Προς το περιεχόμενο

iPhone 5: έρχεται στις 2 Νοεμβρίου με ...i-φονικές τιμές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΛΕΟΣ ΡΕ....Μην το αγοράζετε όσοι δεν γουστάρετε!!!!!

 

Δεν είδασ κανέναν εδώ μέσα να κράζει την FIAT γιατί πουλάει την FERRARI 150.000 ευρώ!!!!

 

Αν δεν γουστάρετε μην το αγοράζετε....αλλά έτσι είναι πονάει!!!!!!!!

 

Επειδή ΟΛΟΙ γουστάρετε απο ένα iphone γιατί καλώς ή κακώς είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (αυτοί που κοιτάτε μόνο τα specs να πάτε να δηλώσετε ανικανότητα τεχνολογικής κρίσης διότι τα specs είναι άχρηστα...μετράει το σύνολο, software και hardware μαζί) επειδή σας φαίνεται πολύ ακριβό κράζετε επειδή δεν μπορείτε να το αποκτήσετε.

 

Σταματήστε να κράζετε. Όποιος θέλει το παίρνει ακόμα και με αυτήν την τιμή. Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια. Το ξέραμε. Δεν θα αλλάξει τώρα.

 

Σε περιπτωση που η τυφλωση εχει προχωρησει σε τετοιο βαθμο που δεν μπορεις καν να διαβασεις, οι περισσοτεροι απο αυτους που "κραζουν" δηλωνουν κατοχοι ηδη iPhone που απλα ενω σκοπευαν, δεν προκειται να προβουν σε αναβαθμιση σε 5. Και εγω ενας εξ αυτων που προτιμησα να στραφω σε S3. Οι υπολοιποι απλα σεβονται τα χρηματα τους και δεν χαλανε 1-2 μισθους για να αποκτησουν ενα κινητο και πολυ καλα κανουν.

 

Προσωπικα μετα το S3 απορω γιατι χρησιμοποιουσα τοσα χρονια iPhone. Και ξερεις κατι, εσυ που εισαι τοσο φοβερος χρηστης Apple σε προκαλω το 5αρι σου ή το 4αρι σου ή οτι εχεις να μην το σπασεις και να κατσεις να το δουλεψεις χωρις jb με αυτα που σου δινει η Apple. Να δω ποσο καιρο θα το κρατησεις. Γιατι εγω οποτε αναβαθμιζα πριν βγει και το νεο jb μου ερχοταν να παρω το κινητο και να το πεταξω στον τοιχο. Τοσο αχρηστο μου φαινοταν. Φοβερο κινητο δεν το συζηταμε. Και designατο και γρηγογο και ολοκληρωμενο (after jb) και ο,τι θες.

Personally speaking μετα το s3 το χαος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνει που γενικά το iphone κοστολογήτε πάρα πολύ ακριβά από την apple,έμεις οι Έλληνες έχουμε και ένα bonus νταβατζίλικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που λέτε βρε παιδιά, αλλά το ερώτημα είναι άλλο

 

άσπρο ή μαύρο?

Δεν τιθεται καν θεμα το ασπρο ειναι μονοδρομος.

 

ΕΛΕΟΣ ΡΕ....Μην το αγοράζετε όσοι δεν γουστάρετε!!!!!

 

Δεν είδασ κανέναν εδώ μέσα να κράζει την FIAT γιατί πουλάει την FERRARI 150.000 ευρώ!!!!

 

Αν δεν γουστάρετε μην το αγοράζετε....αλλά έτσι είναι πονάει!!!!!!!!

 

Επειδή ΟΛΟΙ γουστάρετε απο ένα iphone γιατί καλώς ή κακώς είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (αυτοί που κοιτάτε μόνο τα specs να πάτε να δηλώσετε ανικανότητα τεχνολογικής κρίσης διότι τα specs είναι άχρηστα...μετράει το σύνολο, software και hardware μαζί) επειδή σας φαίνεται πολύ ακριβό κράζετε επειδή δεν μπορείτε να το αποκτήσετε.

