Προς το περιεχόμενο

MacBook 13,3 τιμή


traganeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ένας φίλος ένα MacBook 13.3 black core 2duo 4gb ram και το είχε πάρει πριν 1,5 χρόνια περίπου. Θέλει να του το βάλω αγγελία να το πουλήσει, αλλά εγώ από apple είμαι άσχετος γιατί είμαι hater. Οπότε θέλω να μου πείτε εσείς που γνωρίζεται πόσο κοστολογειται. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εαν μπορεις γινε πιο περιγραφικος, το παραπανω μπορει να μεταφραστει με διαφορους τροπους.

 

Δηλαδή; Εννοώ ότι όπως το είδα εγώ, που έχω μια επαφή με τεχνολογίας μου φάνηκε καλό διατηρημενο χωρίς γερά τζούνιορ η αλλά τέτοια. Και λέει ότι δεν το έχει ζορισει ποτέ. Γενικά το ήθελε για το παπατζηλικη και τώρα θέλει να το πουλήσει για να πάρει άλλο καλύτερο πάλι για παπατζηλικη. Δεν το έχω ακόμα για να σας ανέβασε και μερικές φωτό να το δείτε πιο καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να σε βοηθήσει και αυτό πιο κάτω .. Βάζεις τις πληροφορίες και σου βγάζει πόσα περίπου αξίζει το Mac σου σήμερα ;)

 

http://www.mac2sell.net

 

Για παράδειγμα δες πιο κάτω .. Τώρα δεν ξέρω αν θα έδινε κάποιος 440 ευρώ για να αγοράσει ένα Macbook Pro του 2006, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν θα το πουλούσα για πολύ λιγότερα ! :P

post-81996-0-04252500-1351285472_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είναι αυτό που έχει ο φίλος; Γιατί μου είπε ότι το είχε πάρει πριν ενάμιση χρόνο. Εγώ σκέφτομαι μια τιμή γύρω στα 550 με 500 και ότι παζάρι παίξει. Την θεωρείται μεγάλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχει ένας φίλος ένα MacBook 13.3 black core 2duo 4gb ram και το είχε πάρει πριν 1,5 χρόνια περίπου. Θέλει να του το βάλω αγγελία να το πουλήσει, αλλά εγώ από apple είμαι άσχετος γιατί είμαι hater. Οπότε θέλω να μου πείτε εσείς που γνωρίζεται πόσο κοστολογειται. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση.

 

Αν υποθέσουμε ότι έχει το τελευταίο MacBook Black που κυκλοφόρησε, τότε έχει το MacBook Black Early 2008: Core 2 Duo Penryn @2.4GHz, Intel GMA X3100 γραφικά και 250GB σκληρό. Να έχει υπ' όψιν του ότι σε αυτό το μοντέλο δεν μπορεί να εγκατασταθεί το OS X 10.8 (το πιο πρόσφατο λειτουργικό σύστημα της Apple) κι αυτό ίσως επηρεάζει την τιμή.

 

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. Θα το έβαζα με αρχική τιμή γύρω στα 500-550 ευρώ με προοπτική να φτάσει μέχρι 50-100 ευρώ κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωραία αυτό ήθελα να μάθω, να μην είμαι υπερβολικός με την τιμή του

 

Πρόσεξε όμως, MacBook black έχουν βγει και παλαιότερα, οπότε η τιμή μειώνεται. Δεν ξέρω ποιό έχει ο φίλος σου. Μπορεί να το ανοίξει να σου πει μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το ήθελε για το παπατζηλικη και τώρα θέλει να να πάρει άλλο καλύτερο πάλι για παπατζηλικη....

 

βαζω φουμπου καπάκια τη φράση....

αααχαχαχαχ παπατζης ο φίλος;; :cry: :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο macbook black πότε βγήκε γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον φίλο ή αλλιώς που να κοιτάξει για να καταλάβουμε πιο ακριβώς είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σιγά ρε πάρεδωσε 550 μαυρο macbook με πλαστικά που σπάνε και ανέκαθεν θέματα στο logic board..

αν είναι δυνατών.

Ενδεικτικά, αγγελία για MacBook Black στα 550 ευρώ...

Ή MacBook Black στα 600 ευρώ.

Ή MacBook White στα 500 ευρώ.

 

Το τελευταίο macbook black πότε βγήκε γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον φίλο ή αλλιώς που να κοιτάξει για να καταλάβουμε πιο ακριβώς είναι?

 

Το τελευταίο MacBook Black βγήκε στις αρχές του 2008.

Αν θέλει να βρει το ακριβές μοντέλο, πες του να ρίξει μια ματιά εδώ. Κανονικά ένας γνώστης υποψήφιος αγοραστής θα ζητήσει οπωσδήποτε το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά, αγγελία για MacBook Black στα 550 ευρώ...

Ή MacBook Black στα 600 ευρώ.

Ή MacBook White στα 500 ευρώ.

Κανονικά ένας γνώστης υποψήφιος αγοραστής θα ζητήσει οπωσδήποτε το μοντέλο.

 

Θεωρώ ότι το maximum που μπορεί να πιάσει ένα ΑΡΙΣΤΟ Macbook Black είναι τα 400-420 ευρώ. Οποιαδήποτε πώληση πάνω από αυτό το ποσό θα οφείλεται σε άγνοια του αγοραστή.

Στα 500-600 ευρώ έχω δεί να πωλούνται δεκάδες MACBOOK PRO mid 2009 και 2010, τα οποία είναι έτη φωτός καλύτερα από το Macbook Black (με τα γνωστά προβλήματα).

Για να εκφέρω μια προσωπική άποψη εγώ δεν θα το αγόραζα ούτε για 300 ευρώ, εφόσον με λίγα παραπάνω μπορείς να βρεις κάτι πολύ καλύτερο σε τεχνικά χαρακτηριστικά, κατασκευή, οθόνη και με το τελευταίο trackpad.

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να ζητάει ότι θέλει. Αν μπεις στις αγγελίες θα δεις παραδείγματα που πουλάνε πιο ακριβά από τα καινούργια. Το μόνο που καταφέρνουν βέβαια είναι να γεμίζουν τις αγγελίες του Insomnia και να μας προσφέρουν λίγες στιγμές γέλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικοτερο προβλημα του macbook black εκτος απο την τραγικη ποιοτητα κατασκευης που αναφερθηκε ειναι οτι ζεσταινεται πολυ, παρα πολυ.. Ενα skype και ενα youtube αν ανοιξεις , αρκουν για να μην μπορεις να το κρατησεις στα ποδια σου και να κανει σαν αεροπλανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...