Προς το περιεχόμενο

Η Apple έχει "κάτι ακόμα να μας παρουσιάσει" στις 23 Οκτωβρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου θα έχει πεταχτεί και θα το έχει παρατήσει γιατι δεν μπορει να το κουβαλάει. Πάει στο ψιλικατζιδικο και το κινητο είναι πιο μεγάλο απο τα πράγματα που αγόρασε. Αν το έχει βάλει σε καμία τσέπη παντελονιου περπατάει προσεκτικά μην το σπάσει. Δηλαδη κωμικοτραγικα πράγματα.

Το πιο συχνο βέβαια που ακούω είναι το είχα στο τσάντακι και δεν το άκουγα.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

οντως κωμικοτραγικα..

 

αλλα δεν ειναι ολοι τοσο ψειρες και υπερβολικοι, πολυ απλα γιατι δε γινεται να σπασει κινητο απο το περπατημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://thenextweb.com/apple/2012/01/15/the-ipoo-toilet/

 

Ημαρτον ρε παιδια. Λενε μερικοι σπανια βλεπω αλλα tablet εξω εκτος απο iPad. Ναι ειναι γεγονος γιατι και εγω εχω Tablet αλλα δεν το κουβαλαω στην καφετερια. Θα βγεις δηλαδη με την παρεα σου και θα παιζεται με τα Tablet;;;;; Πρεπει να εισαι επιδειξιομανης για να το κανεις προς το παρον. Στο μελλον ισως ναι.

 

Ακουω οτι το Surface ειναι ακριβο. Ναι κανει 500$ αλλα δειτε και τα χαρακτηριστηκα του και το MS Office που εχει. Λογικο δεν ειναι αν συγκρινεις με τον ανταγωνισμο;;;

 

Κατα τα αλλα η Apple παιζει εξυπνα προσπαθωντας να παρει τα φωτα πανω απο την Microsoft. Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που δεν θελει να βγαλει η Apple 7" Tablet στα 300$. Θα πεσουν οι τιμες συνολικα στην αγορα και θα ειμαστε ολοι κερδισμενοι. Κατι τετοιο ομως ειναι δυσκολο να συμβει δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει ότι στο εξωτερικό στοιχίζουν φθηνά τα κινητά και ταμπλετ του μήλου κι εδώ ως συνήθως τα τιμολογούν πολύ ακριβότερα ούτε κάνει με ισοτιμία ευρώ και δολαρίου.

 

Δεν ισχύ αυτό που λες. Η διαφορά είναι πάντα μόνο στο ΦΠΑ. Έχω καθημερινή επαφή με γερμάνια και η τιμές ξεχωρίζουν μόνο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://thenextweb.com/apple/2012/01/15/the-ipoo-toilet/

 

Ημαρτον ρε παιδια. Λενε μερικοι σπανια βλεπω αλλα tablet εξω εκτος απο iPad. Ναι ειναι γεγονος γιατι και εγω εχω Tablet αλλα δεν το κουβαλαω στην καφετερια. Θα βγεις δηλαδη με την παρεα σου και θα παιζεται με τα Tablet;;;;; Πρεπει να εισαι επιδειξιομανης για να το κανεις προς το παρον. Στο μελλον ισως ναι.

 

Ακουω οτι το Surface ειναι ακριβο. Ναι κανει 500$ αλλα δειτε και τα χαρακτηριστηκα του και το MS Office που εχει. Λογικο δεν ειναι αν συγκρινεις με τον ανταγωνισμο;;;

 

Αν το έχεις συνεχώς στο σπίτι, δεν χρειαζόταν να το πάρεις. Το tablet το πετας στην τσάντα και δεν χρειάζεται να κουβαλάς το laptop σε εξωτερικες συναντήσεις κλπ. Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά εγω σε όποια συνάντηση πάω για να παρουσιάσω μια σελίδα ή να συζητήσουμε λεπτομέρειες για ενα project, το ipad χρησιμοποιώ. Όταν βγαίνεις με την παρέα βγαίνεις για να διασκεδάσεις, οπότε δεν χρειάζεται να έχεις μαζί σου τίποτα! Δεν είναι μόνο τα καφέ εξωτερικός χώρος, υπάρχουν και ταξίδια με πλοιο, λεωφορείο, αεροπλάνο που συναντάς κόσμο με tablets για να περάσουν την ώρα τους ή να δουλέψουν.