 

Σταματήστε να κράζετε. Όποιος θέλει το παίρνει ακόμα και με αυτήν την τιμή. Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια. Το ξέραμε. Δεν θα αλλάξει τώρα.

Το αυτο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε οσους εχουν 3 PC και μαλιστα i7.

 

Το iPhone ειναι απλα το καλυτερο κινητο και δεν συγκρινεται με κανενα αλλο πλαστικο. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Και 1000€ τα αξιζει. Το θεμα ειναι γιατι στην Ελλαδα η τιμη του ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με αλλες χωρες.

 

Αρχικά έχω 1 με I7 μάθε να διαβάζεις... τον πηρα στο 1/3 της τιμής του IPHONE κάνει ΠΟΛΛΑ περισσότερα και πρόσεξε μην χτυπήσεις στο στύψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν θα μας πει τι να κάνουμε τα "δικά" μας λεφτα!!! (οπως και τα 380 δις)

κι....αφού το πάρουμε, θα μπορουμε επιτελους να στειλουμε sms σαν άνθρωποι γαι καμια συνάντηση στο Σύνταγμα κόντρα στα σκληρά μετρα λιτότητας!!!

η Μέρκελ και η τρόκα φταίνε για όλα....όχι το iphone 5!!!

 

Ελλαδαρα γι'αυτό σε αγαπώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή του iPhone δεν είναι θέμα προς συζήτηση. Η διαφορά τιμής της Ελλάδας σε σχέσης με τις άλλες χώρες είναι το θέμα.

 

Ναι, τη δεχόμαστε ως έχει.Σαν το πυθαγόρειο κι αυτή...

 

Αποστολή από το Insomnia App εξετελέσθη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μισοι Ελληνες δινουν (τουλαχιστον) 3 ευρω επι 30 μερες επι 12 μηνες = 1080 ευρω τον χρονο για τα τσιγαρα τους...τοσο δυσκολο ειναι για εναν gadgetakia να μαζευει καθε χρονο λεφτα για το κινητο του? :mellow:

 

Ακομα και ο gadgetakias σε τετοιες περιπτωσεις βαζει προτεραιοτητες στις αγορες του και σιγουρα ισως σκεφτει οτι με 1000 ευρω μπορει να παρει 30-40 gadget και αλλο hardware.

 

Το αστειο ειναι οτι αυτα τα λεφτα με την μια θα τα δωσουν (οι μπαμπαδες) οι χαζογκομενιτσες ,οι τρεντυδες , οι γκευ και οι λοιποι του χωρου αλλα γκαζι και κτλ κτλ ... ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ 'C O O L'. Ουτε καν για την ελαχιστη χρηστικοτητα των κλησεων ,sms ή angrybirds.

 

ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου θεωρουμε οτι με το που αναγραφεται στον πινακα η λεξη "τιμη" σε σχεση με "Ελλαδα" όλα τα θεματα ειναι πιθανα να συζητηθουν. Ειναι αλυσιδα το ενα με το αλλο ολα αυτα που αναφερθηκαν πλην βεβαια της συγκρισης του iphone, galaxy και αλλες συσκευες.

 

εσυ απο τη μερια σου αν θεωρεις πιο σωστο να μιλαμε για το τι φορεσε χτες η Μενεγάκη και το top chief αρκει να ανοιξεις ενα αλλο topic.... :-)

