Προς το περιεχόμενο

συνθεση gaming στα 740


καμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε :740 (χωρις μεταφορικα) 760-765 μαζι με τα μεταφορικα..

 

Χρήση υπολογιστή :gaming+ internet..

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:τιποτα....

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.οχι ευχαρηστω εχω την

 

LG M2232D-PZ LED-TV-Monitor 21.5'' full hd http://www.plaisio.g...onitor-21-5.htm

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι εχω και θα αναβαθμησω μετα,,,

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).αθηνα αλλα θα μπορουσα να παρω απο παντου

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? 1 γιατι το θελω συναρμολογημενο(κατα προτιμιση vision studio γιατι απο οτι βλεπω εχει πολυ καλες τιμες..)

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? συναρμολογημενο...

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .εχω...

 

 

 

το πισι το θελω μονο για gaming και browsing....θελω να παιζω παιχνηδια σαν το cod,bf3,gw2 και γενικως τα περισσοτερα καινουργεια παιχνηδια στο φουλ..ιδιαιτερα bf3 και gw2....ευχαρηστω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απο οτι βλεπω θα ηθελα ιντελ γιατι η αμδ κοβει πολλα φπς....δεινοσαυρε πολυ ωραια συνθεση αλλα προτιμω το antec 300 gaming για κουτι και το ιδιο τροφοδοτικο στα 630 γιατι δεν νομιζω να ειναι πολυ future proof τα 530 watt...κατα τα αλλα νομιζω πως αυτη την συνθεση θα παρω...να ρωτησω ομως..η 7870 ειναι αρκετη για 1920 χ 1080 σε ολα μαξ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απο οτι βλεπω θα ηθελα ιντελ γιατι η αμδ κοβει πολλα φπς Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Στα περισσότερα παιχνίδια με την 7870 δεν θα σου κόψει ο amd τα fps. Σε λίγα που στηρίζονται πολύ στον cpu θα έχει μια διαφορά μόνο.....δεινοσαυρε πολυ ωραια συνθεση αλλα προτιμω το antec 300 gaming για κουτι Αφού σ αρέσει και μπορείς να ανέβεις σε μπάτζετ, παρτο. και το ιδιο τροφοδοτικο στα 630 γιατι δεν νομιζω να ειναι πολυ future proof τα 530 watt... Μια χαρά future proof είναι το 530. Όποια κάρτα θέλεις βάζεις πάνω. Οι καταναλώσεις τον parts μειώνονται με το πέρασμα του χρόνου, δεν αυξάνονται. Αν τωρα θες μεγαλύτερο, δώσε λίγα παραπάνω και πάρε αυτό: http://www.visionstu...id=31714&cat=17 To 630 θα ήταν καλύτερα σε περίπτωση που πήγαινες σε 8120 που καίει 2.5 φορές παραπάνω από τον i3 κατα τα αλλα νομιζω πως αυτη την συνθεση θα παρω...να ρωτησω ομως..η 7870 ειναι αρκετη για 1920 χ 1080 σε ολα μαξ? Αρκετή είναι, ναι. Για πόσο καιρό, κανείς δεν ξέρει. Δεν θα έχεις βέβαια σε όλα τα παιχνίδια 60fps ακατέβατα αλλά για να το πετύχεις αυτό θέλεις πολύ περισσότερα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τοτε νομιζω πως θα παρω αυτο με τα 530 βαττ για εξικονωμηση χρηματων...ευχαρηστω πολυ και τους 2 σας...

 

Εχε υποψιν σου όμως οτι με το XFX δε πληρωνεις μονο περισσοτερα Watt, πληρώνεις και μεγαλύτερη εγγύηση και καλύτερη ποιοτητα κατασκευής (αν δεν κανω λαθος τα φτιαχνει η Seasonic). Εγω θα το προτιμουσα απο το Thermaltake, αλλα όπως και να χει σκεψου και αυτα τα στοιχεια υπερ του XFX πριν το απορριψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε υποψιν σου όμως οτι με το XFX δε πληρωνεις μονο περισσοτερα Watt, πληρώνεις και μεγαλύτερη εγγύηση και καλύτερη ποιοτητα κατασκευής (αν δεν κανω λαθος τα φτιαχνει η Seasonic). Εγω θα το προτιμουσα απο το Thermaltake, αλλα όπως και να χει σκεψου και αυτα τα στοιχεια υπερ του XFX πριν το απορριψεις.

 

 

ειναι πιο ακριβο ομως και βγαινω εξω..:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο και απο εμενα!

 

081e7ba724ec4a5da620f8e.png

 

μου τα δειξες χωρις φπα και μπερδευτηκα..χααχαχ...οσο για τις μνημες λεω να βαλω corsair xms3 8 gb 1600 mhz(με εγγυηση για παντα!) και το κουτι δεν μου φενεται αξιο των 64 ευρω..εχει μονο1 ανεμηστηρα και 1 ετος εγγυηση...πολυ καλυτερο το αντεκ 300 πιστεβω...επισης αντι για h77 mvp λεω να βαλω z75 που με αφηνειι οβερκλοκ εως 0,8 μζ συν οτι εχει virtu vmp...δηλαδη τον ι5 3470 τον παω στα 4 γηζ...ευχαρηστω πολυ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου τα δειξες χωρις φπα και μπερδευτηκα..χααχαχ...οσο για τις μνημες λεω να βαλω corsair xms3 8 gb 1600 mhz(με εγγυηση για παντα!) και το κουτι δεν μου φενεται αξιο των 64 ευρω..εχει μονο1 ανεμηστηρα και 1 ετος εγγυηση...πολυ καλυτερο το αντεκ 300 πιστεβω...επισης αντι για h77 mvp λεω να βαλω z75 που με αφηνειι οβερκλοκ εως 0,8 μζ συν οτι εχει virtu vmp...δηλαδη τον ι5 3470 τον παω στα 4 γηζ...ευχαρηστω πολυ ..

 

Πρώτον αν δεν κάνω λάθος υπάρχει περίπτωση η z75 να μην βλέπει τον επεξεργαστή(να θέλει Bios update me Sandy bridge Cpu). Tι ώρα γίνεται overclock ο 3470 ? Να έρθω και εγώ να δω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις overclocking. Για να κάνεις ανεβαίνεις άλλα 100 ευρώ (από τα 60 που ανεβαίνεις ήδη για i5, δλδ 160) αλλά και πάλι αν είναι να ανέβεις τόσα, πάρε ακόμα καλύτερη καρτα γραφικών. Αλλά και να μπορούσες να κάνεις, μη νομίζεις ότι θα κέρδιζες κάτι αν τον πήγαινες στα 4. Eπίσης το virtu mvp δεν έχει να σου προσφέρει κάτι.

 

Μνήμες πάρε αυτές που σου έβαλα παραπάνω ή τις corsair vengeance, όχι τις xms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις overclocking. Για να κάνεις ανεβαίνεις άλλα 100 ευρώ (από τα 60 που ανεβαίνεις ήδη για i5, δλδ 160) αλλά και πάλι αν είναι να ανέβεις τόσα, πάρε ακόμα καλύτερη καρτα γραφικών. Αλλά και να μπορούσες να κάνεις, μη νομίζεις ότι θα κέρδιζες κάτι αν τον πήγαινες στα 4. Eπίσης το virtu mvp δεν έχει να σου προσφέρει κάτι.

 

Μνήμες πάρε αυτές που σου έβαλα παραπάνω ή τις corsair vengeance, όχι τις xms.

γτ οχι και τις kingston που του εβαλα? cl9 ειναι ολες....η xms ειναι cl11...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...