Προς το περιεχόμενο

Καταστηματα Εξωτερικου για Online Παραγγελια PC Parts


c0prse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για την Ιστορία.. Έκανα μια παραγγελία από αυτό το κατάστημα,όλα ήταν υπέροχα κ διαθέσιμα έκανα και μια αλλαγή σε ένα προϊόν που έκανα λάθος και η επικοινωνία ήταν φυσιολογική μέσω email.Όταν πήγα να πληρώσω είχε 3% αν θυμάμαι καλά για πληρωμή μέσω pay-pal και την στιγμή της επιλογής στον τρόπο πληρωμής δεν ξέρω αν ήταν προσωρινό η όχι δεν υπήρχε καν η επιλογή του pay pal. Έτσι ακολούθησα τον δρόμο του εμβάσματος μέσω του eBanking της Εθνικής.Έκανα κ την ασφάλεια του Trusted Shops που και εσύ με συμβούλεψες,και εγώ βρήκα απόλυτα λογικό.

Αφού άφησα να περάσουν 24 ώρες τους ζήτησα ενημέρωση επισυνάπτοντας και την απόδειξη του εμβάσματος αν λάβανε τα χρήματα και σε πια κατάσταση είναι η εξέλιξη της παραγγελίας μου..Οι τύποι είναι λίγο άφαντοι περίεργο για Γερμανική φιλοσοφία και δεν έχω καμιά απολύτως απάντηση - ενημέρωση ούτε σε απαντητικό email αλλά ούτε μέσω της σελίδας τους κάποια εξέλιξη της όλης Ιστορίας.Ελπίζω να μην είναι η αρχή μιας ταλαιπωρίας αυτό,αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτή η αντιμετώπιση έχει αρχίσει να μ'εκνευριζει.. Θα περιμένω ως αύριο μια απάντηση αλλιώς θα προσπαθήσω να έρθω σε τηλεφωνική επικοινωνία μέσω μιας γερμανόφωνης φίλης μου και θα ενημερώσω.

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Τα hardwareversand και mindfactory ειναι απο τα πιο αξιοπιστα site. Εγω πηρα σχεδον ολο το pc της υπογραφης μου απο εκει σε μια παραγγελια. Περιττο να πω οτι μεχρι και Αθηνα ολα πηγαιναν θαυμασια...απο Αθηνα Ηρακλειο...ΚΟΛΑΣΗ! :mad:

 

Αν και σημερα δεν αλλαξει το status ξεκινα να τους πρηζεις. Καταθεση εκανες τη Δευτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Δευτέρα.Διάβασα και άλλη ίδια αντιμετώπιση με εμένα είναι θέμα πολιτικής και διαθεσίμων τελικά,απ'οτι κατάλαβα,οπλίστηκα με υπομονή κ έβαλα ssd στο netbook για να την παλέψω..

Και μια ερώτηση ακόμα όταν αλλάζει το Status της παραγγελίας που φαίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Δευτέρα.Διάβασα και άλλη ίδια αντιμετώπιση με εμένα είναι θέμα πολιτικής και διαθεσίμων τελικά,απ'οτι κατάλαβα,οπλίστηκα με υπομονή κ έβαλα ssd στο netbook για να την παλέψω..

Και μια ερώτηση ακόμα όταν αλλάζει το Status της παραγγελίας που φαίνεται ?

Λογικη η καθυστερηση τοτε.Πρεπει να περασει μια full μερα για να δουν την πληρωμη (ετσι λειτουργει το εμβασμα στο εξωτερικο).

 

Για το status τσεκαρε τα mail σου. Σου εχουν στειλει την επιβεβαιωση της παραγγελιας και μεσα εχει ενα λινκ για να την δεις (στο site τους). Κανεις login και κατω απο την παραγγελια σου υπαρχει το status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκεί φαντάστηκα και εγώ αλλά ακόμα το απόλυτο κενό.. Έγινε φίλε ευχαριστώ για την πληροφόρηση.

 

UpDate και ξαφνικά αφού δεν είχαν απαντήσει σε κανένα email ενημερώνουν το status μου ότι τα πράγματα παραδόθηκαν στην Ups.. Τι να πω ? Άναυδος. :blink:

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

 

χωρις να ξερω αν στελνουν ελλαδα....εγω τα χρησιμοποιουσα οταν εμενα αγγλια... scan.co.uk και dabs.co.uk , ειχαν απο τις πιο φθηνες τιμες. απολυτα ευχαριστημενος και απο τα δυο ημουν!

 

σε ελλαδα στελνουν και τι μεταφορικα εχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χωρις να ξερω αν στελνουν ελλαδα....εγω τα χρησιμοποιουσα οταν εμενα αγγλια... scan.co.uk και dabs.co.uk , ειχαν απο τις πιο φθηνες τιμες. απολυτα ευχαριστημενος και απο τα δυο ημουν!

 

 

 

 

σε ελλαδα στελνουν και τι μεταφορικα εχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...