Προς το περιεχόμενο

XPERIA Neo V "Η εφαρμογη δενβρεθηκε"


giannisv6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπεριζω την κοινοτητα,εχω το παραπανω κινητο με εκδοση Android 2.3.4 και στα καλά καθούμενα βλεπω οτι οι περισσοτερες εφαρμογες εχουν παρει αυτο το γκρι χρώμα(σαν φαντασματα) και οταν τις επιλεγω λεει "η εφαρμογη δεν βρεθηκε",η καρτα ειναι μια samsung 16gb class10.

To εκανε και παλια,αλλά με μια επανεκκινηση ηταν Οκ.

Εκανα Restart,αφαιρεση/εισαγωγη απο το μενου του κινητου,μια μετρηση ταχυτητας της καρτας με μια εφαρμογη(αποθηκευμενη στην συσκευη)και το αποτελεσμα το ιδιο,σαν το κινητο να μην "βλεπει" τις εφαρμογες,τι εγινε ρε παιδια μπαγιατεψαν ολες οι εφαρμογες μαζί :blink: ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω την κοινοτητα,εχω το παραπανω κινητο με εκδοση Android 2.3.4 και στα καλά καθούμενα βλεπω οτι οι περισσοτερες εφαρμογες εχουν παρει αυτο το γκρι χρώμα(σαν φαντασματα) και οταν τις επιλεγω λεει "η εφαρμογη δεν βρεθηκε",η καρτα ειναι μια samsung 16gb class10.

To εκανε και παλια,αλλά με μια επανεκκινηση ηταν Οκ.

Εκανα Restart,αφαιρεση/εισαγωγη απο το μενου του κινητου,μια μετρηση ταχυτητας της καρτας με μια εφαρμογη(αποθηκευμενη στην συσκευη)και το αποτελεσμα το ιδιο,σαν το κινητο να μην "βλεπει" τις εφαρμογες,τι εγινε ρε παιδια μπαγιατεψαν ολες οι εφαρμογες μαζί :blink: ?

 

Βγαλε την καρτα μνημης και ξαναβαλτην να δουμε πρωτα τι παιζει με την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα/εβαλα με απενεργοποημενο κινητο,εβγαλα/εβαλα με ενεργοποιημενο κινητο τιποτα και πάλι... :blink:

 

Εγω θα εκανα factory reset-εκτος και αν εχεις κατι πολυ χρησιμο μεσα και δεν μπορεις να το παρεις .

 

Αυτο μου το εκανε και εμενα ενα GS 2 που ειχα περυσι . Μου ειχε σπασει τα νευρα. ΜΕτα απο factory reset ερχοταν στα καλα του.

Του εβαλες πολλες εφαρμογες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από επανεκκίνηση συνέβη αυτό ή στα καλά καθούμενα; Υποθέτω πως τ άφησες 5-10 λεπτά και δεν άλλαξε κάτι ε;

Στα καλά καθουμενα,ναι το αφησα ησυχο και μια απ'τα ιδια.

 

barman με την επαναφορα που λες τι θα χασω ακριβως,φωτό,μουσικη,εφαρμογές,ρυθμίσεις?

Οχι δεν εβαλα πολλες εφαρμογες και δεν συνεβει κατα την διαρκεια καποιας εγκαταστασης.

 

Μηπως ηρθε η ωρα για καμια αναβαθμιση :fear: ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα καλά καθουμενα,ναι το αφησα ησυχο και μια απ'τα ιδια.

 

barman με την επαναφορα που λες τι θα χασω ακριβως,φωτό,μουσικη,εφαρμογές,ρυθμίσεις?

Οχι δεν εβαλα πολλες εφαρμογες και δεν συνεβει κατα την διαρκεια καποιας εγκαταστασης.

 

Μηπως ηρθε η ωρα για καμια αναβαθμιση :fear: ?

 

ναι για αυτα μιλαω αν σε χαλαει να τα χασεις.Βασικα βαλτου την ICS . Αυτα τα χαζα τα κανει η 2.3.4 καντο google. αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μήνες, όλα οκ, σήμερα το πρωί ξεκίνησε στραβά όμως, στα ξαφνικά, έσβησε μόνο του, δεν άναβε με τπτ, του έβγαλα τη μπαταρία και όταν το άναψα ξανά ξεκίνησε σε safe mode. Δεν ήξερα τι να κάνω και το ξανάκλεισα, μετά έβαλε μπρος κανονικά, αλλά με κάποιες εφαρμογές γκριζαρισμένες και με αλλαγή στη σειρά τους, δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ τι να σου πω...δε ξερω..

δεν εχω κανει την αναβαθμιση σε ics και μεχρι τωρα δε μου εχει κανει κανεναν κουλο και -πιστεψε με- του χω αλλαξει τα φωτα..εγινα root,αλλαξα την notification bar και αλλα τοσα..

 

το μονο προβλημα-ας πουμε- ειναι οτι αργει να ανοιξει μερικα δευτερολεπτα τις επαφες και το αρχειο κλησεων αλλα δε με απασχολει και τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έχω λιώσει και είμαι πολύ ευχαριστημένη, σήμερα το πρωί κατά σύμπτωση, είχε πρόβλημα το Viber και πίστεψα πως ίσως έφταιγε αυτό, δεν ξέρω όμως. Στο μεταξύ βρήκα και αυτό για το safe mode:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810421

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο'τι καταλαβαινω εμπλεξα :mad: ,επανεκκίνηση σε safe mode δεν εχω δει ουτε κ γω ποτέ.

Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να παω στην 4 γιατι δεν μ'αρεσουν οι αλλαγές και δεν μπορω να κανω root ακόμα,θα ξεκινησω εργασιες back up για να δοκιμασω καποιο repair-επαναφορα ρυθμισεων μπας και στρώσει χωρις να χασω τα "πολυτιμα"μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannisv6 δεν εχω κανει ουτε εγω αναβαθμιση και ειμαι root,αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με τετοια πες μου κατι.

 

Πρεπει πρωτα να βγει εκδοση root για την ics και μετα να κανω την αναβαθμιση,αλλιως χανω τα παντα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannisv6 δεν εχω κανει ουτε εγω αναβαθμιση και ειμαι root,αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με τετοια πες μου κατι.

 

Πρεπει πρωτα να βγει εκδοση root για την ics και μετα να κανω την αναβαθμιση,αλλιως χανω τα παντα;;;

 

Τι εκανες με το root που δεν μπορουσες χωρις αυτο ?

Ε αυτα θα χασεις ;) .

Δεν εχει βγει ακομα root για την 4 οποτε χανουμε τα προνόμια που ειχαμε απεναντι στους απλους users εμεις superusers εαν κανουμε την αναβαθμιση.

 

Νομιζω οτι μια σοφη λυση ειναι να κανω τα απαραιτητα back up και μετα αναβαθμιση(?) μενοντας στην ιδια εκδοση Android,τι λετε γνωστες :-) ?

Γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...