Προς το περιεχόμενο

Πώς φαίνεται και στο pc και στη τηλεόραση ;;


DrenDenn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, σύνδεσα σήμερα το hdmi στο pc και στη τηλεόραση. απλά όταν έκανα τη ρύθμιση

για να φαίνεται στη τηλεόραση η επιφάνεια εργασίας μαύρισε η οθόνη του PC και φαινόταν

μόνο στη τηλεόραση. τι πρέπει να κάνω για να φαίνεται ταυτόχρονα η οθόνη και στο PC και στη τηλεόραση

 

γίνεται βασικά αυτό ;; η καρτα γραφικων μου είναι η ATI HD 6670 και έχω windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μιας και έχω nvidia...δεν σου απαντάω :P

 

Βασικά πρέπει να μπεις στο ati control center και να το ρυθμίσεις εκεί για dual display επειδή ψιλό αλλάζει με της εκδόσεις ρίξε μια ματιά εδώ να καταλάβεις πάνω-κάτω

https://www.google.gr/search?num=10&hl=el&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=875&q=ati+cc+dual+display&oq=ati+cc+dual+display&gs_l=img.3...2761.7193.0.7328.19.7.0.12.0.0.232.1158.2j2j3.7.0...0.0...1ac.1.wiJKTxlHFuM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να μπλέξεις με drivers. Δεξί πλήκτρο στο desktop, Screen Resolution και μετά θα δεις το συνημμένο. Επιλέγεις στην TV (extend desktop display). To Duplicate είναι για άλλη χρήση πχ παρουσιάσεις.

post-71156-0-78205100-1350587943_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ninos30 αυτή τη στιγμή μου δείχνει έναν αριθμό οθονών ( 1 ) και δεν μου έχει καθόλου την επιλογή multiple displays.

Για ποιό λόγο γίνεται αυτό ;; μήπως επειδή δεν έχω συνδέσει το hdmi ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...