Προς το περιεχόμενο

θαμπάδα


pikou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

καμία διαφορά από το να βάλεις adaptor που λογικά έχει η κάρτα γραφικών σου (DVI-I to D-SUB) και να χρησιμοποιήσεις D-Sub καλώδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry κιολας που δεν έχω τηλεόρασή της πλάκας και ξέρω να φτιάχνω τις ιδιότητες της κάρτας γραφικών μου χωρις να κατηγορω την εταιρια της καρτας γραφικων 'η την οραση των αλλων ε;

 

Ελεος με την εμπάθεια και ημιμάθεια μερικων

 

Μηπως και εγώ είμαι ημιμαθης και εμπαθης που έχω ακριβώς το ίδιο προβλημα με το παλικαρι?

Προσεχετε λιγο πως αντιδράτε ρε παίδια... μια απλη ερώτηση μου φανηκε οτι έκανε δεν προσεβαλε κανενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ξερεις να την σεταρεις ή εχεις τηλεοραση της πλακας που αναγνωριζει αναλυσεις οτι να`ναι γιατι να αναθεωρησω;

 

Αναφερω λυσεις και ακουω θαμπαδα απο κοντα (σημειωση: η τηλεοραση ειναι διπλα στην οθονη του Pc και το κρεβατι στα 3 μετρα) και βαλε Dvi Dsub γιατι η Ati και Hdmi ειναι η υπερτατη καταστροφη (το κομματι ψαξε το Google δεν το σχολιαζω καν).

 

Οταν ακουω αοριστολογιες τι περιμενεις να παρεις σαν απαντηση;Εχω μετοχες και παρολο που εχω προβλημα την υποστηριζω;

 

Αν δεν θελετε ρε παιδια βοηθεια να το κλεισουμε το μαγαζι και να Trollaρουμε ασυστολα λεγοντας ενα παρε Nvidia και τελειωσε εκει το θεμα.

 

Αλλο να ρωτησει τι Settings εχω κανει και αλλο να θεωρει οτι δεν μπορω να αναγνωρισω μια θολουρα και βαλε Dvi και μετα μας λες...

 

Τεσπα αφου ξεφυγε το θεμα και το συνεχιζεις,παρολα τα Delete ας συνοψισουμε μιας και το παιδι που καιγοταν εβγαλε το συμπερασμα μετα απο τοσα posts.

 

Η Ati καρτες δεν συνδεονται με HDMI πουθενα και το Dsub ειναι η λυση για καλη εικονα.Ευγε και καλη συνεχεια παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για την ιστορια απλα...

 

http://www.overclock...ality-with-hdmi

 

http://www.tomshardw...080-blurry-hdmi

 

http://www.tomshardw...uzzy-works-fine

 

http://en.community....2/20154737.aspx

 

http://www.sevenforu...n-possible.html

 

Αλλα μαλλον ολοι αυτοι έχουν χαλια τηλεορασεις και δεν ξερουν να ρυθμίζουν τον ccc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link 1:EDIT: Don't worry I found the problem. In my monitor settings there is AV and PC settings for HDMI. I selected PC and it became clear thumb.gif

Link2:EVOTEL ELCD32USBFHD 32" Full HD LCD TV on Curry's website.

Link3:Post Processing που γινεται στην HDMI απο ενα Entry Μοντελο της LG

Link4:Οτι να`ναι ουτε τι ρυθμισεις εκανε ουτε τιποτα,εβαλα σε μια 46αρα το Pc και γιοκ.

Link5:Ο τυπος βαζει το Hdmi και δεν κουνιεται Mouse και δεν δουλευει το Keyboard.(Αστοχια υλικου ισως;)

 

Λοιπον οταν εγραψα δεν σχολιαζω σχολια τυπου κοιτα και στο GOOGLE ειναι πολυ απλα γιατι ειναι γελοια παραδειγματα με ελλειπεις πληροφοριες απο ατομα αμφιβολου επιπεδου.

 

Κοιτα και στο Google με ενα Search βλεπεις οτι η Ati+Hdmi ειναι η υπερτατη καταστροφη #%#@%

5 Links Handpicked μας εδωσες και το συμπερασμα που βγαινει ειναι.

 

Οτι τυποι που δεν εχουν ιδεα απο PC και ρυθμισεις μπαινουν σε Forums κανουν ερωτησουλες μεχρι και για το πως ανοιγει το Pc,εκει πετυχαινουν τα Trolls "ATI GTP χαχαχα",ειναι αυτοι που πανε να βοηθησουν και ειναι και οι μπακαλιδες τυπου ελαααααα μωρε που θες και HDMI βαλε εκει ενα Dsub και ξεμπερδεψες τα HDMI διακοσμητικα ειναι παρε και 5 μετρα καλωδιο και ενα καρφι και εχεις και ηχο.

 

Οι Tvs ειναι της πλακας ή εχουν ρυθμισεις που απλα δεν ξερουν να "πειραξουν" οι φιλοι μας,εχουν κακο HDMI Controller,ειναι 1080i και δεν υποστηριζουν Full HD.

 

Για να μην εκτίθεσαι αλλο σταματα να postareis,οι mods μιλησαν τα Links σου επισης δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link 1:EDIT: Don't worry I found the problem. In my monitor settings there is AV and PC settings for HDMI. I selected PC and it became clear thumb.gif

 

Και για πες μας εσύ φιλε μου σε "σωστες" τηλεοράσεις/οθόνες που δεν έχουν τετοια επιλογή ή έχουν αλλα και παλι το προβλημα υφίσταται τι κανουμε?

