Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Samsung Galaxy Note 2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και από μένα . μήπως έχετε ακούσει τπτ για το s3 lte(i9305) με τα 2 giga ραμ? Μιας και η Samsung πήρε φορά ? έχει βγει μόνο Γερμανία και περιμένουν σχεδόν όλες οι άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο review.Μ'άρεσε πολύ η δυνατότητα multi-window για το multitasking...Την έχει και το Galaxy S3 αυτή τη δυνατότητα ή μόνο στο Note 2 υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[δε κάνω flame]

 

μόνο εμένα μου φαίνετε καλύτερη αγορά απο ipad mini (δυνατότητες/τιμή);

 

και μην αρχίσετε με τις ταμπέλες ταμπλετ, κινητό κτλ. μιλάμε για συσκευή/εργαλείο που θα εξυπηρετούσε καλύτερα, ειδικά το s-pen (@Laiacher όλα τα λεφτά το βίντεο!) είναι αυτό που βοηθάει στο να αντικατασταθεί τελείως κάθε παραδοσιακό μέσο καταγραφής.

 

και μη μου πείτε πως στο iPad υπάρχουν ανάλογα stylous, γιατί μιλάμε για εξτρα αγορα και εξτρα χώρο (το iPad δεν έχει εσωτερικό χώρο για να φιλοξενήσει το stylous ;) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[δε κάνω flame]

 

μόνο εμένα μου φαίνετε καλύτερη αγορά απο ipad mini (δυνατότητες/τιμή);

 

και μην αρχίσετε με τις ταμπέλες ταμπλετ, κινητό κτλ. μιλάμε για συσκευή/εργαλείο που θα εξυπηρετούσε καλύτερα, ειδικά το s-pen (@Laiacher όλα τα λεφτά το βίντεο!) είναι αυτό που βοηθάει στο να αντικατασταθεί τελείως κάθε παραδοσιακό μέσο καταγραφής.

 

και μη μου πείτε πως στο iPad υπάρχουν ανάλογα stylous, γιατί μιλάμε για εξτρα αγορα και εξτρα χώρο (το iPad δεν έχει εσωτερικό χώρο για να φιλοξενήσει το stylous ;) ).

 

Πέρασαν από τα χέρια μου τα ipad 1 και 2, 2 galaxy tab και το nexus 7. Αυτό που είχα στο μυαλό μου (από το προηγούμενο note κιόλας που τελικά ποτέ δεν απέκτησα) μου βγήκε σωστό με το note 2: όλα σε ένα.

 

Δεν μπορούσα να έχω δύο συσκευές που κάνουν το ίδιο πράμα (smartphone και tablet). Επίσης βρήκα πιο "λογικό" για μένα μέγεθος σε ότι αφορά το tablet τις 7". Τα 10αρια ήταν άβολα για την χρήση και φυσικά δεν μπορούσα να τα "βγάλω βόλτα" . Το gs2 που είχα μέχρι τώρα κάποιες φορές (λίγες) με κούραζε με τις 4.3"

 

Όλα τα παραπάνω λύθηκαν με το note 2. Άρα συμφωνώ ότι είναι καλύτερη αγορά από το ipad mini και γενικά από όλα τα tablet υπό προϋποθέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τηλέφωνο δεν θα πω πολλά απλά σπέρνει,για όποιων το εξυπηρετεί το μέγεθος είναι για μένα η μόνη επιλογή.

 

τώρα όσο για την ονομασία τις κατηγορίας έχω μια ένσταση όχι phablet (από phone και το tablet) αλλά Tabone (από tablet και το phone). :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...