Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε 3d tv


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενας γνωστος μου αγορασε μια πανασονικ 3d tv, και οταν βαζει ταινια να δει απο το στηκακι του βγαζει τους μισους δεξια και τους μισους αριστερα, και ειναι και ανοποδα δλδ οι αριστεροι ειναι δεξια κανονικα και οι δεξιοι αριστερα δειτε...

post-247678-0-86696600-1350515028_thumb.jpg

Επεξ/σία από Mrcommander
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υποτιτλοι πανε χιαστοι δλδ διαβαζονται πανω δεξια κατω αριστερα πανω αριστερα κατω δεξια, μου πε πως και με τα γυαλια το ιδιο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Graphist, κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Αγόρασα σήμερα την samsung UE40EH6030 που μου πρότεινες και έβαλα σήμερα να δω μια ταινία 3D που ήταν side by side. Πάτησα το κατάλληλο κουμπί στο χειριστήριο για να ενωθούν οι εικόνες, και είχα το αποτέλεσμα του op. Τι κάνω λάθος; Επίσης βλέπω είδωλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πατάς το κουμπί να ενωθούν οι εικόνες επιλεγείς το εικονίδιο με τις δυο εικόνες διπλά δίπλα. Το πας με το σταυρό του χειριστηρίου Σε μερικά μοντέλα δεν θυμάμαι ποια, για να λειτουργήσουν σωστά τα usb 3d movies πάμε στα μενού -> εικόνα -> 3D και επιλέγουμε το μετατροπή 2d to 3d στο ενεργό. Παιξε λιγο με τα modes και θα το βρεις. Δοκίμασε να νοικιάσεις και ενα 3d bluray δισκάκι για να ευχαριστηθείς και full HD 3D. Στα bluray βρίσκει αυτόματα τοο mode. Το εχει που το έχει, αξιοποίησε το.

 

Το οτι τα βλέπεις θολά απαιτεί να φορέσεις τα γυαλιά εφόσον τα έχεις συγχρονίσει με την tv (γίνεται οταν πατάς παρατεταμένα το κουμπί στα γυαλιά για 5 δευτ) Ο συγχρονισμός γίνεται μόνο μια φορά και η tv αναφέρει οτι τα γυαλιά συνδέθηκαν. Μετα τα κρατά στην μνήμη Κάθε φορά που η tv κλείνει η γίνεται pause στην ταινία τα γυαλιά θέλουν ενεργοποίηση με ενα γρήγορο πάτημα στο κουμπί τους. Μόλις γίνει πράσινο και τα γυαλιά αποκτήσουν μια γκρίζα απόχρωση σημαίνει οτι είναι ενεργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συνέβαινε ακριβώς αυτό που συνέβη και στο παιδί σ' αυτό το topic:

http://www.insomnia.gr/topic/461407-γιατί-δεν-βλεπω-καλο-3d-απο-το-pc-στη-3d-tv-μου/

 

Δοκίμασα κι εγώ να παίξω την ταινία μέσω εξωτερικού σκληρού και ήταν μια χαρά!!! Θα δοκιμάσω και με το powerDVD μήπως και λυθεί το πρόβλημα, μιας και ο op είπε ότι αυτό του έδωσε τη λύση.

Οπότε μπορεί να φταίει το VLC που χρησιμοποιούσα... Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω, σε περίπτωση που και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...