Προς το περιεχόμενο

επιλογή λαπτοπ λόγω αξιοπιστίας!


antonios_1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά εσύ απαντάς σε ένα τέτοιο θέμα το οποίο έχει να κάνει με την αξιοπιστία και την ποιότητα και ποστάρεις ένα άκρως αντίθετο προϊών!

Ρε παιδιά διαβάζεται λίγο το θέμα πριν ποστάρετε!

Έλεος ο άλλος πάει να δώσει 800+ σε Turbo-X.!Fail!!!

i) Πρέπει στο κούτελο σου να γράφει FAIL από τότε που γεννήθηκες.

ii) Είμαι μέσα στο θέμα εφόσον ρωτάω γνώμες για το συγκεκριμένο laptop.

iii) Κάποιο σοβαρό άτομο χωρίς rage τάσης να μου πει μια γνώμη για τα turbo-x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η dell εχει δυο ειδη εγγυησης την On site που ερχεται τεχνικος στο σπιτι και την collect and return που παιρνει το λαπτο απο το σπιτι και στο ξαναφερνει δωρεαν. η πρωτη ειναι οτι καλυτερο αλλα για την αλλα εχω διαβασει πολυ καλα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείκτη για την αξιοπιστία δεν νομίζω να βρεις πουθενά (ίσως υπάρχει για την παραπληροφόρηση / φήμες ). Ίσως είναι κ λίγο τι θα σου κάτσει .

Απο after sales care όμως , κορυφή η Dell.

Επίσης επειδή το εξάρτημα με την μεγαλύτερη πιθανότητα αστοχίας είναι ο σκληρός δίσκος , μειωνουμε τις πιθανότητες μ@λακιας αγοράζοντας έναν SSD (εκτός απο τα backup).

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης επειδή το εξάρτημα με την μεγαλύτερη πιθανότητα αστοχίας είναι ο σκληρός δίσκος , μειωνουμε τις πιθανότητες μ@λακιας αγοράζοντας έναν SSD (εκτός απο τα backup).

 

Εάν όμως τον περάσουμε μόνοι, δεν χάνουμε την εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν όμως τον περάσουμε μόνοι, δεν χάνουμε την εγγύηση;

Αναλογως ποιας εταιριας το λαπτοπ εχουμε.

Σε toshiba, dell, Hp, macbook, sony δεν χανεις την εγγυηση.

 

i) Πρέπει στο κούτελο σου να γράφει FAIL από τότε που γεννήθηκες.

ii) Είμαι μέσα στο θέμα εφόσον ρωτάω γνώμες για το συγκεκριμένο laptop.

iii) Κάποιο σοβαρό άτομο χωρίς rage τάσης να μου πει μια γνώμη για τα turbo-x.

Η συγκεκριμενη σειρα της turbox εχει πολυ ψευτικα υλικα/ποιοτητα κατασκευης.

Αν τα δεις απο κοντα, θα το διαπιστωσεις και εσυ ο ιδιος.

Οποτε δεν αξιζουν σε καμια περιπτωση.

Μονο σε κατι 17αρια εχουν καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

 

Γεια σας, για να μην ανοιγω καινούργιο θέμα τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο Link.png Site: Turbo-X'>http://www.plaisio.g...MB']Turbo-X HC II i532-650 2VRAM Win8 και αν έχετε κάποια πρόταση στα ίδια λεφτα κ specs θα ήμουν ευγνωμων.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902660

 

παιδιά καλημέρα! μετά απο μια μικρή έρευνα αγοράς κατα 99% θα καταλήξω σε dell. Όμως πολλοί είναι αυτοί που μου λένε να πάω σε Acer καθώς εiναι value for money και πλέον το σερβις τους είναι αξιόπιστο χωρίς τα παρατράγουδα του παρελθόντος! Ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

 

Μια σημειωση.

Αν το acer το παρεις απο το eshop θα εχεις εγγυηση απο το μαγαζι και οχι απο την αντιπροσωπεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε DELL μονο ετσι εχεις 2 χρονια απολυτη εγγυηση,και 6 μηνες για την μπαταρια.Οταν τους χρειαστηκα ηταν αψογοι και ταχυτατοι και ανεξοδοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες καλησπέρα! τελικά παρήγγειλα το DELL Inspiron N5050 από γνωστό μου με κατάστημα πληροφορικής! Έκανα και αναβάθμιση μνήμης στα 6GB (είχε 2 και πήρα άλλο ενα DIMM των 4 GB)! Σύνολο 400 ευρώ! Αύριο θα το παραλάβω και θα ποστάρω εντυπώσεις! σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και την βοήθεια! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες καλησπέρα! τελικά παρήγγειλα το DELL Inspiron N5050 από γνωστό μου με κατάστημα πληροφορικής! Έκανα και αναβάθμιση μνήμης στα 6GB (είχε 2 και πήρα άλλο ενα DIMM των 4 GB)! Σύνολο 400 ευρώ! Αύριο θα το παραλάβω και θα ποστάρω εντυπώσεις! σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και την βοήθεια! :)

Άντε καλορίζικο φίλε!!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν τεχνικος σε περιπτωση που το βλεπει το θεμα και καποιος αλλος που θελει να αγορασει λαπτοπ...μακρια απο acer! οταν λεω μακρια μακρια! εχω ανοιξει ολες τις μαρκες λαπτοπ σαν τα acer σε ποιοτητα ειναι τα fujitsu με την διαφορα οτι τα fujitsu ειναι πιο αξιοπιστα. για μενα dell toshiba lennovo k hp ειναι οι καλυτερες μαρκες και βαζω σαν πρωτη την toshiba μετα dell,lennovo,hp. και τα turbo-x καλα ειναι.αν και εχουν κινεζικες μητρικες για εναν περιεργο λογο ειναι πολυ στιβαρα φτιαγμενες οι μητρηκες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν τα acer σε ποιοτητα ειναι τα fujitsu με την διαφορα οτι τα fujitsu ειναι πιο αξιοπιστα.

Όταν λες αξιόπιστα εννοείς για το service?

Πάντως το δικό μου fujitsu AH532 είναι πολύ καλό....δεν κάνει φασαρία ο ανεμιστήρας...δουλεύει σε χαμηλές θερμοκρασίες....και το καλύτερο....δεν χρειάζεται να κάνεις μπίλιες το λαπτοπ για να φτάσεις το ανεμιστηράκι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά παιδιά το dell είναι πολύ καλή επιλογή για εφαρμογές γραφείου και σερφάρισμα! είναι και εμφανίσιμο μπορώ να πώ! μοναδική παραφωνία το γεγονός οτι αν βαλεις win7 πρέπει να βάλεις συγκεκριμένο οδηγό για το ασύρματο δίκτυο το οποίο και με παίδεψε αρκετά! επίσης αν κάνεις αναβάθμιση σε ubuntu 12.04 LTS παρ'όλο που λέει οτι υποστηρίζεται πλήρως πάλι έχει θέμα το ασύρματο!!!! όπως κ να'χει πάει πολύ καλά και η μπαταρία κρατάει άνετα 3 ώρες σε σερφαρισμα!!! ;)

 

 

 

sent from my new dell inspiron :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...