 

Πολλές φορές πάω μόνος στο αγαπημένο μου καφέ και θέλω ταυτόχρονα είτε να κάνω μικροδιορθώσεις σε μια παρουσίαση, είτε απλά να σερφάρω όπως θα διάβαζα και μια εφημερίδα. Παλιά κουβαλούσα το λαπτοπ, τώρα έχω το ipad μιας και κάνει εξίσου τη δουλεια και δεν κουβαλάω τσάντες, φορτιστές κλπ. Και στις 2 περιπτώσεις όμως παλι ψώνιο θα με χαρακτήριζες, ενώ εγώ απλώς κάνω τη δουλειά μου όπως γουστάρω! Άλλο αν υπάρχει κόσμος που βγάζει αφρούς οταν βλέπει μηλαράκι και ταυτόχρονα έχει συνδέσει το λαπτοπ και το tablet μόνο με games & facebook...

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακο δεν ειναι,αλλα εσεις(οι appleακηδες) δεν ειστε που "κραζετε" τα κινητα με τις μεγαλες οθονες;Δηλαδη δεν νομιζω αν καποιος μπορει και κουβαλαει ολοκληρο το δεκαρι ipad μαζι του στο καφε να εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα να κουβαλησει και το gs3 ας πουμε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν τα κραζω.

Αλλο να παρεις το iPad σε μια μικρη τσαντουλα ομως και αλλο να εχεις το κινητο σε μια τσαντουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ενας φιλος μου το εχει σε τσαντακι μεσης που ετσι και αλλιως κουβαλαει μαζι του,το οποιο πιστευω δεν ενοχλει.Στο gs3 αναφερομαι.

 

 

Η παρατηρηση μου ητανε γιατι γνωριζω πολλα ατομα που κραζουν τις πολλες ιντσες στα κινητα και το iphone τους ειναι το "τελειο"(καμια ειρωνια προς κατοχους iphone),αλλα θεωρουν απολυτως φυσιολογικο και ανετο να κουβαλανε μια τσαντουλα με το ipad. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πραγματι θεωρω οτι το iPhone ειναι οτι καλυτερο και οτι δεν συγκρινεται με τιποτα στην αγορα, απο εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης μονο. Δεν μπορω να το βαλω με το Galaxy siii που ειναι πλαστικο ενω το αλλο (το 4, ουτε καν το 5), ειναι αλουμινιο και γυαλι.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω καθαρα για το θεμα μεγεθος και μονο,εξου και αναφερω την ευκολια που εχουν μερικοι να κουβαλανε το Ipad στις εξοδους τους,ενω τους κακοφαινεται να κουβαλανε το μεγαλυτερο για παραδειγμα gs3.

 

Η εμφανιση ειναι καθαρα υποκειμενικη(εμενα ας πουμε δεν μου αρεσει καθολου το iphone),ενω προτιμω το πλαστικο γιατι ειναι ανθεκτικοτερο σε καθημερινες καταπονησεις(τουμπες κτλ),χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι ποιοτικοτερο απο το γυαλι-αλουμινιο,αλλα δεν εχουν σχεση με το θεμα που συζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καταλαβαινω τι λες. Υποκειμενικο ειναι. Οσον αφορα την αντοχη, φαινεται πως δεν ειναι παντα θεμα υλικου.

