κουτι? οι βάσεις της μιτρικής περιέχονται μέσα στο κουτί?

 

Εξαρταται απο τι τυπου μητρικη ειναι Full ATX,Midi ATX κλπ λογικα δεν θα εχεις προβλημα.

 

Αν θες για να γλυτωσεις χρονο με το πως θα βαλεις τους αποστατες ( αυτα τα κιτρινωπα τσουτσουνια ) ακουμπα την μητρικη στο κουτι εκει που θα κατσει και με ενα μαρκαδορακι μαρκαρε μεσα απο απο τις "τρυπες" το σημειο που θα μπει αποστατης και θα κουμπωσουν οι βιδες πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα το maual και λεει αυτο ( Though this motherboard provides 24-pin ATX power connector,

it can still work if you adopt a traditional 20-pin ATX power supply.

To use the 20-pin ATX power supply, please plug your power

supply along with Pin 1 and Pin 13.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει 8πινο. Ειναι δυο τετραπινα που ενωνονται μεταξυ τους και αποκλειεται να μην εχει το τροφοδοτικο.

Υπάρχουν & 8πινα :-)

 

Mrcommander αφού δεν έχεις ιδέα γιατί πήρες το ρίσκο να στήσεις μόνος σου μηχάνημα; Και έστω αφού το έκανες γιατί δε κανόνισες να έχεις κάποιο φίλο σου που ξέρει κοντά; Δε λέω θα μάθεις έτσι αλλά χωρίς άνθρωπο από κοντά να σε καθοδηγεί & να προσέχει λάθη/παραλήψεις δεν είναι δα & μακριά η στιγμή που γίνεται κακό...

Είναι κρίμα γιατί κάθε μέρα βλέπουμε παραδείγματα τύπου "δε μπορούσα να περιμένω μέχρι αύριο & δοκίμασα να το κουμπώσω επειδή είχε & αυτό 8πινς, & μου μύρισε κάτι" :P

Ο άλλος έβαζε dual core σε mobo που έπαιρνε μέχρι p4 prescott & ρώταγε γιατί είναι χαλασμένη η μητρική...

rtfm τουλάχιστον! You can't go wrong!

I'm just saying... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν & 8πινα :-)

Τα περισσοτερα τροφοδοτικα εχουν 8pins το οποιο ειναι απο δυο των τεσσαρων κουμπωμενα. Δεν εχω δει σε συγχρονο τροφοδοτικο 8pins. Ξερεις καποιο;

Προσωπικα ενωμενο εχω δει σε no name τροφοδοτικα κακης ποιοτητας που αν η μητρικη εχει μονο 4πινο περισσευει το αλλο μισο βισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ocztechnology.com/ocz-750w-fatal1ty-series-power-supply.html

http://www.enermaxusa.com/psu_epm850ewt.php

Τυχαία παραδείγματα.

Εννοείται πως κυριαρχεί το 4+4(8P) για ευνόητους λόγους αλλά αλλά κυκλοφορούν & με 8P.

Απλά το ανέφερα επειδή είπες πως δεν υπάρχει 8πινο.

 

http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...