Προς το περιεχόμενο

iPhone 5: έρχεται στις 2 Νοεμβρίου με ...i-φονικές τιμές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν παει να εχει 2000 ευρω με την πρωτη ευκαιρια θα το παρω!γιατι πολυ απλα η apple ειναι η καλυτερη μακραν!

Εντάξει με 2000 εγώ προσωπικά δεν το έπαιρνα αλλά με την τωρινή τιμή και εφόσον μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχω αποκτήσει. Μια χαρά με έβγαλε το iphone4 2 χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 15 σελιδες αντεγκλησεων και διαξιφησμων δεν εχω καταλαβει ποιος φταει για την τιμη του Iphone5;

 

Η Apple;

 

Το Κρατος;

 

Τα Φανμπους;

 

Tα Χεΐτμποις;

 

H Μερκελ;

 

Ο Σαμααρας;

 

Ο Μιχαλολιακος;

 

Ο Τσιπρας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μετα απο 15 σελιδες αντεγκλησεων και διαξιφησμων δεν εχω καταλαβει ποιος φταει για την τιμη του Iphone5;

 

Η Apple;

 

Το Κρατος;

 

Τα Φανμπους;

 

Tα Χεΐτμποις;

 

H Μερκελ;

 

Ο Σαμααρας;

 

Ο Μιχαλολιακος;

 

Ο Τσιπρας;

 

Οι βάζελοι. By default, φταίνε για όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ειδα μερικά σχολια (καλα με και χιουμορ) αλλα να απαντήσω στο ερώτημα γιατι στην Ελλαδα πολλα απο τα

"Υψηλής τεχνολογία" προιοντα ειναι απο 15% και επανω με σχεσει απο ΑΓΓΛΙΑ ,ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΓΑΛΛΙΑ κ.α. Λογικο ειναι οτι με βάση παραγγελιών που γίνονται να ειναι διαφορική δύστυχος η εμπορική πολίτικη καθε αντιπροσωπίας (4.000.000) 5iPhone στην ΕΛΛΑΔΑ για ζητήσει - πούλημα (18.000.000) ΑΓΓΛΙΑ οποτε...την τιμή την καθορίζει η ΖΉΤΗΣΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

E ναι. Αν θελεις κινητο τι πιο λογικο απο το να μην το παρεις και να παρεις ενα PC αντι για αυτο. Και να κανεις κλησεις μεσω skype οπου κι αν βρισκεσαι... Oh, wait..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μισοι Ελληνες δινουν (τουλαχιστον) 3 ευρω επι 30 μερες επι 12 μηνες = 1080 ευρω τον χρονο για τα τσιγαρα τους...τοσο δυσκολο ειναι για εναν gadgetakia να μαζευει καθε χρονο λεφτα για το κινητο του? :mellow:

 

"send from my iPhone 5 while smoking"

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι ανίδεος θα σου εξηγήσω 2 πράγματα και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Χρησιμοποιώ windows όλα τα χρόνια που ασχολούμαι με την τεχνολογία. iphone χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρόνια πριν απο 1 μήνα αγόρασα imac και κατήργησα τα windows και τους πύργους και όλα.

 

Άρα η πολύ χρήση apple που λές είναι καθαρά δικαίωμά μου. Η εταιρεία μου προσφέρει κάποια πράγματα σε κάποια τιμή και εγώ σαν σκεφτόμενος καταναλωτής τα βάζω κάτω, βλέπω αν με παίρνει και αποφασίζω τι θέλω και τι θα αγοράσω και τι καλύπτει τις ανάγκες μου.

 

Το brainwashed που αναφέρεις φιλαράκι καλύτερα να το πείς την ώρα που θα κοιτάς τον εαυτό σου στον καθρέπτη.

 

Εγώ πρώτος βγαίνω και κράζω την apple για την τιμολογιακή πολιτική της. Απλά επειδή θεωρώ ότι τα προιόντα της θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο φτηνά και προσιτά. Αλλά εδώ έχει ξεφύγει το πράγμα. Μιλάμε ότι έχει πέσει θάψιμο για τις τιμές του iphone. λές και μπήκανε μέσα στα σπίτια μας και μας τα πήραν με το ζόρι.

 

Και το brainwashed που ανέφερες πιάνει καλά σε άτομα σαν και εσένα. Βλέπεις φίλε μου ενώ υπάρχει μια Ελλάδα που ξεπουλιέται, πολιτικοί που φορολογούν μέχρι και τον αέρα που αναπνέουμε, παρατηρώ με πόσο μεγάλο σθένος βγαίνουν όλοι και κράζουν την apple και ασχολούνται μαζί της. Αν είχαν όλοι το ίδιο σθένος να διαολοστήλοιυν τους πολιτικούς αυτής της χώρας τώρα θα είμασταν ένα ανεξάρτητο και ελεύθερο κράτος.

 

Αλλά βλέπεις το brainwash πιανει μια χαρά. Στην Ελλάδα της κρίσης οι Έλληνες κράζουν για τις τιμές του νέου iphone 5 το οποίο είναι μόλις 70 ευρώ πιο ακριβό απο το προηγούμενο μοντέλο και χρειάζεται ήδη 2 βασικούς κατώτατους μισθούς για να αποκτηθεί.

 

Μπράβο ρε Ελληναράδες....το brainwash μόλις πέτυχε τον σκοπό του.

Ξεκινάτε να ανησυχείτε για το iphone και δώστε τα όλα μα όλα για να κράξετε την apple. Μην σας μείνει δύναμη για άλλους αγώνες...

 

Αυτό φίλε μου λέγεται brainwash.

 

Νομίζω το post απο κάτω του gaszer1967 και του heatspreader που τιμολογούν το iPhone 5 στα 2000Ε και 1000Ε αντίστοιχα είναι ο ορισμός του brainwash μαζί με το βιντεάκι που παραθέτω πιο κάτω, και όχι αυτές οι αρλούμπες που λες.Αν είμασταν σε αυτοκινητιστικό φόρουμ και η audi έβγαζε ένα νέο μοντέλο με μόνο 5 άλογα παραπάνω και 5 χιλιάρικα πάνω στην τιμή,πάλι το κράξιμο θα πεφτε.Αλλά ακόμα και έτσι να ήταν η Audi η οποιαδήποτε εταιρία δεν θα κανε αυτά τα φθηνά κόλπα:

http://www.5min.com/...aunch-517516073 Δε τολμάω να μετρήσω πόσες φορές ακούγεται η κάθε λέξη.

Τώρα με τα πολιτικά,άστο.Το οτι επειδή σαν χώρα πάμε κατα διαόλου πάει να πει,πως δεν θα κρίνω τίποτα άλλο;οκ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κρίση να μην είχαμε είναι λίγο τσιμπημενο. Fun του iPhone ήθελα να κάνω αναβάθμιση απο το 3GS στο 5. Αλλά τώρα θα το ξανά σκεφτώ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 16άρι ήταν στα 689, δεν θα γινόταν τόση φασαρία. Δεν είναι το 50ρικο, αλλά το γεγονός ότι ξεπερνάει (αρκετά) το ψυχολογικό όριο των 700 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε τι τους χρειαζεται? Να μην τα αγορασει κανενας. Να μεινουν στοκ στα μαγαζια. Μετα θα δειτε ποσο θα κατεβαινουν οι τιμες.. Οσοι θελετε αγοραστε απο εξω.. μια βολτα στην αγγλια , στο λουξεμβουργο ... απο εδω ουτε κατα διανεια. Και 1 χρονο εγγυηση.. Χχαχαχ.. πως και δεν..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...