Ναι αλλα καθε φορα που ανοιγεται ενα apple θεμα γινεται η ιδια μαχη! Η δικη μου αποψη πανω στο θεμα ειναι οτι οποιος το θελει θα το παρει με καθε κοστος και οντως επειδη πολλοι δεν εχουν τα χρηματα( Ουτε εγω τα εχω απλα τα μαζευω και σε 2-3 μηνες που θα τα εχω θα το τσιμπισω το μοντελο των 32gb ) βριζουν την apple και το iPhone και στην πραγματικοτητα ειναι ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ APPLE FANS απλα δεν θελουν να το παραδεχτουν! Επισης οπως πολλοι λενε οτι το GS3 εχει καλυτερα specs, η απαντηση μου ειναι οτι ενα Smartphone ειναι συνδυασμος Software & Hardware και οσο μεγαλες αλλαγες και αν εχουν γινει στην ταχυτητα του android, σε οποια απο τις 4απυρηνες σημερινες συσκευες και αν το βαλεις σε συγκριση με το iPhone 5 και τον συνδυασμο του με το iOS 6 το android θα φαει σκονη! Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν δινω μια για το τι θα πει ο καθενας! :) Χωρις παρεξηγηση παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε διαβασα ολα τα μηνυματα, μονο το πρωτο και καποια σποραδικα.

Δε με εκπλησσει το οτι στην Ελλαδα πωλειται πιο ακριβα απο αλλες χωρες. Ειναι συνηθες φαινομενο σε ολες τις συσκευες ανεξαρτητως κατασκευαστη. Η συσκευη που παρακολουθω και θελω να αγορασω στη Γερμανια κοστιζει 545 ευρω και στην Ελλαδα (στα κλασικα καταστηματα) 645 ευρω. Παντα ετσι ηταν και επιλεγεις τελικα απο που θα την αγορασεις :)

 

Απο κει και περα ειναι εμποριο. Αναλογα με τη ζητηση ερχονται και οι τιμες. Δεν υπαρχει κανενα θεμα ηθικης/κοροιδιας whatever στην τιμη πωλησης γιατι ΔΕΝ μιλαμε για ειδος πρωτης αναγκης αλλα πολυτελειας.

 

Και παρεμπιπτοντως δεν ειναι λογικο να κραζουμε οσους το αγορασουν τελικα. Εγω θα δωσω τα 800 μου ευρω να παρω το iphone 5 (να μη χρησιμοποιηθει out of context παρακαλω η δηλωση :P), ο αλλος θα τα δωσει για να παει Χ φορες στα μπουζουκια ενω ο αλλος θα αγορασει πραγματα για το σπιτι του γιατι γουσταρει και καποιος αλλος θα παρει ζαντες για το αυτοκινητο του. Δε σημαινει πως ο τροπος διαθεσης των χρηματων του ενος ειναι ορθοτερος απο του αλλου.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος δουλευει -ακομα- καταλαβαινει...

 

οποιος δεν εχει δουλεψει ποτε, και τα πληρωνει ο μπαμπας-χαρτζηλικι δεν καταλαβαινει...

 

εξαιρουνται οι κατω των 18 γιατι ακομα δε δουλευουν-αν και καταλαβαινουν κι αυτοι.

 

( οπως πια και πολλοι ανω των 18 δε δολευουν δυστυχως).

 

και ζομπυ να ναι, καταλαβαινει τι εννοω αν σκεφτει 5 δευτερολεπτα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά βάζω ατόφιο το μήνυμα που είχα βάλει στο πρώτο νήμα που πιθανολογούσε τις τιμές (που τελικά επιβεβαιώθηκε)

Να δούμε από την vodafone uk πόσο το δίνει με συμβόλαιο ?

https://www.vodafone...phone/index.htm

όλοι οι συνδυασμοί βγαίνουν 781 λίρες δλδ 958 euro !! (το 16αρι το 4s με το ίδιο συμβόλαιο βγαίνει στις 741 λίρες, διαφορά 40 λίρες !!!)

 

Στο ελλαδιστάν για να συγκρίνουμε, η vodafone greece πουλάει 512,40€ το 16αρι 4s, με συμβόλαιο 60 €/μήνα διάρκειας 24ων μηνών 24Χ60 + 512,40 = 1952,40 :eek: :blink: :wacko:

any questions ???