Σου ξαναπαραθέτω τα μοντελα που έχω πρόβλημα μιας και σβήστικαν μπας και μου λυσεις το πρόβλημα γτ έγω ότι και να έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει...

 

http://www.skroutz.g...T27A550-27.html (εχει παρομοια επιλογή η οποία δεν κανει καποια διαφορα)

 

http://www.skroutz.g...a-42HL833G.html (δεν έχει τετοια επιλογή σε καμια απο τις δύο hdmi θύρες)

 

Link4:Οτι να`ναι ουτε τι ρυθμισεις εκανε ουτε τιποτα,εβαλα σε μια 46αρα το Pc και γιοκ.

 

Οτι τυποι που δεν εχουν ιδεα απο PC και ρυθμισεις μπαινουν σε Forums κανουν ερωτησουλες μεχρι και για το πως ανοιγει το Pc,εκει πετυχαινουν τα Trolls "ATI GTP χαχαχα",ειναι αυτοι που πανε να βοηθησουν και ειναι και οι μπακαλιδες τυπου ελαααααα μωρε που θες και HDMI βαλε εκει ενα Dsub και ξεμπερδεψες τα HDMI διακοσμητικα ειναι παρε και 5 μετρα καλωδιο και ενα καρφι και εχεις και ηχο.

 

Οι Tvs ειναι της πλακας ή εχουν ρυθμισεις που απλα δεν ξερουν να "πειραξουν" οι φιλοι μας

 

Ε ναι ειναι λογικο ένας τύπος σύνδεσης που θα έπρεπε να δουλέυει out of the box.. ώστε να μην παιδεύει τους μη εμπειρους χρήστες να χρειάζεται δεν ξερω και εγώ πόσες ρυθμίσεις και μια τηλεόραση τουλαχιστον των 2000Ε και ένα παλιος αναλογικός τύπος σύνδεσης να δουλέυει καλυτέρα χωρις πολλα πολλα... Τρελη επιτυχια της AMD... και το ξανατονίζω για να μην πατήσεις παλι σε αυτο .. όλες οι καρτες μου είναι AMD.

 

 

Για να μην εκτίθεσαι αλλο σταματα να postareis,οι mods μιλησαν τα Links σου επισης δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο.

 

Βλεπεις ότι προσπαθώ να σου μιλήσω όσο πιο ήρεμα γίνεται και εσύ συνεχίζεις να μιλάς ειρωνικά και επιθετικά.

Οσο για το moderation απλα ασχολίαστο.. αλλος ξεκινάει τα επιθετικά μηνύματα ... αλλουνου μυνηματα σβήνονται!! Μαλλον είναι όπως στο στρατό μετράει περισσοτερο η παλαίοτητα παρά η λογική!

 

Και θα το ξαναπω... σου έκανα μια απλη ερώτηση αν το δοκίμασες και αν είδες διαφορές μη γνωρίζαντας την εμπειρία σου ή τις γνώσεις σου πανω στο θέμα μιας και δεν σε ξέρω και εσύ το έκανες μεσανατολικο. Ουτε σκοπο να σε προσβάλω είχα όπως προσεβαλες εσύ εμενα ουτε σκοπο να σε θίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η επιλογή στην TV απλή σάρωση (just scan). Αυτή είναι η σωστή επιλογή και όχι 16:9.

Μετά στους Drivers ρυθμίζει το Overscan και είσαι κομπλέ. Μόνο μία επιλογή του Overscan είναι σωστή. Νομίζω ή στη μέση, ή στο τέρμα.

post-115429-0-31249600-1350896010_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η επιλογή στην TV απλή σάρωση (just scan). Αυτή είναι η σωστή επιλογή και όχι 16:9.

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στην toshiba. Η τελος παντων δεν βρισκω καρι παρομοιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά στους Drivers ρυθμίζει το Overscan και είσαι κομπλέ. Μόνο μία επιλογή του Overscan είναι σωστή. Νομίζω ή στη μέση' date=' ή στο τέρμα.[/quote']

Κανονικα και εφοσον αναγνωριστει σωστα η αναλυση, αυτη η επιλογη πρεπει να ειναι στο 0% (τερμα δεξια) .

 

Σου έχει να επιλέγεις μόνο μεταξύ των 4:3' date=' 16:9, zoom, κλπ; Δεν έχει κάποια επιλογή που απλά δείχνει;

[/quote']

 

Οχι, μονο επιλογη μεταξυ 16:9 , 4:3, και auto. Και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο ειτε στο 16:9 ειτε στο auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπει σωστά η ανάλυση και μπει και η σωστή ρύθμιση στην TV η εικόνα ίσως να μην γεμίζει. Με την παραπάνω ρύθμιση, έρχεται όπως πρέπει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπει σωστά η ανάλυση και μπει και η σωστή ρύθμιση στην TV η εικόνα ίσως να μην γεμίζει. Με την παραπάνω ρύθμιση' date=' έρχεται όπως πρέπει.

[/quote']

 

Βρε το ξερω αυτο ετσι το εχω ρυθμισει για να γεμισει η εικονα αλλα αλλαζοντας αυτο για να γεμισει η οθονη χαλαει αμεσσα η ευκρινεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...