Το SIII φαινεται να σπαει πιο ευκολα. Βεβαια δεν ειναι κριτηριο. Το κινητο δεν ειναι για να το πετας κατω.

http://m.youtube.com/watch?v=X1PobOh_A-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το gs3 οντως σπαει λιγο ευκολα.Το ip5 δεν σπαει τοσο ευκολα,αν και ειναι ευπαθες στα σημαδια λογω αλουμινιου.Παντως τα "παλια" 4 και 4s σπαγανε για πλακα απο τουμπα λογω γυαλιου.Το οτι δεν ειναι κινητρο καλα λες,αλλα εν μερη μεσα στην καθημερινη χρηση ειναι και οι τουμπες δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έχεις συνεχώς στο σπίτι, δεν χρειαζόταν να το πάρεις. Το tablet το πετας στην τσάντα και δεν χρειάζεται να κουβαλάς το laptop σε εξωτερικες συναντήσεις κλπ. Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά εγω σε όποια συνάντηση πάω για να παρουσιάσω μια σελίδα ή να συζητήσουμε λεπτομέρειες για ενα project, το ipad χρησιμοποιώ. Όταν βγαίνεις με την παρέα βγαίνεις για να διασκεδάσεις, οπότε δεν χρειάζεται να έχεις μαζί σου τίποτα! Δεν είναι μόνο τα καφέ εξωτερικός χώρος, υπάρχουν και ταξίδια με πλοιο, λεωφορείο, αεροπλάνο που συναντάς κόσμο με tablets για να περάσουν την ώρα τους ή να δουλέψουν.

 

Πολλές φορές πάω μόνος στο αγαπημένο μου καφέ και θέλω ταυτόχρονα είτε να κάνω μικροδιορθώσεις σε μια παρουσίαση, είτε απλά να σερφάρω όπως θα διάβαζα και μια εφημερίδα. Παλιά κουβαλούσα το λαπτοπ, τώρα έχω το ipad μιας και κάνει εξίσου τη δουλεια και δεν κουβαλάω τσάντες, φορτιστές κλπ. Και στις 2 περιπτώσεις όμως παλι ψώνιο θα με χαρακτήριζες, ενώ εγώ απλώς κάνω τη δουλειά μου όπως γουστάρω! Άλλο αν υπάρχει κόσμος που βγάζει αφρούς οταν βλέπει μηλαράκι και ταυτόχρονα έχει συνδέσει το λαπτοπ και το tablet μόνο με games & facebook...

 

:P

 

Φιλε μου οταν παιρνεις ενα Tablet δεν το παιρνεις για την καφετερια. Το παιρνεις γιατι ταξιδευεις συχνα, για τις διακοπες σου, για το εξοχικο για να πας καπου που το χρειαζεσαι. Στο σπιτι το χρειαζεσαι για να μην ανοιγεις το PC αν θες να δεις κατι συντομο ή να χαζολογησεις κανα μισαωρο. Στην καφετερια αν το παιρνεις ειναι αστειο. Εγω προτιμω να μιλαω με τους φιλους μου απο το να κοιταω σαν τον χαζο μια οθονη. Μην πας για καφε καθολου αν ειναι να κοιτας την οθονη του ταμπλετ. Ετσι κι αλλιως διακοσμητικο στοιχειο θα εισαι στην παρεα. Οποτε δεν διαφωνουμε και πολυ.

 

Οταν λες βλεπω εξω συνηθως εννοεις δημοσιους χωρους. Δεν νομιζω να ειναι κριτηριο το αεροπλανο ή το πλοιο που ενδεχομενως ειναι λογικο να δεις ατομα με ενα ταμπλετ*. Για να βγαλεις συμπερασμα δεν μπορεις να το πεις απο τα 2-3 ταξιδια που κανεις το χρονο. Εκτος αν δουλευεις πουθενα και ταξιδευεις καθε μερα.

 

* Αν κοιταξεις καλυτερα θα δεις πιο πολλα Laptop σατ πλοια.

 

H Αγορα των Tablet εχει αλλαξει και ειναι περιπου 50-50 πλεον android με iPad (http://www.sundoginteractive.com/sunblog/posts/new-tablet-market-share). Για αυτο τρεχει η apple να βγαλει 7" tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...