 

Προσέξτε ότι είναι για το 4s και από οτι βλέπω το ίδιο θα ισχύσει και για το 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον stormrain (ο καθένας κάνει κουμάντο στα λεφτά του και τα ξοδεύει όπου θέλει), έχω μόνο μια "μικρή" ένσταση: την γνωστή νεο-ελληνική κλάψα: "Δεν βγαίνω, δεν πάνε καλά οι δουλειές, έχω ένα σωρό έξοδα, η αγορά δεν λέει να στρώσει, μου' χουν έρθει ένα σωρό λογαριασμοί+εισφορές κλπ κλπ κλπ".

Ο καθένας όπως στρώσει, θα κοιμηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδες κανεναν να κραζει για τη FIAT μιας και δεν ειναι site για αυτοκινητα ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα με τη τιμη της Ferrari....

Οσο για τη τεχνολογικη κριση... προφανως η πολυ χρηση Apple προιοντων απο πλευρας σου επεξηγει περιτρανα την εννοια "BRAINWASHED"

Υπαρχουν και ταμπλετες για τα αλατα ξερεις....

 

Επειδή είσαι ανίδεος θα σου εξηγήσω 2 πράγματα και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Χρησιμοποιώ windows όλα τα χρόνια που ασχολούμαι με την τεχνολογία. iphone χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρόνια πριν απο 1 μήνα αγόρασα imac και κατήργησα τα windows και τους πύργους και όλα.

 

Άρα η πολύ χρήση apple που λές είναι καθαρά δικαίωμά μου. Η εταιρεία μου προσφέρει κάποια πράγματα σε κάποια τιμή και εγώ σαν σκεφτόμενος καταναλωτής τα βάζω κάτω, βλέπω αν με παίρνει και αποφασίζω τι θέλω και τι θα αγοράσω και τι καλύπτει τις ανάγκες μου.

 

Το brainwashed που αναφέρεις φιλαράκι καλύτερα να το πείς την ώρα που θα κοιτάς τον εαυτό σου στον καθρέπτη.

 

Εγώ πρώτος βγαίνω και κράζω την apple για την τιμολογιακή πολιτική της. Απλά επειδή θεωρώ ότι τα προιόντα της θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο φτηνά και προσιτά. Αλλά εδώ έχει ξεφύγει το πράγμα. Μιλάμε ότι έχει πέσει θάψιμο για τις τιμές του iphone. λές και μπήκανε μέσα στα σπίτια μας και μας τα πήραν με το ζόρι.

 

Και το brainwashed που ανέφερες πιάνει καλά σε άτομα σαν και εσένα. Βλέπεις φίλε μου ενώ υπάρχει μια Ελλάδα που ξεπουλιέται, πολιτικοί που φορολογούν μέχρι και τον αέρα που αναπνέουμε, παρατηρώ με πόσο μεγάλο σθένος βγαίνουν όλοι και κράζουν την apple και ασχολούνται μαζί της. Αν είχαν όλοι το ίδιο σθένος να διαολοστήλοιυν τους πολιτικούς αυτής της χώρας τώρα θα είμασταν ένα ανεξάρτητο και ελεύθερο κράτος.

 

Αλλά βλέπεις το brainwash πιανει μια χαρά. Στην Ελλάδα της κρίσης οι Έλληνες κράζουν για τις τιμές του νέου iphone 5 το οποίο είναι μόλις 70 ευρώ πιο ακριβό απο το προηγούμενο μοντέλο και χρειάζεται ήδη 2 βασικούς κατώτατους μισθούς για να αποκτηθεί.

 

Μπράβο ρε Ελληναράδες....το brainwash μόλις πέτυχε τον σκοπό του.

Ξεκινάτε να ανησυχείτε για το iphone και δώστε τα όλα μα όλα για να κράξετε την apple. Μην σας μείνει δύναμη για άλλους αγώνες...

 

Αυτό φίλε μου λέγεται brainwash.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...